czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

ODPOWIEDZ
Argenteum Astrum
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2009, 19:32

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#1

Post autor: Argenteum Astrum »

No i stalo sie. Moj wierny od przeszlo od 17 lat Technics SL-PS70 umarl smiercia naturalna a raczej soczewka. Przez chwile zastanawialem sie nad wymiana ale po uprzednim stwierdzeniu, ze i oryginalna soczewka miala coraz wieksze problemy z czytaniem niektorych plyt (najczesciej tych nagrywanych) postanowilem zakupic cos nowego.

Interesujace mnie marki to: NAD, Pioneer, Denon, Rotel, moze od biedy jeszcze Onkyo.

Podstawowym mankamentem dzisiejszych sprzetow jest ich marnosc wykonania (psuja sie nawet po dwoch, trzech latach uzytkowania zgodnie z teza producenta aby kupywac czesto nowy sprzet i za co chetnie samemu postawilbym pomyslodawce pod murem i kropnal mu kulke w leb ale to tak na marginesie :D). Tak wiec modele dla powszechnego szarego zjadacza chelba tudziez ludzi nie grajacych zbyt czesto odpadaja.

Z drugiej strony w sprzet audiofilski, high endowy tez bawic sie nie chce bo i cena zabojcza i nie uslysze w zwyklym domu efektow pracy takiej maszyny w pelnej krasie. Pozostaje wiec tzw. medium level czyli sprzet zarowno spelniajacy wymagania wytawnego sluchacza jak i dajacy sie w miare ujac w portfelu.

Bede goraco zobowiazany za sugestie. Wlasciwie jedynym kryterium ktore stawiam jako nienaruszalne jest ciepla barwa dzwieku (duzo modeli ma bardzo ostry tembr ktorego nie cierpie).

Z gory dziekuje :).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#2

Post autor: Wojtek »

Argenteum Astrum pisze: Interesujace mnie marki to: NAD, Pioneer, Denon, Rotel, moze od biedy jeszcze Onkyo.
Czemu tylko te? :)
Argenteum Astrum pisze:Pozostaje wiec tzw. medium level czyli sprzet zarowno spelniajacy wymagania wytawnego sluchacza jak i dajacy sie w miare ujac w portfelu.
"Pieniendze panie, pieniendze!", czyli określ granicę w ilości złotówek :)
Portfele są grube i cienkie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Argenteum Astrum
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2009, 19:32

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#3

Post autor: Argenteum Astrum »

Spoko, Panie :D. Chcialbym sie zmiescic w granicach do 2 000 PLN ale miloby bylo gdyby mozna bylo znalesc cos tanszego (moze byc uzywany byleby byl sprawny i w bardzo dobrej kondycji [ czytaj: rokujacej na bezproblemowe granie przez nastepnych kilka lat ] ).

A czemu tylko te? Jakos tak :). Masz jakies inne ciekawe sugestie moze?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#4

Post autor: eenneell »

Ja kupiłem jalo odtwarzcz CD coś takiego:
http://www.kinodomowe.idg.pl/news/30657 ... .DRX2.html
za 100zł!
Teraz testuję;
i jest OK!
Nie wiem czy to najmądrzejsze rozwiązanie; ale jak a tytule; jakaś sugestia...
Argenteum Astrum
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2009, 19:32

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#5

Post autor: Argenteum Astrum »

He, tylko obawiam sie ze za 100 PLN jest taka sama jakosc co w przypadku sprzetow z wyzzej polki. Watpie w to troche :D.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#6

Post autor: eenneell »

He,
nie wiem czy to sprzęt z niższej półki;
"Informacje
Typ nagrywarka DVD
Cena 3019 zł
Dystrybutor Audio Klan, http://www.audioklan.com.pl
Wymiary 43,5 x 8,2 x 34,7 cm
Waga 4 kg
Obsługiwane formaty
Odczyt: CD-Audio, CD-R/CD-RW, DVD-Video, DVD-R/RW, DVD+R/RW, SVCD
Zapis: DVD+R/RW
Funkcje regulacja głębi czerni, symulacja dźwięku przestrzennego, edycja nagranego materiału wideo, blokada rodzicielska, pobieranie kanałów TV z tunera satelitarnego, ShowView, 6 trybów jakości nagrań, MP3
Złącza 2 x S-Video, 2 x Euroscart (oba z RGB), 2 x kompozyt, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne), 2 x RCA, DV"

