Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#1

Post autor: Reymont »

W sprawach przenośnych odtwarzaczy muzyki zatrzymałem się na etapie Walkmana (kasetowego) Sony.
Później od czasu do czasu słuchałem z komórki, ale to się nie sprawdza, bo zawsze może ktoś zadzwonić a poza tym w obecnym smartfonie bateria trzyma krócej niż w rzeczonym Walkmanie :|
Czy znajdzie się jakiś odtwarzacz + słuchawki do 200 PLN ? Nie musi być to zestaw, słuchawki mogę dokupić osobno.
revolter230
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2013, 16:24

Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#2

Post autor: revolter230 »

Moim zdaniem najlepszy stosunek jakość/cena z odtwarzaczy przenośnych ma sansa clip. Jeśli chodzi o słuchawki, to sprecyzuj czy chodzi Ci o douszne, czy może nauszne.
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#3

Post autor: dalmatyn »

Używany Iriver. Chwalę sobie T20. Często słucham w nocy i spokojnie wytrzymuje 12h. Od minimalnej głośności po duże natężenie nie wykazuje zniekształceń. Ponadto ma bardzo dobre wejście liniowe oraz wbudowany mikrofon. Odtwarza również ogg, co jest dla mnie b. ważne. Mi bardzo ładnie zgrały się z dousznymi Sony, nie pamiętam, modelu, poszukam. Z nausznych ciekawie graja Koss Porta Pro. Nieco przebasowione, ale ultra mobilne. Odtwarzacz napędza bez problemu AKG K55.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#4

Post autor: Reymont »

Słuchawki zdecydowanie douszne. W ogóle nie znam tych firm empetrójkowych. Człowiek powoli wypada z obiegu ;)
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#5

Post autor: dalmatyn »

Też tak miałem, przekopałem sporo internetu w poszukiwaniu dobrego grajka bez zbędnych bajerów. Pracowałem też wcześniej w sklepie komputerowym, jak był bum na mp3-ki. Szły głównie Creative, ale z czasem jakość ich wyrobów spadła, a potem nastał szał na mp4, mp5 i hgw co jeszcze.

Proponuję kupić odtwarzacz i później szukać słuchawek Te dołączone fabrycznie bardzo często są kiepskie. Napisz czy ma być nowy czy używka też wchodzi w grę. Wymieniona Sansa też jest dobrym wyborem. Iriver to niemal ikoną dobrego audio przenośnego.

Przy zakupie zwróć uwagę na sposób ładowania plików. Wiele ma tryb MTP (media transfer protocol), który nieco komplikuje sprawę i ogranicza funkcjonalność do Windows Media Player lub firmowych aplikacji. Najlepiej jeśli umożliwia działanie w trybie pamięci masowej, tak jak klasyczny pendrive. Ja preferuję linuxa i miałem mały problem, ale Gnomad2 i późniejsze implementacje mtp rozwiały moje zmartwienia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#6

Post autor: Reymont »

Wolałbym nówkę :oops:
Obcując ze sprzętem vintage mam deficyt nowego sprzętu audio na poziomie mentalnym ;)
A ten najtańszy ipod shuffle za 200zł ?
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#7

Post autor: dalmatyn »

Jeśli nie przeszkadza Ci brak wyświetlacza oraz predefiniowany korektor barwy? Szufelka za to jest maleńka i łatwo ją przypiąć do kieszeni ubrania. Nie pamiętam jak trzeba bateryjka, trzeba poczytać testy.

Zainteresowałbym się również
http://allegro.pl/odtwarzacz-sandisk-sa ... 94751.html
http://allegro.pl/odtwarzacz-mp3-sandis ... 67903.html
Z tego co pamiętam, do Sansy można wgrać opcjonalny firmware (Rockbox?), które poprawia i tak dobrą jakość dźwięku i dodaje jakieś funkcje.
http://allegro.pl/mp3-iriver-e40-4gb-wh ... 85501.html jeśli nadal trzymają poziom to warty uwagi
http://allegro.pl/iriver-odtwarzacz-mp3 ... 19596.html to już nieco bajeranctwa, ciekawe jak z dźwiękiem. Długo trzyma bateria
Na temat reszty się nie wypowiem, bo ja szukałem z ogg/flac i bez bajerów ;)

Mając w przeszłości domowe i samochodowe grajki Sony domniemam, że ich mp3-ki też mogą grać na poziomie.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2013, 22:04 przez dalmatyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#8

Post autor: motown »

Tylko Cowon. Nie ma lepszych odtwarzaczy przenośnych.

Mogę Ci polecić Cowona D2+ bo mam i używam długi czas. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to deklasuje właściwie całkowicie konkurencję (włącznie z każdym iPodem). To samo jeśli idzie o czas grania non-stop (ponad 50 godzin na jednym ładowaniu). Dla mnie jedyną wadą jest brak gapless playback - strasznie irytujące jak się słucha concept albumów, które mimo wielu utworów stanowią całość.

Jeśli nie D2+ to D2 albo C2. Można spotkać używane modele w rozsądnych cenach. Są jeszcze inne fajne grajki Cowona, ale nie za takie pieniądze ;]

Słuchawek dousznych nie lubię, do mojego Cowona wpinam Sennheisery PX 100-II - całkiem udane połączenie, gra to bardzo przyjemnie ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#9

Post autor: Reymont »

Dzięki koledzy za rozjaśnienie w głowie.
Dalmatyn też nie wiem jak z dźwiękiem w tym czwartym linku, ale podejrzewam, że jest mięciutki ;)
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#10

Post autor: dalmatyn »

Haha, ale wtopa, już poprawiłem odnośnik :lol:
O Cowonie też czytałem dużo dobrego.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#11

Post autor: Reymont »

Czy odtwarzacze w cenie max 200zł za nowy zagrają w ogóle lepiej od telefonu Sony Xperia Neo V ?
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#12

Post autor: motown »

Reymont pisze:Czy odtwarzacze w cenie max 200zł za nowy zagrają w ogóle lepiej od telefonu Sony Xperia Neo V ?
Nie sądzę. Moim zdaniem w ogóle nie warto celować w taki sprzęt, bo nie poczujesz żadnej różnicy. Mało tego, będziesz zawiedziony i zły, że zmarnowałeś dwie stówy. Jak człowiek trochę się nasłucha winyli to ciężko zadowolić się dźwiękiem byle empetrójki ;]

Odłóż troszkę szmalu i poszukaj odtwarzaczy z wyższej półki. Naprawdę warto, bo dźwięk z tych plastikowych, chińskich gówienek nie smakuje dobrze, tylko denerwuje, przyprawia o ból głowy i w ogóle...
To samo ze słuchawkami. Niestety dobre słuchawki kosztują swoje i nie warto na nich oszczędzać - przekonałem się o tym na własne uszy ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zakup odtwarzacza mp3 i słuchawek

#13

Post autor: Sindsoron »

Najtańszym i najlepszym rozwiązaniem jest kupno Sansy Clip+, do tego karta pamięci 32/64/128GB i w razie potrzeby FiiO E6 jako wzmacniacz słuchawkowy. Na sanse wgrasz rockboxa i więcej Ci do szczęścia nie potrzeba
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
ODPOWIEDZ