Jazz Salon Odrzuconych

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4743
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#181

Post autor: Mawis »

Szelak pisze:
05 kwie 2023, 22:17
Super
Juz ustaliliśmy kiedyś ze to krówka jest :D :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1625
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#182

Post autor: Szelak »

Teraz zauważyłem, że ten pies/krówka jest .... solniczką :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#183

Post autor: darkman »

To pieprzniczka, Gamonie :D

Gitarzystów jest wielu, hihi. Frisell / Morgan, świetna pościelówka :lol: 2LP
Załączniki
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_cfe.jpg
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3296
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#184

Post autor: bms01pl »

no i mam zagwozdkę... no bo niby płyta od Blisa, nastrój taki bardziej mainstream'owy, a w mojej tępocie jazz'owej nie wiem, czy to jednak mało płodna pop-gwiazda, czy geniusz odrzucony?
no nic, zaryzykuję:
IMG_9208.jpg
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#185

Post autor: darkman »

Szelak pisze:
05 kwie 2023, 22:17
Scofielda muszę posłuchać. Ciekawy jestem jak różni się od tych gitarzystów co mam?
Od tych wymienionych to zupełnie. To granie nowoczesne, tamto zdecydowanie bardziej klasyczne w formie. Inna epoka zasadniczo.
Scofield z Methenym, Scofield z Mike Sternem, Scofield z Davisem, Lovano i wieloma w wielu projektach jak np UberJam. Bywa czasem niej lub bardziej funkowy ale to zawsze jazz najwyższych lotów.
Gość z nieodłącznym Ibanezem. Ma model sygnowany swoim nazwiskiem "JSM", bardzo udany instrument w serii kilku odsłon.
https://www.ibanez.com/usa/artists/detail/186.html
Szelak pisze:
05 kwie 2023, 20:58
a mam Burella, i Granta, których, czego nie ukrywam, poznałem dzięki wątkowi kawowemu. :)
A bo nie ma czego ukrywać. :) Wątek znakomity. Było nie było wymyślił mój zacny bardzo kolega. Noblesse oblige. Wydaje mi się, że swego czasu ośmieliłem się coś nawet w nim napisać od czasu do czasu. Było minęło.
No cóż tu jest raczej o muzyce z założenia, a mniej o samych wydaniach płyt, bo to akurat muzyce sensu stricte obojętne. Zwłaszcza współczesnych.
Podajemy więcej absyntu z lukrecją i odrobiną chili niż kawy. W wątku Simona przewaga zaś dobrze zaparzonej i pięknie podanej. Smakować może i powinna, ba smakuje(!) ale nie musi. Osobiście wolę dobrą wodę zmineralizowaną i bez tego gazu w nadmiarze. ;)

Swoją drogą nie mam zielonego pojęcia dlaczego niektórzy koledzy tu nie zaglądają? Czyżby zainteresowanie jazzem było tylko w formie izolacjonizmu do własnych półek i portfela? Nic poza ceną nie daje nam satysfakcji z samej estetyki kompozycji i geniuszu instrumentalnego choćby i z trzaskiem starej płyty?
Możliwe, że ktoś się na mnie obraził? To cóż przykre to trochę, bo do nikogo nie mam żalu osobiście.
Parafrazując jednak chciałbym delikatnie przypomnieć, że to ja się obraziłem :D i nie na doskonały wątek lecz na sposób prezentacji produktów, choć chyba nadal bardzo już blisko stojący obok niemal kryptoreklamy. Inna sprawa , to ja się nie obrażam zasadniczo.
A jazz już to u nas i już to gdzie indziej to temat w ogóle niszowy.

Tym bardziej nie rozumiem wyraźnego ostracyzmu dla tego wątku akurat w tym wydaniu, kolegów o proweniencji jazzowej i o dłuuugim stażu na forum. Sama ilość postów w mojej opinii nie wystarcza jeszcze do niczego (np. Felini) tego można napierdzielić w wątku powitalnym.
Spokojna jednak sprawa. We współistnieniu nie widzę żadnego problemu, a wręcz przeciwnie. Muzyka jest chyba tylko jedna. Można ją jednak widzieć i słyszeć na różne sposoby.
Co do samego materiału to też luz. Mam sporo więcej płyt niż jedna na każdy dzień roku. To i w przyszłym damy radę. Oby tylko zdrowie było, reszta to poezja zwykła.

Tak w ogóle to nowa edycja Andrew Hilla jest bodaj dostępna. Nie zdecydowałem się, bo w Tone Poet, a to już przekroczyło dla mnie barierę zdrowego rozsądku pod względem oferowanej ceny o tyle, że wybieram tylko te pozycje, które na prawdę chcę mieć, a takich jest na szczęście niewiele.
Prezentowany chyba już wypełnia moje chciejstwo na 'Beniego Hila', arysta zacny i z całą pewnością odrzucony przez samo porównanie stylu gry do Cecila Taylora. dla mnie sam miód i orzeszki nawet.
Załączniki
IMG_2114.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#186

Post autor: darkman »

Ta Atma jednak jest niesamowita.
I taki Sun Ra - więcej tego wykonawcy wraz z Arkesta pokażę, muszę zrobić fotki, a z ty m zwykle nie po drodze.. no leniwo jakoś dodam szczerze, średni mi się chce.
Jednak Ra na pewno warto się sprężyć, bo wykonawca, kompozytor i leader zacny.
Dyskografia przebogata i wielokierunkowa mimo pewnych cech typowych dla Arkestry.
Załączniki
IMG_2067.JPG
IMG_2067.JPG (63.91 KiB) Przejrzano 398 razy
IMG_2182.jpg
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4743
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#187

