Jaki odtwarzacz CD?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwek
Posty: 180
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:22
Gramofon: Technics SL-Q3
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#856

Post autor: Sylwek »

Pytanie było ogólnikowe. Odpowiedzi powinny być dokładnie takie same. Jeżeli autor dopyta to wtedy dostanie konkretną odpowiedź.
Technice SL-Q3 + Arcam rPhono, Unitra Daniel G 1100-fs + Art DJ Pro II, Philips AF877, Harman/Kardon AVR 460, Monitor Audio Silver RX8, Canton Quinto 540 :character-jason:
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#857

Post autor: Arkadyo »

Jak to ogólnikowe? Przecież jest napisane jak ma grać - szukam cd do 350zł i...
Widziałem w tej cenie dobre używane cd - nawet sam takie mam ale kolor i rozmiar to były drugorzedne sprawy.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Totoro
Posty: 168
Rejestracja: 07 lut 2020, 21:37
Gramofon: Unitra Fonica pl-731

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#858

Post autor: Totoro »

Koledzy mam mały problem. Zakupiłem sobie taki o to sprzęt:
IMG_20200302_204941.jpg
Odtwarzacz Denon Dcd-F102. Podłączyłem pod moją wysłużoną Tosce 303 kabelkiem 2xRCA na Din5. No i klops, gra mi tylko jeden głośnik i to cicho. Na pewno nie jest to wina odtwarzacza bo identycznie dzieje się jak podłączam do Toski odtwarzacz dvd. Z kolei gdy Tosca jest podłączona z gramofonem wszystko śmiga prawidłowo. Teorie mam dwie:
1. Trafiłem jakimś cudem wadliwy kabel rca na din5, spróbuję zamówić kolejny i zobaczymy co będzie.
2. Tosca po 35 latach ogłosiła strajk i coś pieprznęło w wejściu magnetofonowym. Opcja gorsza, bo oznacza poszukiwania innego wzmaka :?
Chyba że macie jakieś inne pomysły?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7661
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#859

Post autor: amrowek »

może byc wina przewodu
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Totoro
Posty: 168
Rejestracja: 07 lut 2020, 21:37
Gramofon: Unitra Fonica pl-731

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#860

Post autor: Totoro »

No też na to liczę ;) Choć nie zdziwi mnie jak po prostu Toska odchodzi na zasłużoną emeryturę. Szkoda by było bo mam sentyment do tego sprzętu. No ale zawsze to jakiś powód żeby poszukać nowego wzmacniacza.
Zamówiłem nowy kabel, zobaczymy jak będzie.
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#861

Post autor: grzehu82 »

Totoro pisze:
03 mar 2020, 08:49
Choć nie zdziwi mnie jak po prostu Toska odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Sprawdź najpierw nowy kabel. Jeśli jednak szukałbyś nowego wzmacniacza do tego odtwarzacza to może byłbyś zainteresowany Denon UPO-250 (koncówka mocy z regulacją), będę miał na sprzedaż.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
Totoro
Posty: 168
Rejestracja: 07 lut 2020, 21:37
Gramofon: Unitra Fonica pl-731

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#862

Post autor: Totoro »

amrowek pisze:
03 mar 2020, 08:24
może byc wina przewodu
No i oczywiście wina przewodu, można odwołać kawalerię ;) Śmiga Tosca jakby chciała mi pokazać, że niepotrzebnie w nią zwątpiłem :violin: Moge cieszyć się nowym odtwarzaczem :dance:
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6687
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#863

Post autor: konrads0 »

Totoro pisze:
04 mar 2020, 20:41
Śmiga
:clap:
Tanio obskoczyłeś ;)
Awatar użytkownika
Totoro
Posty: 168
Rejestracja: 07 lut 2020, 21:37
Gramofon: Unitra Fonica pl-731

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#864

Post autor: Totoro »

No człowiek sie niepotrzebnie zestresował. Już nie zwątpie w prlowską myśl techniczną :naughty:
remigiuszs
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2014, 01:02
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#865

Post autor: remigiuszs »

