Tuner Dual CT-1640 - nie pokazuje częstl., nie podświetla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Tuner Dual CT-1640 - nie pokazuje częstl., nie podświetla

#1

Post autor: zoombie »

Czy miałby może ktoś pomysł, co może być przyczyną tego, że po włączeniu tunera Dual CT-1640 nie załącza się podświetlanie wskaźników, zegar nie przestawia się w tryb wyświetlania częstotliwości i nie zapalają się diodki wskazujące na zakres częstotliwości (MHz lub kHz) oraz tryb stereo? Tuner gra, daje się nastroić "po omacku", ale wolałbym, aby widać było na ile MHz czy kHz jest ustawiony. A jeszcze bardziej mnie interesuje jaki byłby ewentualny koszt naprawy. Bo zdaje się, że czekają mnie negocjacje ze sprzedającym, który twierdzi, że wszystko działało, tyle, że trochę sprzęt ponoć trochę postał w chłodzie ( w opisie aukcji udzielał 7 dniowej gwarancji rozruchowej, ale po przeczytaniu komentarzy nie jestem pewny, czy mogę na nią liczyć). A tak poza tym to bardzo mi się ten tuner podoba i ładnie gra i chętnie bym sobie go zostawił.

Jeśli ktoś potrafiłby postawić diagnozę, lub choćby możliwe przyczyny, na podstawie schematu, podaję link do serwisówki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tuner Dual CT-1640 - nie pokazuje częstl., nie podświetla

#2

Post autor: Wojtek »

Ja mam pomysł - padł układ oświetlenia :) Miernik w rękę i do przodu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Tuner Dual CT-1640 - nie pokazuje częstl., nie podświetla

#3

Post autor: zoombie »

Wojtek pisze:a mam pomysł - padł układ oświetlenia
I dlatego zegar nie przełącza się w tryb wyświetlania częstotliwości? Być może, ale aż taki dobry w te klocki nie jestem. A nawet jak układ oświetlenia, to czego się spodziewać? Zaśniedziałego styku w wyłączniku? (chyba nie, bo Kontakt PR nie pomógł), uszkodzenia wyłącznika?, zimnego lutu gdzieś?, padniętego kondensatora czy może jakiegoś układu elektronicznego? Tak, czy inaczej, nie wierzę za bardzo w to, abym sam mógł do tego dojść :(
A chciałbym wiedzieć, ile usunięcie takiej usterki może kosztować. Od x PLN do ? 50? 100? 200?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tuner Dual CT-1640 - nie pokazuje częstl., nie podświetla

#4

Post autor: Wojtek »

zoombie pisze:A nawet jak układ oświetlenia, to czego się spodziewać? Zaśniedziałego styku w wyłączniku? (chyba nie, bo Kontakt PR nie pomógł), uszkodzenia wyłącznika?, zimnego lutu gdzieś?, padniętego kondensatora czy może jakiegoś układu elektronicznego? Tak, czy inaczej, nie wierzę za bardzo w to, abym sam mógł do tego dojść :(
Musisz prześledzić ścieżkę sterowania diód czy zegara w serwisówce :)
zoombie pisze:A chciałbym wiedzieć, ile usunięcie takiej usterki może kosztować. Od x PLN do ? 50? 100? 200?
A to już w ogóle są niezłe szacunki :) Zależy od usterki (diagnozy nie ma) i speca (różnie się cenią).

Generalnie przy takich układach, jeśli sprzedawca nie podejmuje się zwrotu i ew. próby naprawy we własnym zakresie to ty oddajesz to do naprawy i sprzedawca te koszta pokryje. Jeśli jest grzybiarzem to na taki układ oczywiście nie pójdzie, wtedy lepiej walczyć o zwrot wadliwego sprzętu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
torkia
Posty: 41
Rejestracja: 27 sty 2013, 22:15
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Tuner Dual CT-1640 - nie pokazuje częstl., nie podświetla

#5

Post autor: torkia »

Sprawdź stan żarówek (przejście). Jeżeli będą dobre to do obadania jest układ z tranzystorem T701.
ODPOWIEDZ