Mini coś do TV podłączenie

Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mini coś do TV podłączenie

#16

Post autor: darkman »

chudy_b pisze: Dobry patent, ja tak zrobiłem. Tracisz możliwość oglądania płatnych video, ale może to i lepiej. Za to znika jeden klocek i jeden pilot. Dla mnie to zaleta.
Dla mnie to 3 zalety, ;)
Myszor pisze: Przejściówka scart->cinch i podłącz do aux.
Tnx Myszor. Zdaje się, ze znajdę u siebie taki, miałem na pewno i zobaczę czy tak to chodzi.
darkman pisze: Cholera RCA+jack
W międzyczasie sprawdziłem takie połączenie. Nie działa. Coś tam chrobota przy podłączaniu wejścia jack, ale nic poza tym.

To pozostaje test SCART+chinch (ale to moim zdaniem też tylko wejście - bo przecież podłącza się tym np konwerter cyfrowy dla dawnych stacji naziemnych w starych odbiornikach.
Jak to nie da rady, to już tylko ten przetwornik albo sobie odpuszczę po prostu.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Mini coś do TV podłączenie

#17

Post autor: chudy_b »

darkman pisze: Jak to nie da rady, to już tylko ten przetwornik
Ale to jest najbardziej prawidłowe i najprostsze rozwiązanie.

Do testów SCART potrzebujesz "pełnego" przewodu. Co najmniej 4xRCA, a możliwe, ze 6xRCA bo jeszcze video. Tak naprawdę, to musiałbyś poszukać w necie rozpiski pinów gniazda SCART, dowiedzieć się na których pinach jest AUDIO OUT. Potem rozebrać swój przewód i zobaczyć czy i co do tych pinów jest przylutowane. Inaczej to ruletka i brak pewności czy kabel zły, czy gniazdo w TV nie podaje sygnału.
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Mini coś do TV podłączenie

#18

Post autor: BRob »

Jeżeli nie jest tak jak pisze chudy_b, to można tą sytuację obsłużyć kablem scart <-> rca. Ja na scarcie mam podłączony DVD (stary model i nie ma HDMI) i zrobiłem sobie "złodziejkę" sygnału wyjściowego audio (wpiąłem się dodatkowym kabelkiem do wtyczki w telewizorze). :)
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Mini coś do TV podłączenie

#19

Post autor: BRob »

Jeżeli nie jest tak jak pisze chudy_b, to można tą sytuację obsłużyć kablem scart <-> rca. Ja na scarcie mam podłączony DVD (stary model i nie ma HDMI) i zrobiłem sobie "złodziejkę" sygnału wyjściowego audio (wpiąłem się dodatkowym kabelkiem do wtyczki w telewizorze). :)

Sorry za dubel, mam jakieś problemy z tym kółeczkiem na środku ekranu, kręciło się i kręciło.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mini coś do TV podłączenie

#20

Post autor: darkman »

Chłopaki kupiłem to:

Pdłaczyłem tak i niestety nie daje dźwieku, co robię źle, bo już się pogubiłem, pewnie coś zmaściłem, ale co :? :
IMG_0051_2.jpg
IMG_0050_2.jpg
IMG_0047_2.jpg
IMG_0046_2.jpg
Załączniki
IMG_0052_2.jpg
IMG_0049_2.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mini coś do TV podłączenie

#21

Post autor: darkman »

chudy_b pisze:
darkman pisze:
Źródło posta do czego podłączam to żółte gniazdo


Do niczego.

Potrzebujesz "przewód" optyczny. Wpinasz go jednym końcem do TV(DIGITAL AUDIO OUT), drugim końcem do konwertera obok żóltego gniazda. Z drugiej strony wpinasz podwójny RCA i do wieży w AUX. W Wieży ustawiasz jako źródło oczywiście AUX.
Aha, no zrobiłem tak (CHYBA). Jeszcze srawdzam.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Mini coś do TV podłączenie

#22

Post autor: Regsoft »

Wygląda wstępnie ok choć ciemnawo to widzę na tablecie :D Jeśli połączyłeś światłowodem wyjście cyfrowe TV z konwerterem to wystarczy przełączyć się z głośników na to wyjście w ustawieniach TV. Co to za model?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Mini coś do TV podłączenie

#23

Post autor: chudy_b »

Taki łopatologiczny test zrób:

Wypnij przewód optyczny z konwertera. Drugi koniec oczywiście zostaje w TV. I popatrz czy z końcówki światłowodu wydobywa się magiczne czerwone światełko :) Jeśli tak, to problemu szukaj w konwerterze lub w wieży. Jesli nie, problem jest w TV.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mini coś do TV podłączenie

#24

Post autor: darkman »

Regsoft pisze: Co to za model?
Philips 32PHH4100/88
Czyli przełaczam w setupie z głośników TV na zewnętrzne, coś mi to się nie chce przełączyć za bardzo i na ekranie mam napisa "głosniki tv są odłączone" ale słychać dalej z nich audio.
chudy_b pisze: czy z końcówki światłowodu wydobywa się magiczne czerwone światełko
tak jest cerwone jak "słońce derum derum da, 2+1"
chudy_b pisze: Jeśli tak, to problemu szukaj w konwerterze lub w wieży. Jesli nie, problem jest w TV.
Coś mi się zdaje, że ta wieża jest do dupy. Wywłoka jedna!
Co jeszcze sprawdzić i jak ewentualnie?