Witam Wszystkich.
Chciałem Was prosić o pomoc w wyborze CD, który odtwarzałby audio o 24bitach. Mam kilka płyt xrcd24 bit: sacd24 i chciałbym móc je posłuchać w pełnej krasie. Mając nadzieję, że usłyszę "bogatszy" dźwięk. Obecnie mam Cambridge Audio Azur 540c. Napędza go Yaqin mc10l, na EL34 RFT. A wszystko uzupełniają Ether D6. Także wydaje mi się, że zestaw jest dość ocieplony. Zastanawiam się, czy nie dodać CD, który wniósłby trochę "ostrości" do całokształtu. Do zestawu poszukuję najlepiej złotej, bądź czarnej wersji (w ostateczności). Niedawno zakupiłem złoty tuner Denon tu1500rd. Bardzo ładnie gra i również wygląda. Stąd chęć dopełnienia go złotym cd. Domyślam się, że głupio brzmi jak ktoś pyta o sprzęt i jedno z kryterium to kolor:) no ale chciałbym by pięknie brzmiało, ale też ładnie wyglądało wszystko razem. Co do budżetu, to planuje sprzedać CA i ewentualnie coś dorzucić. A poszukuję używanych cd, najlepiej ze sprawdzoną konstrukcją i popularnym laserem. Ale zdaje sobie sprawę, że im więcej wymagań, tym coraz mniejszy zakres wyboru. Czy jest szansa coś znaleźć w rozsądnej kwocie? Pytam, gdyż przerażają mnie ogłoszenia, w tytule których zamiast nazwy sprzętu, znajdują się hasła audiofilski; hi-end; itp.
Proszę o pomoc i podpowiedzi.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#866

Post autor: zelazny »

Kurde od 3 lat jest ze mną w myślach Luxman D-06u. Tak myślę o depozycie i rozłożeniu na raty, tak max do 150 miesięcznie.
Ten napęd, bursztynowy wyświetlacz i DAC...
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#867

Post autor: IVAN »

remigiuszs pisze:
05 mar 2020, 21:00
Chciałem Was prosić o pomoc w wyborze CD, który odtwarzałby audio o 24bitach
Godny polecenia jest Vincent CD400 ale jedyna jego wada to szybko brodząca się soczewka lasera (trzeba często przedmuchiwać sprężonym powietrzem) oraz brak złotego koloru -czarny lub srebrny.
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7661
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#868

Post autor: amrowek »

sprawdz czy hk dvd25 czyta podany przez ciebie format, mod tego dvd bedzie mniej kosztował niz to cd vincenta . co do dzwieku to gra szczgolowo dzwiek ładnie wybrzmiewa .
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#869

Post autor: grzehu82 »

Skoro SACD i pod kolor to nasuwa mi się Denon DCD 1500 AE na złoto, czasem się takie trafiają.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#870

Post autor: zelazny »

remigiuszs pisze:
05 mar 2020, 21:00
Witam Wszystkich.
Chciałem Was prosić o pomoc w wyborze CD, który odtwarzałby audio o 24bitach. Mam kilka płyt xrcd24 bit: sacd24 i chciałbym móc je posłuchać w pełnej krasie. Mając nadzieję, że usłyszę "bogatszy" dźwięk. Obecnie mam Cambridge Audio Azur 540c. Napędza go Yaqin mc10l, na EL34 RFT. A wszystko uzupełniają Ether D6. Także wydaje mi się, że zestaw jest dość ocieplony. Zastanawiam się, czy nie dodać CD, który wniósłby trochę "ostrości" do całokształtu. Do zestawu poszukuję najlepiej złotej, bądź czarnej wersji (w ostateczności). Niedawno zakupiłem złoty tuner Denon tu1500rd. Bardzo ładnie gra i również wygląda. Stąd chęć dopełnienia go złotym cd. Domyślam się, że głupio brzmi jak ktoś pyta o sprzęt i jedno z kryterium to kolor:) no ale chciałbym by pięknie brzmiało, ale też ładnie wyglądało wszystko razem. Co do budżetu, to planuje sprzedać CA i ewentualnie coś dorzucić. A poszukuję używanych cd, najlepiej ze sprawdzoną konstrukcją i popularnym laserem. Ale zdaje sobie sprawę, że im więcej wymagań, tym coraz mniejszy zakres wyboru. Czy jest szansa coś znaleźć w rozsądnej kwocie? Pytam, gdyż przerażają mnie ogłoszenia, w tytule których zamiast nazwy sprzętu, znajdują się hasła audiofilski; hi-end; itp.
Proszę o pomoc i podpowiedzi.
Płyty xrcd to nie SACD, zupełnie inny format.
ODPOWIEDZ