Tape Deck - czyli magnetofon

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#556

Post autor: dot87 »

Dzięki wielkie za wszystkie wskazówki. Jak będę miał trochę więcej czasu to spróbuję w to spojrzeć żeby chociaż się zorientować czy jest jakaś szansa samemu to ogarnąć
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
wojtekwojtas
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2021, 23:55

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#557

Post autor: wojtekwojtas »

Witam, czy ktoś może zamawiał kiedyś paski do magnetofonów na znanym portalu, gdzie dostawa jest realizowana przez kogoś z Chin, w ciuągu 12-14 dni. Ilość pasków -50 szt ,koszt z dostawą do 30 zł,

Chodzi mi o to jakiej jakości są to paski i czy to nie jest jakiś kanał z tą dostawą z Chin.

Pozdrawiam Wojtas
92666jarek
Posty: 122
Rejestracja: 14 lut 2020, 22:27
Gramofon: saba psp 244
Lokalizacja: podlaskie

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#558

Post autor: 92666jarek »

wojtekwojtas pisze:
13 sty 2021, 23:57
Chodzi mi o to jakiej jakości są to paski i czy to nie jest jakiś kanał z tą dostawą z Chin.
Pasków nie zamawiałem, ale pare innych zeczy tak, i dotarły. co prawda te 14 dni to do miesiąca sie przeciągało ale dotarło wszystko. a było tych przesyłek kilkanaście
saba psp244 Buphono nano onkyo A8670 głośniki DIY,
sansui aux301 whaferdale cristal , pioneer PL-200
wojtekwojtas
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2021, 23:55

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#559

Post autor: wojtekwojtas »

Dziękuję za info, wszystkiego dobrego w nowym roku, w takim razie też zamówię u Chińczyka
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#560

Post autor: trafalgar »

Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 358
Rejestracja: 16 sie 2020, 14:36

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#561

Post autor: audiotone »

trafalgar pisze:
24 sty 2021, 21:00
Warto się zainteresować?

https://www.olx.pl/oferta/magnetofon-de ... F5vtz.html
Chyba że potrzebujesz do zestawu Fisher-a, lub kupujesz dla wyglądu. Ponieważ brzmieniowo nic specialnego.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#562

Post autor: trafalgar »

audiotone pisze:
25 sty 2021, 08:47
trafalgar pisze:
24 sty 2021, 21:00
Warto się zainteresować?

https://www.olx.pl/oferta/magnetofon-de ... F5vtz.html
Chyba że potrzebujesz do zestawu Fisher-a, lub kupujesz dla wyglądu. Ponieważ brzmieniowo nic specialnego.
A co polecisz tak +- 400pln?
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 358
Rejestracja: 16 sie 2020, 14:36

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#563

Post autor: audiotone »

Wieczorkiem jak wrócę z pracy to się rozejrzę co jest wartego uwagi. A jeszcze jakieś kryteria po za ceną? Bo trochę tego mało... ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#564

Post autor: trafalgar »

audiotone pisze:
25 sty 2021, 11:47
Wieczorkiem jak wrócę z pracy to się rozejrzę co jest wartego uwagi. A jeszcze jakieś kryteria po za ceną? Bo trochę tego mało... ;)
Zdały by się 3 główki,ciepłe brzmienie. Myślałem o Kenwood kx 7030.
rolnik
Posty: 156
Rejestracja: 23 lut 2020, 22:56
Gramofon: Technics SL-5

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#565

Post autor: rolnik »

Witajcie, tydzień temu kupiłem na allegro Sharpa RT-1155. Sprzedający w opisie deklarował: Magnetofon w pełni sprawny, nagrywa i odtwarza. Głowice w bardzo dobrym stanie. Założony jest nowy pasek oraz wymieniony idler i wymienione łamiące się w tym modelu kółko zębate.

W momenie odbiru decka miałem w domu tylko kilka kaset, głównie nagrywanych samemu (i to zapewne wielokrotnie) stąd kiepska jakość dźwięku mnie nie wystraszyła. Wczoraj przywiozłem z domu rodzinnego pudła ze starymi oryginalnymi kasetami (głównie rock & metal) i po testowym odsłuchu kilkunastu jestem trochę zmieszany. O ile wokale w większości są dobrze i w miarę "ostro" słyszalne to muzyka jest przyduszona, jakby zupełnie w tle, a np. solówki gitarowe dżwiękowo ewidentynie "pływają". Zdaję sobie sprawę, że czas robi swoje, kasety leżały jakieś 15 lat odłogiem (nie w ekstremalnych warunkach typu garaż czy piwnica), a taśmy, w sensie fizycznym ;), nie są nieśmiertelne ale czy to ewidentnie nie wyląda na jakiś problem ze sprzętem? Wybaczcie, jestem kompletnym laikiem.
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 358
Rejestracja: 16 sie 2020, 14:36

