Kaseta czyszcząco ...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Kaseta czyszcząco ...

#1

Post autor: rbi1968 »

Witam, czy któryś z koleżeństwa używał kasety czyszcząco-razmagnesowującej do deck'a ? Ja osobiście tak. A jak Wasze doświadczenia ?

Pozdrawiam.
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kaseta czyszcząco ...

#2

Post autor: Sindsoron »

rbi1968 pisze:Witam, czy któryś z koleżeństwa używał kasety czyszcząco-razmagnesowującej do deck'a ? Ja osobiście tak. A jak Wasze doświadczenia ?
Jest to kasa wyrzucona w błoto, efekt praktycznie żaden, jedynym sensownym rozwiązaniem jest samodzielne przeczyszczenie decka i użycie demagnetyzera.
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Kaseta czyszcząco ...

#3

Post autor: Kusma »

Sindsoron pisze: Jest to kasa wyrzucona w błoto, efekt praktycznie żaden, jedynym sensownym rozwiązaniem jest samodzielne przeczyszczenie decka i użycie demagnetyzera.
tru story
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kaseta czyszcząco ...

#4

Post autor: Wojtek »

Nic dodać nic ująć :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Kaseta czyszcząco ...

#5

Post autor: rbi1968 »

No i tu się z koleżeństwem zgadzam gdyż niestety mam bardzo przykre doświadczenia w tej materii. Nie dość tego, że nie czyściła to do tego głowicę miałem do wymiany :evil:
Potem bidulka doszła do siebie ale leżała z dwa lata w pudełku.

Pozdrawiam.
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
rafaln1
Posty: 74
Rejestracja: 29 wrz 2012, 09:38

Kaseta czyszcząco ...

#6

Post autor: rafaln1 »

Wtrącę swoje trzy grosze...
Te kasety powinny nosić nazwę 'Niszcząco- drapiące".
Dawno temu w czasach trójkowego "Studia Stereo" zakupiłem takową kasetę z zamiarem czyszczenia głowicy przed dokonaniem zapisu.
Postęp niszczenia głowicy wzrósł o 1000% a pomyśleć, że wystarczyło używać sprawdzonego wacika zamoczonego w spirytusie.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Kaseta czyszcząco ...

#7

Post autor: kaf »

Racja, kaseta demagnetyzująca jest dobra, gdy trzeba głowicę "odświeżyć na szybko". Warto wiedzieć, że były dwa rodzaje - z wirującym magnesem i elektroniczna. Jednak zdecydowanie lepiej używać ręcznego demagnetyzera, choćby dlatego, że można nim zdemagnetyzować cały tor, i to zarówno kaseciaków jak i szpulaków. Czyszczących także były dwa rodzaje "na sucho" i "mokro". Ta pierwsza to typowy papier ścierny. Jednak wacik i spirytus pozwoli wykonać dokładniej ta czynność, chociaż ze względu na klapkę kasety nie wszędzie dostęp jest wzorowy do potrzebnych elementów.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
ODPOWIEDZ