Post autor: Mawis »

No ja jakoś nie mogę sie przekonać do Pana Michała...mimo ze doceniam jego klasę i osiągnięcia ale muza jakoś rani moje uszy :D . Nie lubię skrzypiec za bardzo, poza może Vivaldim :lol: i moze dlatego tak jest. Sorry za taki mały wtręt.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Felix1988
Posty: 3488
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#188

Post autor: Felix1988 »

darkman pisze:
06 kwie 2023, 12:30
Swoją drogą nie mam zielonego pojęcia dlaczego niektórzy koledzy tu nie zaglądają? Czyżby zainteresowanie jazzem było tylko w formie izolacjonizmu do własnych półek i portfela? Nic poza ceną nie daje nam satysfakcji z samej estetyki kompozycji i geniuszu instrumentalnego choćby i z trzaskiem starej płyty?
Najwidoczniej tak :lol: Zresztą jak w tym drugim wątku czasem jak ktoś zasunie "fachową" terminologią typu accapella, to :shock: U mnie po metalowych łomotach i Baabie Kulce (pamięta ktoś te numery Maidenów w alternatywno-progresywno-jazzowym wydaniu?) coś bardziej klasycznie jazzowego. Laboratorium lubiłem od zawsze, od pierwszej płyty - ta też jest zacna, chociaż to już lata 80.
Laboratorium - No 8
Załączniki
Laboratorium No 8.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#189

Post autor: darkman »

Też lubię od zawsze. Fota stara jakaś kuchenna, ale muza znakomita.
Tę 8kę mam też ale coś kojarzę na CD raczej, natomiast LP to na pewno Modern Pentatlon powinienem mieć i coś może jeszcze.
Spory kawałek historii polskiego jazzu, a wydania elektrycznego to już klasyka w zasadzie.
Załączniki
IMG_1317.JPG
Felix1988
Posty: 3488
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#190

Post autor: Felix1988 »

Czekam na wznowienia płyt Laboratorium z bonusami live czy jakieś koncertowe, pełne wydawnictwo z lat 70. czy 80. - nawet dziś przeglądałem, coraz uboższą, półkę jazzową w Empiku, ale bez efektu. Był za to Kenny G i Johnny Cash. Tego drugiego jakoś nie kojarzę, pewnie jakiś jazzowy debiutant :lol: Ale dobrze o tyle, że było też kilka CD's Milesa.
Awatar użytkownika
martin.h
Posty: 966
Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#191

Post autor: martin.h »

darkman pisze:
06 kwie 2023, 12:30
Swoją drogą nie mam zielonego pojęcia dlaczego niektórzy koledzy tu nie zaglądają? Czyżby zainteresowanie jazzem było tylko w formie izolacjonizmu do własnych półek i portfela? Nic poza ceną nie daje nam satysfakcji z samej estetyki kompozycji i geniuszu instrumentalnego choćby i z trzaskiem starej płyty?
Zaglądamy, przynajmniej ja, ale przy Twojej wiedzy aż strach się odzywać ;)

Ale jakbyś zajrzałem to chcialem podziękować za Kubę Więcka, którego wrzuciłeś w czego słuchamy.

Świetna płyta, a do tego przykład że wydanie za 55 zł bo tyle dałem potrafi grać świetnie, zresztą poza wyjątkami cała seria Polish Jazz jest super :)
A w ramach ciekawostki płytą Another Raindrop Kuba zadebiutował w 2018 roku mając 24 lata. I wzbudził niemałą kontrowersję jako debiutant w serii Polish Jazz, która była zarezerwowana dla wyjadaczy :D

Kuba Więcek Trio - Another Raindrop
https://www.discogs.com/release/1265850 ... r-Raindrop
Załączniki
FB_IMG_1680888920632.jpg
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 / Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1746
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#192

Post autor: jaca1970 »

Felix1988 pisze:
06 kwie 2023, 16:17
Laboratorium
Miałem te płyte, kupiłem we sklepie... ale gdzieś mi sie zapodziała... Okładka jest nie do zapomnienia... Scena jak z Empire Star Wars... I ta para...
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#193

Post autor: darkman »

martin.h pisze:
07 kwie 2023, 19:46
aż strach się odzywać ;)
Robię tu za potwora. :? no wiem, postaram się poprawić. ;)
Nie miałem odwagi kupić tej ostatniej płyty z vocalem, muszę najpierw posłuchać konkretniej. Średnio lubię eksperymenty wokalne w jazzie, bo po rostu wolę zdecydowanie wokalistki głównego nurtu klasycznego jak Bessie, Sarah czy Ella.. Cassandra itd.. tu się trochę boję co tam trio Wiecka wymysliło.
Też kupiłem tanio bo za 56 zdaje się czyli leżę na łopatkach przy Twojej cenie :D
Zaglądam do tej sprzedającej, no w takich cenach PJ to bajka - mogę brać z przyjemnością.
Zaglądaj, zaglądaj ! :bow-yellow:


:character-bart:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#194

Post autor: darkman »

Tego Herdzina też podrzucam (gdzieś już dawałem), ale dla przypomnienia, bo było nie było 1Press, a kompozycje świetnie zagrane. Można nadal wyhaczyć za mniej znacznie niż ustawa przewiduje.
Załączniki
IMG_2043.JPG
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1625
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#195

Post autor: Szelak »

Wesołego Alleluja!
:)

Takie tam formaty odrzucone. :)
Załączniki
18BDBBB9-EFAE-44FA-8825-6155C3D730B7.jpeg
ODPOWIEDZ