czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#31

Post autor: Wojtek »

bonokce pisze:Chodzlo mi że dzięki temu łatwo rozpoznac tą wersje
Jak już napisałem, gniazda RCA miało więcej wersji niż tylko ta jedna, najstarsza, ceniona przez "audiofili" :)
Dlatego to nie jest wystarczający wyznacznik rozpoznawczy.
Jak ktoś szuka, a w ogłoszeniu nie ma tej informacji to niestety trzeba podpytać jakie oznaczenie modelu widnieje na tabliczce znamionowej konsoli.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#32

Post autor: Tarkus »

Nie wiem, czy się to komuś przyda, ale ja znalazłem taki przepis na najlepszy CD z moich dotychczasowych.
1) Kupiłem na Allegro stary CD-player Technics SL-PG4 (wybrałem Technicsa, bo z doświadczenia wiem, że czyta najwięcej płyt, w tym również takie w bardzo złym stanie).
2) Znajomy zawołany elektronik zmienił mi w nim zużyty laser na nowy - teraz czyta wszystko (a przynajmniej nie natrafiłem jeszcze na nic, czego by nie czytał).
3) Po uzbieraniu odpowiedniej kwoty zamówiłem w warsztacie niejakiego Andrzeja Stelmacha modernizację, tj. instalację filtru zasilania, wymianę zegara oraz wymianę DAC-a. Operację przeprowadzono latem zeszłego roku.
Efekt? Nie miałem jeszcze tak analogowo, a przy tym szczegółowo grającego CD-ka. Raczej już przy nim zostanę, oczywiście co ileś lat wymieniając laser na nowy, gdy się zużyje.
Waluch pisze:Everyone knows that 90 minute cassettes were invented so you could get two Pink Floyd albums on one tape
Except "Ummagumma", "Atom Heart Mother", "The Wall", "A Momentary Lapse of Reason", "Delicate Sound of Thunder", "Division Bell" & "Pulse". :D
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#33

Post autor: JacK »

Można też zamiast modyfikować kupić od razu lepszy player ;) Generalnie obecna audiofilska moda zakłada posiadanie playera Cd wyłącznie jako transportu, natomiast dekodowaniem wszelakiej cyfry ma się zajmować zewnętrzny DAC.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#34

Post autor: Tarkus »

JacK pisze:Generalnie obecna audiofilska moda zakłada posiadanie playera Cd wyłącznie jako transportu, natomiast dekodowaniem wszelakiej cyfry ma się zajmować zewnętrzny DAC.
Takie też pan A.S. (inicjały całkiem słuszne) wytwarza, tylko drożej to kosztuje. :)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
ODPOWIEDZ