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#566

Post autor: audiotone »

trafalgar pisze:
25 sty 2021, 12:16
audiotone pisze:
25 sty 2021, 11:47
Wieczorkiem jak wrócę z pracy to się rozejrzę co jest wartego uwagi. A jeszcze jakieś kryteria po za ceną? Bo trochę tego mało... ;)
Zdały by się 3 główki,ciepłe brzmienie. Myślałem o Kenwood kx 7030.
Jest tylko jeden 7030 w podobnej cenie (350) na aledrogo...
Ale przydało by się zdjęcie toru prowadzenia taśmy... może warto napisać do sprzedającego. Inne to ceny z kosmosu jak za ten magnetofon.
Z trzy-głowicówek jest także Denon DR-M20 lub DRM-700 mieszczące się w budżecie.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#567

Post autor: Michal35 »

rolnik pisze:
25 sty 2021, 12:34
Założony jest nowy pasek oraz wymieniony idler i wymienione łamiące się w tym modelu kółko zębate.
I to pewnie wszystko co zostało zrobione. Ludzie myślą że jak już założy nowy pasek to można napisać "po serwisie"
Przypuszczam że nie jest prawidłowo ustawiony tor przesuwu taśmy lub zużyte są niektóre części. Kupiłem kilka magnetofonów i ŻADEN nie miał ustawione prawidłowego kąta głowicy a Polacy to kręcili tymi głowicami oj kręcili ;)
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 358
Rejestracja: 16 sie 2020, 14:36

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#568

Post autor: audiotone »

Tak niestety wygląda 90% magnetofonów po "serwisie", które są dostępne na portalach aukcyjnych. Przetarcie mokrą szmatą i zalanie całości WD40 żeby mechanika nie "skrzypiała". Ot i serwis wykonany :roll:
Ten Sharp posiada prostą mechanikę i "Bóg wie czego" tam się z niego nie da wycisnąć. Ale pewną regulację toru prowadzenia taśmy należy wykonać, po wymianie pasków czy tam idler-a i rolki napędowej. Choćby wyregulowania samej głowicy i ustawienia momentów talerzyków itp. Wydaje się to proste ale wymaga trochę specjalistycznego sprzętu (kasety serwisowe, szablony, wykonać odpowiednie pomiary itp.) Jeśłi ma to być wykonane jak napisali w serwisówce.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.
Awatar użytkownika
Raf
Posty: 38
Rejestracja: 19 lis 2020, 23:28
Gramofon: SONY PS-X6
Lokalizacja: Kraków

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#569

Post autor: Raf »

Witajcie, tydzień temu kupiłem na allegro Sharpa RT-1155.
Pierwsze pomysły:
Jeżeli dobrze iterpretuję "ostro słyszalne wokale" może to świadczyć o (w miarę) poprawnie ustawionym skosie głowicy (przynajmniej do odtwarzanych kaset).
Przypominam że na korekcję tonalną dźwięku wpływa poprawne ustawienie rodzaju kasety (fe/cr - zgodnie z posiadana taśmą) oraz filtra dolby (off/b/c - zgodnie z wykonanym nagraniem).
"Pływający" dźwięk w większości przypadków pochodzi z nierównego przesuwu taśmy spowodowanego zużytym lub brudnym wałkiem albo błędnym ustaieniem toru.
Wałek gumowy powinien być elastyczny i czysty - to on odpowiada za równomierny transport.
Prawa rolka szpulki kasety ma jedynie odbierać taśmę i jeśli za mocno ciągnie, to może powodować takie kłopoty. Ingerencja w transport mogła do tego doprowadzić.
Radzę zacząć od czyszczenia głowic i wałka. Patyczek kosmetyczny i izo (uwaga: nie pozostawiać bawełnianych włosków!).
Wprawdzie bezpośrednio po serwisie nie powinno to być potrzebne, ale to zwykła czasowa konserwacja (coś jak czyszczenie płyt z kurzu).
Powodzenia!
SONY PS-X6/Benz MC20E2 HO/BUphono nano/Ayon Orion/Paradigm Reference Studio 20
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 358
Rejestracja: 16 sie 2020, 14:36

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#570

Post autor: audiotone »

Tak jak kolega Raf napisał powyżej, małe czyszczenie gumowej rolki napędowej , wałka przesuwu. Powinno załatwić sprawę. W razie dalszych problemów - napisz, bedziemy myśleć co dalej. Jak masz możliwość to zrób zdjęcie toru prowadzenia taśmy ( głowice, rolka, wałek).
Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.
ODPOWIEDZ