CD - player

ODPOWIEDZ
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

CD - player

#61

Post autor: eenneell »

Dziękuję :D
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: CD - player

#62

Post autor: kielek »

JacK pisze:eenneell zdobyłeś pierwsze miejsce w generalizowaniu ;)
No właśnie eenneell :naughty: Napisałem,że niektóre dvd brzmią lepiej od cd co nie znaczy,że wszystkie i też nie wszystkie są tańsze :evil: :D
k_amilla69
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2013, 11:59

Re: CD - player

#63

Post autor: k_amilla69 »

dzięki za rady
znalazłam Philipsa 963SA
już się nie mogę doczekać
mam nadzieję że pięknie mi zagra
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

CD - player

#64

Post autor: Obywatel »

Powiem tak, widzieć różnice pomiędzy pracą odtwarzaczy CD - oczywiście powyżej pewnego pułapu cenowo-jakościowego - to jest wyższa szkoła audiofilizmu. Dałbym sobie rękę uciąć, że 99% procent z wypowiadających się w tym temacie nie wychwyciłoby różnicy w brzmieniu pomiędzy różnymi firmowymi deckami CD podłączonymi do tego samego wzmacniacza i głośników, a 95% nie wychwyciłoby różnicy pomiędzy audio CD i mp3 256 kbps odtwarzanych na tym samym wzmacniaczu i głośnikach.

Po co to całe zadęcie skoro wybór pomiędzy poszczególnymi markowymi odtwarzaczami CD jest jak wybór pomiędzy Pepsi Colą i Coca Colą? Moim zdaniem kluczowym czynnikiem przy zakupie CD-playera powinien być wiek i stopień zużycia czytnika laserowego oraz ewentualnie cena i dostępność nowego czytnika.

A tak wo ogóle to w dzisiejszych czasach po cholerę komu CD-player :P :?: No chyba że ta technologia zaczyna mieć wartość retro? Czy to już się zaczyna dziać?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CD - player

#65

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:a 95% nie wychwyciłoby różnicy pomiędzy audio CD i mp3 256 kbps odtwarzanych na tym samym wzmacniaczu i głośnikach.
Nie sądzę. A to mp3 to pewnie jeszcze z układu dźwiękowego wbudowanego w netbook/tablet/telefon komórkowy? ;)
Obywatel pisze:Po co to całe zadęcie skoro wybór pomiędzy poszczególnymi markowymi odtwarzaczami CD jest jak wybór pomiędzy Pepsi Colą i Coca Colą?
To tak jakbyś powiedział, że po co zmieniać wkładki w gramofonach skoro wszystko sprowadza się do tego samego?
Kolejna bzdura :)
Obywatel pisze:A tak wo ogóle to w dzisiejszych czasach po cholerę komu CD-player :P :?:
Tak samo jak: po co komu gramofon, magnetofon czy radio?
Nie, to nie jest "co innego". W tym kontekście na to samo wychodzi.
Obywatel pisze: No chyba że ta technologia zaczyna mieć wartość retro? Czy to już się zaczyna dziać?
Chyba trochę się spóźniłeś.

Jak masz zamiar "hejtować" płyty CD to trochę słabo zacząłeś. Wydzielamy wątek "po co komu CD?" :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: CD - player

#66

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:
Obywatel pisze:a 95% nie wychwyciłoby różnicy pomiędzy audio CD i mp3 256 kbps odtwarzanych na tym samym wzmacniaczu i głośnikach.
Nie sądzę. A to mp3 to pewnie jeszcze z układu dźwiękowego wbudowanego w netbook/tablet/telefon komórkowy? ;)
Obywatel pisze:Po co to całe zadęcie skoro wybór pomiędzy poszczególnymi markowymi odtwarzaczami CD jest jak wybór pomiędzy Pepsi Colą i Coca Colą?
To tak jakbyś powiedział, że po co zmieniać wkładki w gramofonach skoro wszystko sprowadza się do tego samego?
Kolejna bzdura :)
Obywatel pisze:A tak wo ogóle to w dzisiejszych czasach po cholerę komu CD-player :P :?:
Tak samo jak: po co komu gramofon, magnetofon czy radio?
Nie, to nie jest "co innego". W tym kontekście na to samo wychodzi.
Obywatel pisze: No chyba że ta technologia zaczyna mieć wartość retro? Czy to już się zaczyna dziać?
Chyba trochę się spóźniłeś.

Jak masz zamiar "hejtować" płyty CD to trochę słabo zacząłeś. Wydzielamy wątek "po co komu CD?" :D
Ja się pod tym podpisuję ;)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

CD - player

#67

Post autor: Obywatel »

eenneell pisze:Ja się pod tym podpisuję ;)
Toście mnie wypunktowali... Poddaję się :lol:

Nawiążę tylko jeszcze do jednej kwestii - zmienianie wkładek w gramofonie na pewno daje głębsze różnice w brzmieniu niż podpinanie różnych odtwarzaczy CD.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

CD - player

#68

Post autor: kielek »

Zapędów audiofilskich nie mam i mieć nie będę,choćby dlatego że pracuję w stoczni i słuch nie ten,ale nie jestem aż na tyle głuchy,by nie usłyszeć różnicy w brzmieniu nawet w budżetowych cd.Mam w domu trzy playery i każdy brzmi inaczej,ale porównując np.niski model Technicsa choćby z Marantzem 6000 ose,czy Nadem 542 to choćby byłbym głuchy jak pień to słychać różnicę i to sporą.Testując ostatnio sporo odtwarzaczy cd mogę śmiało stwierdzić,że różnice są podobne jak w zmienianiu wkładek w gramofonie.Można powiedzieć,że w cd o zbliżonej cenie różnice są subtelne i każdy gra nieco innym dźwiękiem,ale różnice pomiędzy odtwarzaczami za np.100zł a tymi za 300-400zł( mam na myśli używki oczywiście) są zauważalne nawet dla ludzi,którzy nie mają"fioła" na punkcie dźwięku(np. moja żona :D ).
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

CD - player

#69

Post autor: eenneell »

Obywatel pisze:Nawiążę tylko jeszcze do jednej kwestii - zmienianie wkładek w gramofonie na pewno daje głębsze różnice w brzmieniu niż podpinanie różnych odtwarzaczy CD.
Ja od kilku dni mam Yamę DVD-S795 i jako CD "gra analogowo"- Wiadomo; bez hi-endowego szaleństwa... ;)
Natomiast beocenter 4000 (kaseciak) odtwarza MC na granicy winyli :(
Ale pewnie gdybym nie wiedział na czym słucham(test ślepego kota), to bym takiej opinii nie napisał :)
ODPOWIEDZ