CD - player

Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

CD - player

#31

Post autor: Sindsoron »

V126 pisze:zazwyczaj wielopłytowe cedeki miały gorsze przetworniki i tor audio
to się tylko tyczy tych z niższej półki, jeśli jakiś lepszy player miał wersję wielopłytową to były to same bebechy tylko z dodaną zmieniarką
V126 pisze:Oczywiście czym wyższy model, tym lepsze brzmienie, ale jeśli konstrukcja opiera się na tych samych przetwornikach, to może nie być bardzo wyraźnej różnicy.
tu też się nie zgodzę :3 ogólnie CDki z wyższej półki miały brzmienie robione pod "audiofili" czyli grały cieplej i bardziej ingerowały w dźwięk, nie przekazywały dźwięku dokładnie tak jak był zapisany CD, nie grały neutralnie. Znam kilka przykładów DACów na tych samych chipach które brzmią totalnie inaczej. To już trzeba sprawę rozpatrywać bardzo indywidualnie.
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

CD - player

#32

Post autor: Stelma »

heh no i po zakupach
okazyjnie na bazarze kupiłem denona dcd-890 za całe 45pln - nosi ślady użytkowania ale gra i to całkiem miło
DAC 2 x PCM61P i laser NKS240A szybko i sprawnie wczytuje i odtwarza
brzmienie nie jest "winylowe", ale nie kaleczy jakąś straszną ostrością, jest czysto dynamicznie i przestrzennie , mi wystarczy :)
jestem zadowolony

P.S. polecam wyjazd na bazar sprzętów po wystawkowych z Niemiec w miejscowości Czacz woj. wielkopolskie , powiat Kościan , masa różnych klocków :starszych, nowszych w lepszym i gorszym stanie
; gramofony średnio po 60pln masa duali , philipsów i innych
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CD - player

#33

Post autor: Wojtek »

Stelma pisze:P.S. polecam wyjazd na bazar sprzętów po wystawkowych z Niemiec w miejscowości Czacz woj. wielkopolskie , powiat Kościan , masa różnych klocków :starszych, nowszych w lepszym i gorszym stanie
; gramofony średnio po 60pln masa duali , philipsów i innych
Odkryłeś jedno ze źródeł dla handlarzy allegrowych :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

CD - player

#34

Post autor: Stelma »

nie wiem czy to miejsce stanowi dla nich(handlarzy allegrowych) źródło, mam nadzieję , że nie
Jeżeli myślisz , że mogą to podłapać to mogę post edytować :)
jest tam też masa winyli ale sama kicha wszelkiego rodzaju muzyki niemieckiej brr.
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: CD - player

#35

Post autor: Krzyś »

Stelma pisze:nie wiem czy to miejsce stanowi dla nich(handlarzy allegrowych) źródło, mam nadzieję , że nie
podejrzewam, że wystawki stanowią główne źródło sprzętu elektroakustycznego na Allegro, i to niezależnie od Twojego postu. Handlarze allegrowi i tak o tym wiedzą, a na to forum zaglądają co najwyżej po to, żeby shandlować jakiś nowy sprzęt z wystawki.

Ale czasami zdarzają się rarytasy, np. wysoki model gramofonu Kenwooda z instrukcją obsługi w oryginalnym kartonie, nieużywany album "Classics" albo "Mojżesz w Egipcie" Philipsa :morda:
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

Re: CD - player

#36

Post autor: V126 »

Sindsoron pisze:tu też się nie zgodzę :3 ogólnie CDki z wyższej półki miały brzmienie robione pod "audiofili" czyli grały cieplej i bardziej ingerowały w dźwięk, nie przekazywały dźwięku dokładnie tak jak był zapisany CD, nie grały neutralnie. Znam kilka przykładów DACów na tych samych chipach które brzmią totalnie inaczej. To już trzeba sprawę rozpatrywać bardzo indywidualnie.
Źle się wyraziłem, brzmienie wiadomo, że każdy ma inne i każdy kupuje co lubi, ale chodziło mi o jakość dźwięku, w sensie czystość, stosunek sygnału do szumu, dynamikę itp.

P.S. Takiego czerstwego, suchego brzmienie "audiofilskiego" też nie jestem w stanie zdzierżyć. :mrgreen:
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

CD - player

#37

Post autor: deha »

Ktoś może wypowiedzieć się na temat tego sprzętu?

