Tape Deck - czyli magnetofon

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
canonis
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2011, 10:50

Tape Deck - czyli magnetofon

#211

Post autor: canonis »

misienka2008 pisze:Ten Technics ma glowice amorficzna; jest ona nie do zdarcia
Witam
dlatego kupiłem ten model nie tak dawno:) ale mam pytanie do kolegów i koleżanek , czym czyścicie głowice w swoich kaseciakach ? kiedyś to robiłem czystym spirytusem czy jakimiś tam wynalazkami z czasów PRL-u które były w sprzedaży przeznaczone do tego celu , czy coś się obecnie zmieniło ?
===============
Technics SL-DD33
Technics SL-PS770A
Technics SA-EX120
Technics RS-AZ6
Technics SH-8058
===============
"mam tak stary telefon że aparat w nim mam jeszcze na kliszę"
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#212

Post autor: Wojtek »

Z pewnością nie próbuj nawet zbliżać demagnetyzera do głowicy amorficznej :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
canonis
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2011, 10:50

Tape Deck - czyli magnetofon

#213

Post autor: canonis »

nawet mi to przez myśl nie przeszło :)
===============
Technics SL-DD33
Technics SL-PS770A
Technics SA-EX120
Technics RS-AZ6
Technics SH-8058
===============
"mam tak stary telefon że aparat w nim mam jeszcze na kliszę"
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Tape Deck - czyli magnetofon

#214

Post autor: misienka2008 »

Do czyszczenia rolki gumowej i glowicy najlepiej uzywac alkoholu izopropylowego, To jedyny srodek ktory nie szkodzi gumie.
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#215

Post autor: chrzan49 »

Kolega mity serwuje.
Tomasz
Awatar użytkownika
Kąsi
Posty: 90
Rejestracja: 10 sty 2014, 13:18

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#216

Post autor: Kąsi »

Przestrzegam przed kupnem tego magnetofonu: http://allegro.pl/technics-rs-tr-575-st ... 18975.html
To szrot nadający się na śmietnik, sprzęt jest w opłakanym stanie, ja go kupiłem i zwróciłem.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Tape Deck - czyli magnetofon

#217

Post autor: misienka2008 »


Postautor: chrzan49 » 26 wrz 2015, 11:35
Kolega mity serwuje.
Tomasz
A moze tak precyzyjniej ? Polecili mi ten sposob chemicy z Politechniki Gdanskiej. Stosowalem go przez wiele lat i nie zauwazylem stwardnienia i kruszenia sie gumy. Wrecz przeciwnie. Glowice i walek napedowy czyscilo rowniez znakomicie. Masz jakies inne wiarygodne zrodla ? Chetnie poslucham.
Awatar użytkownika
Kąsi
Posty: 90
Rejestracja: 10 sty 2014, 13:18

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#218

Post autor: Kąsi »

Ma kilka pytań odnośnie nagrywania kaset. Pytanie pierwsze, zakładając że chce nagrać materiał na obie strony kasety gdy wkładam do magnetofonu kasetę ze stroną A włączam automatyczną kalibrację taśmy i moje pytanie brzmi czy jak włożę drugą stronę kasety w celu nagrania znowu muszę włączyć ATC czy magnetofon pamięta te ustawienia?
Drugie pytanie brzmi czy jak już ATC ustawi wszystkie parametry to czy mogę zacząć nagrywać od tego momentu czy muszę przewinąć do początku kasety?
I ostatnie pytanie jak najlepiej/najłatwiej przewinąć taśmę do końca taśmy rozbiegowej aby można było rozpocząć nagrywanie?
Mam nadzieję że się wyraziłem zrozumiale :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#219

Post autor: Wojtek »

