Jazz Salon Odrzuconych

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#166

Post autor: darkman »

Szelak pisze:
03 kwie 2023, 08:43
I trzeba być mocno stukniętym by się za to brać, albo bajecznie bogatym, albo w jakiś szczególny sposób mieć uwielbienie do jakiegoś z prezentowanych albumów.
Nie jestem targetem, bo bodaj spełniam tylko ostatni warunek, chociaż nad pierwszym mogę się zastanowić :). Natomiast zwykle mam już te pozycje w zwykłym wydaniu z epoki. To mnie satysfakcjonuje. Reedycje Davisa to już zupełnie mnie nie ruszają w tej formie. MoFi niektóre pozycje to i owszem, jednak tylko wybrane i znikomo. Czujnie podglądam, co tam Cracker prezentuje z nowości.
Szelak pisze:
03 kwie 2023, 08:43
E.Dolphy Iron Man Celluloidu
Wydaje mi się, że tego nie znam. Przynajmniej pod tym tytułem.
Szelak pisze:
03 kwie 2023, 08:43
A w pomyśle jeszcze Conversation, Out There, i At The Five Spot.
Poleciłbym wiele, ale np The Illinois Concert (z Hebie Hancockiem) z Mar.10.1963, na Blue Note.
Niewykluczone, że się znajdzie w serii Vinyl Classic. To jedyna, którą rozważam obecnie wybiórczo przy zakupach.
Szelak pisze:
03 kwie 2023, 08:43
bardzo dobry link
Dzięki, znam ale przyda się w wątku. mam kilka też b.ciekawych, które wyszukał Sajmon. Razem to niezła baza faktograficzna i świetna pomoc przy identyfikacji oraz poznawaniu materiału dokumentacyjnego.
Szelak pisze:
03 kwie 2023, 08:43
i te w wykonaniu na flet. Chyba niezbyt często w jazzie instrument wykorzystywany?
Zapewne zależy to od konkretnego muzyka i jego specjalizacji wynikającej najczęsciej z wykształcenia muzycznego.
Eric jako klasycznie wykształcony muzyk był równie profesjonalny na alcie, klarnecie, klarnecie basowym sopranie jak i flecie. Tenorzyści najczęściej grają też na sopranie (Shorter, Coltrane), to i na sopranino zagrają jak trzeba. Dobry zresztą aktor to taki, który zagra Ci i słupek drogowy. W muzyce instrumentalistów są zresztą pewne synergiczne pary, jak np w rocku gitarowym. Les Paul'oniści jako drugi instrument brandowy wybierają zwykle Telecastera, a Stratocastera nigdy, niemal. Ciekawe to mariage brzmieniowe i interpretacyjne.
Swoją drogą mamy fart, że Eric wybrał klarnet basowy jako instrument wiodący!
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1625
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#167

Post autor: Szelak »

darkman pisze:
03 kwie 2023, 09:58
Poleciłbym
No właśnie. Nigdzie tego nie widać. Bardzo trudne do dostania.
Felix1988
Posty: 3488
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#168

Post autor: Felix1988 »

Szelak pisze:
03 kwie 2023, 08:43
Darku, od forum to trzeba stronić na odległość. Mój system nerwowy już tego nie wytrzymuje.
(...) I trzeba być mocno stukniętym by się za to brać (nie chodzi o cenę, a o koszty dostawy), albo bajecznie bogatym, albo w jakiś szczególny sposób mieć uwielbienie do jakiegoś z prezentowanych albumów.
Z tego co pamiętam pominąłeś wątek powitalny, tak więc nie wiemy od kiedy słuchasz muzyki i kolekcjonujesz płyty. Z Twoich wpisów wnoszę, że nadrabiasz kilkudziesięcioletnie zaległości, więc nie ma cudów, koszta będą - w przypadku wydawnictw rzadszych czy nowych edycji niebagatelne i jeśli chcesz coś mieć w większych ilościach niż 1-2 płyty miesięcznie musisz się z tym pogodzić, zaciskając pasa, biorąc nadgodziny czy załapując się na drugi etat :) Taki to sport, zresztą za PRL-u też nie był tani. Hm, akurat nie uważam się za mocno stukniętego, chociaż oczywiście zdaję sobie sprawę ze znacznego stopnia zaawansowania płytowej manii :lol: I z autopsji, i z relacji z innymi kolekcjonerami wiem, że tworzymy dość specyficzną grupę - pisałem już na forum o bibliofilu, który poza książkami, podstawowymi meblami i jedną kurtką na grzbiecie nie ma niczego, ale jeszcze od niego nie słyszałem, że coś jest za drogie - odkłada, ścibuli i kupuje. Mam podobnie - jeśli coś mnie interesuje, muszę to mieć. Oczywiście nie obrażam się, jeśli uda się kupić LP, CD czy MC za 2-4 zł czy symboliczną dyszkę, co zdarza mi się dość często, ale też nie waham się, jeśli trzeba wyłożyć na unikat kilka setek, a bogaty nie jestem. Koszty wysyłki ze świata też teraz poszły w górę, te opłaty celne... Taki to sport, powtarzam, albo wchodzisz w to na całego, albo odpadasz :)
Flet? Był i jest w jazzie cały czas, obadaj np. Agę Brudny - zobaczyłem reklamę w Jazz Forum, posłuchałem i... kolejny CD do kupienia, bo fajnie dziewczyna gra:
https://www.youtube.com/watch?v=zYXcv3vvITA
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2023, 17:57 przez Felix1988, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#169