Dioda konwertera też świeci na czerwono, ale to chyba tylko dioda od zasilania i że pracuje.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Mini coś do TV podłączenie

#25

Post autor: chudy_b »

darkman pisze: Coś mi się zdaje, że ta wieża jest do dupy.
Nie masz jakiegoś innego wzmacniacza do testu? Albo innego źródła (np.CD) żeby podpiąć do wieży? Ostatecznie możesz zdemolować jakąś starą komórkę w celu pozyskania głośniczka. Taki głośniczek jak podepniesz do jednego z wtyków przewodu RCA z konwertera, powinien zagrać.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mini coś do TV podłączenie

#26

Post autor: darkman »

chudy_b pisze: innego wzmacniacza do testu? Albo innego źródła (np.CD) żeby podpiąć do wieży?
No mam oczywiście, ale jestem w robocie ;)
OK, poustawiałem setup w TV i jest dźwięk na monitorki tej wieżyczki. Czyli ustawienia/podłączenia są już OK.
Niestety bardzo niska głośność. To jednak badziew jest.
Ale fajnie - jesteśmy o duzy krok do przodu, :D
Czyli to znaczy, że ten typ tak ma?
Wieża w ogóle odtwarza dość głośno jako CD i radio, ale tutaj nędza. Coś się da zrobić? Czy mamy jasność i to już max jej mozliwości.
Chyba, że to wina słabego sygnału audio z TV? Może tak być?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Mini coś do TV podłączenie

#27

Post autor: chudy_b »

darkman pisze: Wieża w ogóle odtwarza dość głośno jako CD i radio, ale tutaj nędza. Coś się da zrobić? Czy mamy jasność i to już max jej mozliwości.
Chyba, że to wina słabego sygnału audio z TV? Może tak być?

Poziom sygnału liniowego jest standardem. Wynosi 200mV. Jesli wieża gra cicho, to nie wydaje mi się, że winny jest telewizor. Sygnał z niego wychodzący nie jest raczej regulowany. Znaczy nie reaguje na ściszanie i podgłaśnianie z pilota. Ma być 200mv i już. Albo wejście AUX w wieży jest cokolwiek trefne, albo konwerter made in china nie trzyma standardów. Tak czy inaczej test z innym wzmacniaczem powinien wiele wyjaśnić.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Mini coś do TV podłączenie

#28

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: poustawiałem setup w TV i jest dźwięk na monitorki tej wieżyczki
OK
darkman pisze: Niestety bardzo niska głośność.
Wrzuć NUDE pomiędzy wieżę a konwerter :lol:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mini coś do TV podłączenie

#29

Post autor: darkman »

chudy_b pisze: Tak czy inaczej test z innym wzmacniaczem powinien wiele wyjaśnić.
Dobra, to zrobię taki później.
Chińczyk raczej dobrze pracuje (on mi się w ogóle przyda do innych podłączeń = dość fajny 5x4cm maleńki i niska cena), to chyba wieża ma coś słabego w AUX).
Regsoft pisze: Wrzuć NUDE pomiędzy wieżę a konwerter
No to znowu problem bo do MM czy MC, jak do MC to ja nie wiem które hebelki poprzełączać :D :lol:

Ok, to dzięki Panowie za pomoc!
Jesteście [cold]/cool bastards (zimne dranie w sensie ale dobre) .. :D :D hehe.. nara-Zimna Fala,
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mini coś do TV podłączenie

#30

Post autor: darkman »

P.S. Winny jestem dodatkowe info.
Ustawiłem jeszcze w setupie 'głosniki tv+zewnętrzne'. Okazało się, że to ustawienie daje wyraźną poprawę odsłuchu.

Z zadowoleniem jednak donoszę, bo wymieniłem dekoder na zapowiadaną wcześniej kartę modułową do TV.
Bez entuzjazmu :chores-chopwood: specjalnego :confusion-shrug: :confusion-scratchheadblue: połaczyłem jeszcze raz inkryminowany zestaw i SZOK .. :violin: zaczęło grać jak Bóg przykazał, głośno, cudzo i cysto :happy-cheerleadersmileyguy:
Wychodzi na to, że samo połączenie dekodera via HDMI stanowiło jakaś przeszkodę dla transmisji dźwięku. Jakoś tak.
To tyle. :doh:

Oczywiście tak łatwo się mnie nie pozbedziecie w tym wątku, bo teraz ta mała franca nie chce czytać żadnej płyty DVD, a Cd i radio sucz odtwarza. Nic to pozowolę sobie wrócić do wątku za czas jakiś.
ODPOWIEDZ