Kąsi pisze:jak włożę drugą stronę kasety w celu nagrania znowu muszę włączyć ATC czy magnetofon pamięta te ustawienia?
Nie wiem jaki masz model magnetofonu, ale można założyć że magnetofon pamięta te ustawienia póki jest włączony.
Kąsi pisze:Drugie pytanie brzmi czy jak już ATC ustawi wszystkie parametry to czy mogę zacząć nagrywać od tego momentu czy muszę przewinąć do początku kasety?
Przewiń, chyba że chcesz zachować na taśmie nagrania testowe :morda:
Kąsi pisze:I ostatnie pytanie jak najlepiej/najłatwiej przewinąć taśmę do końca taśmy rozbiegowej aby można było rozpocząć nagrywanie?
Mam nadzieję że się wyraziłem zrozumiale :D
Ja nie rozumiem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kąsi
Posty: 90
Rejestracja: 10 sty 2014, 13:18

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#220

Post autor: Kąsi »

Odnośnie pierwszego pytania to magnetofon to Technics rsaz6, a odnośnie ostatniego to chodziło mi czy przewijać ołówkiem czy jak. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#221

Post autor: Wojtek »

Kąsi pisze:a odnośnie ostatniego to chodziło mi czy przewijać ołówkiem czy jak. :)
Przewijanie w magnetofonie Tobie nie działa czy co?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kąsi
Posty: 90
Rejestracja: 10 sty 2014, 13:18

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#222

Post autor: Kąsi »

Działa, działa. Dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
canonis
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2011, 10:50

Tape Deck - czyli magnetofon

#223

Post autor: canonis »

Kąsi pisze:Drugie pytanie brzmi czy jak już ATC ustawi wszystkie parametry to czy mogę zacząć nagrywać od tego momentu czy muszę przewinąć do początku kasety?
Jak naciśniesz ATC to rozpocznie się automatyczna kalibracja taśmy która zakończy się po około 30 sekundach , gdy dobieranie warunków zapisu zakończy się taśma zostanie przewinięta do miejsca w którym została włączona funkcja ATC , a następnie przejdzie w tryb stop , wskaźnik nas informuje że funkcja ATC jest włączona , „najpierw miga a następnie świeci ciągle „ gdy włączysz funkcję ATC od razu rozpocznie się nagrywanie na taśmie sygnału testowego , gdy rozpoczniesz nagrywanie ten sygnał zostanie skasowany , jeżeli nie uruchomisz nagrywania , sygnał testowy pozostanie na taśmie , należy zawsze coś nagrać jeżeli korzystałeś z funkcji ATC , czy o to Ci chodziło ?
===============
Technics SL-DD33
Technics SL-PS770A
Technics SA-EX120
Technics RS-AZ6
Technics SH-8058
===============
"mam tak stary telefon że aparat w nim mam jeszcze na kliszę"
Awatar użytkownika
Kąsi
Posty: 90
Rejestracja: 10 sty 2014, 13:18

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#224

Post autor: Kąsi »

Tak, o to. Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Tape Deck - czyli magnetofon

#225

Post autor: Tarkus »

A mój Technics RS-BX747 (rocznik 1995) wariuje. Naciskanie niektórych klawiszy uruchamia całkiem niewłaściwe funkcje (np. czasem naciśnięcie "Power" uruchamia/wyłącza MPX itp.). Ponadto są problemy z systemem rozpoznawania taśmy - włączasz kasetę np. żelazową, to wskaźnik "miga" między "Normal" a "CrO2" lub "Type IV", niestety efektom wizualnym towarzyszą analogiczne dźwiękowe. I jeszcze jedno - taśmy dawno nagrane mają dźwięk wyraźnie przytłumiony, ale to nie wiem, czy wina taśm, czy głowice się rozkalibrowały.
Ktoś wie, czy to się da naprawić i czy opłaca się naprawiać? (sam tego nie zrobię, musiałbym dać komuś na warsztat) Nie najgorsze decki "chodzą" po 200 i mniej, więc gdyby reperacja miała wynieść 300, to chyba nie warto.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
ODPOWIEDZ