Post autor: darkman »

Felix1988 pisze:
04 kwie 2023, 08:57
Agę Brudny - zobaczyłem reklamę w Jazz Forum, posłuchałem i... kolejny CD do kupienia, bo fajnie dziewczyna gra:
https://www.youtube.com/watch?v=zYXcv3vvITA
O, ciekawe. Dzięki Felix za podpowiedź. .. u mnie na wsi nie ma Jazz Forum, bo nie ma kiosku, zatem od wielu lat po raz pierwszy mam utrudniony dostęp do systematy.
Interesujący ten band. Jeszcze się muszę wsłuchać na spokojnie ale już słyszę budowę linii i napięcia w najlepszych meandrach aylerowskich i sanderowskich, to budowanie frazy i kontynuacja bez ostentacyjnych finałów. Jestem na tak i też pewnie pozyskam tę płytę.

Co do fletu, to pewnie. Standard.
BTW z innej nieco beczki ale np Darek Domański, dawniej redaktor naczelny Świat Gitary i Gitary Klasycznej od lat występował z flecistką Sylwią Matulewską. Aranże wielorakie, więc pasuje do wątku. Wiele razy miałem okazję ich słuchać na żywo.
https://archiwumalle.pl/sylwia+matulews ... 74887.html
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2023, 09:38 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Felix1988
Posty: 3488
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#170

Post autor: Felix1988 »

darkman pisze:
04 kwie 2023, 09:34
nie ma kiosku
Pomyśl o prenumeracie - z dopłatą kilku złotych do każdego numeru dokładają CD.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#171

Post autor: darkman »

Tak wiem, miałem całe lata, ale zapominam odnowić. Dawniej zresztą w redakcji u Pawła Brodowskiego można było nabyć stare numery już of stock.
Felix1988
Posty: 3488
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#172

Post autor: Felix1988 »

Starsze numery wciąż można kupić w redakcji, mają tego sporo z ostatnich lat.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4742
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#173

Post autor: Mawis »

Ja widziałem z kolei Jazzforum w bibliotece miejskiej u mnie. Wiec można spróbować w takich miejscach.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#174

Post autor: darkman »

Oh, ten Don Cherry sobie przypomniałem o obiecanej okładce w tej wersji, grubasny karton. Cracker pokazywał to wydanie ubiegłoroczne na Vinyl Classic, gdzieś .. bo nie pamiętam gdzie. Bardzo interesująca płyta - truizm ale bez przesłuchania, to właściwie słowa nie oddadzą treści. W każdym razie wartościowa pozycja muzyczna, generalnie coś Dona warto mieć na półce. To na pewno.
(BTW spotkałem już 3 wersje okładki dla tego LP). Wszystkie fajne dodam by pobudzić wyobraźnię. :)
Załączniki
IMG_1745.JPG
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#175

Post autor: darkman »

Felix1988 pisze:
04 kwie 2023, 08:57
Z tego co pamiętam pominąłeś wątek powitalny,
Też pominąłem i tak jakoś zeszło. Pewnie kiedyś nadrobię. Na imię mam Hania i też mam 16 lat, jak Wy. Lubię dżes bo jest. Fajny! ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#176

Post autor: darkman »

Właściwie to Beatką wolę być, chyba się zastanowię jeszcze.
Na Kubę Więcka mnie jakoś poniosło ponownie, Trio i to odlotowo nowoczesne.
Pozostałe ich płyty muszę przesłuchać. Tak, tak, zgadza się ja nie odsłuchuję. nie bardzo rozumiem to słowo, ale z grubsza wiem o co chodzi :)
MULTI TASKING na Polish Jazz series.
Załączniki
IMG_2044.JPG
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#177

Post autor: darkman »

John Scofield, ponownie. Jeden z moich faworytów gitarowych, no "dziecię Milesa" było nie było. So! oh! Tu w ciekawym projekcie i składzie.
Załączniki
IMG_2137.jpg
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1625
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#178

Post autor: Szelak »

Ja mam Burella, i Granta, których, czego nie ukrywam, poznałem dzięki wątkowi kawowemu. :)

Natomiast wczoraj przyszło do mnie to. Takie granie, to czy to zawarte w Out To Lunch, bardzo mi pasuje, ale ma to też i wadę, bo klasyczne i uznane albumy, może nie do końca wszystkie, wydają mi się teraz zbyt oklepane i banalne.
Załączniki
8C3F545D-198B-4E7B-8677-26BA1FDABFE8.jpeg
822110A7-F286-46C8-AC76-62AECCE5908B.jpeg
510B2B0E-F473-477D-B995-57299199E774.jpeg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#179

Post autor: darkman »

Szelak pisze:
05 kwie 2023, 20:58
Ja mam Burella, i Granta,
Scofield to inna bajka zupełnie, jednak.
Fajny Eric - gratuluje zakupu.!

Taki tam Byrd Let Go w kwartecie z lachonem.
Załączniki
IMG_2135.jpg
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1625
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#180

Post autor: Szelak »

Super Pies :D . Taki odrzucony. :lol:
Scofielda muszę posłuchać. Ciekawy jestem jak różni się od tych gitarzystów co mam?
ODPOWIEDZ