Cambridge Audio D100
NAD 502
Marantz PM52
Harman Kardon HD740
Onkyo DX-6520
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

CD - player

#38

Post autor: deha »

Panowieee, nic Wam w oko nie wpadło ostatnimi czasy na allegro z CD player'ów? Jestem zdeterminowany żeby zakupić i pozbyć się już bez żalu mojej wieży ;) Tak do 400 zł mnie interesują. Gramofon Dual 601 , wzmacniacz Yamaha A 960 II, głośniki Pioneery HPM 40.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CD - player

#39

Post autor: Wojtek »

Ja niestety nie siedzę aż tak mocno w odtwarzaczach CD :) Mogę co najwyżej przytoczyć swoje zdanie z pierwszej strony tego wątku:
Wojtek pisze:W tym pułapie cenowym ciężko oczekiwać cudów. Ot dobre grajki. Czy to będzie Pioneer czy Technics czy inny japończyk z dobrym jak na tą klasę DACem. Wszystkie będą się wyróżniały podobnymi parametrami, podobnym transportem i laserem także :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

CD - player

#40

Post autor: Waluch »

deha pisze:Panowieee, nic Wam w oko nie wpadło ostatnimi czasy na allegro z CD player'ów?
wpadło, PW poszło do Ciebie , z tym ,że w razie czego laser nie należy do tanich bo kosztuje ok 114zł
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CD - player

#41

Post autor: Wojtek »

Waluch pisze:PW poszło do Ciebie
W takim razie rozumiem, że to jakaś prywatna oferta, a nie publiczna aukcja? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

CD - player

#42

Post autor: Waluch »

całkowicie publiczna aukcja - link do allegro, nie jestem w żaden sposób związany ze sprzedawcą
chodzi o to ,że bardzo często się tak zdarza,że podaje link publicznie, a po kilku minutach (zanim sam zainteresowany zdąrzy zareagować) sprzęt zostaje sprzedany (tym bardziej gdy jest opcja kup teraz) dlatego postanowiłem nie upubliczniach linków, a co za tym idzie unikniemy sztucznego podbijania ceny :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CD - player

#43

Post autor: Wojtek »

Spoko, my tutaj zazwyczaj aukcji nie ukrywamy, ale rozumiem Twoje podejście do sprawy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

CD - player

#44

Post autor: deha »

Mogę sprawę wyjaśnić. Po pierwsze: Dzięki wielkie Waluch za chęć pomocy! Mimo to nie skorzystam z tego ponieważ chyba już mam swoich faworytów. Poszukałem trochę i poczytałem recenzje pism hifi i wybrałem trzy modele, które zebrały dobre noty. Jak to zwykle bywa połowa recenzji to audiofilski bełkot pełny barwnych epitetów dlatego skupiłem się głównie na podsumowaniu. Przeglądając fora audiofilskie do żadnego sensownego wniosku nigdy się nie dojdzie, co osoba to inne zdanie, a sprzęt poniżej kilku tysięcy to według tamtych panów nie ma nic wspólnego z muzyką ;)

Ale wracając do tematu:
Typ 1:
NAD 512.
"NAD 512 to kolejne bardzo udane urządzenie w budżetowej serii firmy. Sądzę, że NAD 512 z łatwością potrafi ożywić wiele systemów hi-fi dopasowanych do niego cenowo."

Typ 2:
NAD 514
"Połączenie łagodności brzmienia z przestrzennością i całkiem dobrą żywością okazała się być skuteczną receptą na dobrze brzmiący odtwarzacz. 514 dał nam w odsłuchach sporo przyjemności"
Ten CD-player zdobył najlepsze noty i recenzje.

Typ 3:
Onkyo DX-7211:
"Onkyo DX-7211 gwarantuje długi i całkiem satysfakcjonujący odsłuch, dźwięk pozbawiony nieprzyjemnych cech. "

Nie do końca tylko orientuję się, który z tych odtwarzaczy będzie lepszy pod względem dostępnosci laserów do nich.
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

CD - player

#45

Post autor: Waluch »

z tych trzech zdecydowanie NAD 514, ma nawet dostępny i tani laser KSS210A

tak na przyszłość- jeśli nie masz możliwości samemu posłuchać, to czytaj opinie użytkowników, a nie recenzje z pism branżowych, bo one pzeważnie są bardzo stronniczo pisane
ODPOWIEDZ