Jedno jest pewne; lepsze DVD Z NIZSZEJ, niż CD ze sredniej!
A co Koledze Koledzy powiedzą na temat tej Yamahy ( zwłaszcza Jack) to mnie interesuje :idea: :?: :!:
Na razie odtwarza bardzo dobrze- CD nagrane, które przestały "chodzić" na odtwarzaczu CD!
Jak pisałem "sugestia"- poniewaz odtwarzacze DVD sa dużo tansze od CD, a są lepsze...
pzdr
Argenteum Astrum
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2009, 19:32

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#7

Post autor: Argenteum Astrum »

Jedno jest pewne; lepsze DVD Z NIZSZEJ, niż CD ze sredniej!
Tutaj przyznaje szczerze troche mnie zaskoczyles bo zylem w przekonaniu, ze owe typy roznia sie troche od siebie pod wgledem wykonastwa i co wazniejsze, ze kazdy typ jest nieco oddzielnie modyfikowany do potrzeb danego nosnika.

No to ok, skoro tak jest, to w takim razie do pytania mojego dolaczam male post-scriptum: jakie sugestie odnosnie odtwarzacza DVD? W sumie nawet pomysl ciekawy, bo czasem zdarza mi sie rozniez archiwizowac na DVD, szczegolnie pliki o wyzszej od normalnej jakosci dzwieku (np. 48 lub 96 kHz).
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#8

Post autor: eenneell »

@Argenteum Astrum
Ja to tą "Y" kupiłem bo była tania, a zależało mi na dobrym CD "na wieś"! (bo ma dobrze grać, a jak ukradną to ma być żal niewielki)
Dostałem przesyłkę w firmowym pudle, z pilotem (fakt- bez instrukcji)
A dodam, że kupowanie czegokolwiek od zmieniaczy/wymieniaczy sprzętu jest niegłupie, a nawet rozsądne!.
A sam "pomysł" na CD z DVD to wyniosłem z TEGO forum :D ;)
No i teraz mam pierwszy dzień 'bez winyla"...
no prawie!
pzdr
Argenteum Astrum
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2009, 19:32

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#9

Post autor: Argenteum Astrum »

No ja szukam czegos tricte bardziej do domu i z pewna klasa dzwieku (bo i kolumny i inne czesci sa dosc wysokiej klasy). Ok, niech zatem wypowiedza sie ,,eksperci", bedziemy wtedy myslec i rozwazac :D.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#10

Post autor: eenneell »

Argenteum Astrum pisze:zatem wypowiedza sie ,,eksperci", bedziemy wtedy myslec i rozwazac :D.
A zatem CZEKAMY!
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#11

Post autor: greg »

Ja miałem podobny dylemat dwa tygodnie temu i zdecydowałem się (za radą JacK'a) na odtwarzacz DVD Denon DVD-2800II, swego czasu był to bardzo dobry DVD player za przyzwoitym Stereo a jego cena wynosiła ponad 5000zł. Teraz można go kupić na ułamek tej kwoty a naprawdę warto. Ja jestem bardzo zadowolony. Można też zainteresować się jego następca DVD-2900 ten model posiada obsługę SACD jeśli Cię to interesuje.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#12

Post autor: krolix »

Argenteum Astrum pisze: Interesujace mnie marki to: NAD, Pioneer, Denon, Rotel, moze od biedy jeszcze Onkyo.

Bede goraco zobowiazany za sugestie. Wlasciwie jedynym kryterium ktore stawiam jako nienaruszalne jest ciepla barwa dzwieku (duzo modeli ma bardzo ostry tembr ktorego nie cierpie).
Denon DCD 1510 AE. Bardzo przyjemny dźwięk, bas jak trzeba, brak owego tembru o ile płyta nie jest tak (źle) nagrana. Kolejny plus taki, że jest to także odtwarzacz SACD. Ma też funkcję czytania mp3 (dla mnie zbędną ale co kto potrzebuje).
"Jedyny" minus, to cena. Najtaniej kupisz na allegro za ok.3300 zł, chyba że trafisz jakąś zagraniczną okazję.
Argenteum Astrum
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2009, 19:32

Re: czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#13

Post autor: Argenteum Astrum »

Panowie, ja pytalem o sprzet do 2 000 PLN a nie wyzej :D. A jak mam byc szczery to chetnie zakupie cos nawet duo tanszego, bo i duzo na cyfrze nie sloucham i nie potrzebuje do zwyklego domu sprzetu high end'owego.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#14

Post autor: kielek »

Odtwarzacze Nad'a raczej bym odradzał(szczególnie te nowsze modele).Sam nabyłem C 542 i gra porównywalnie z najtańszym DVD Denona,a na dodatek siedzi w nim najtańszy laser Sony,który nie grzeszy żywotnością.W tym wypadku płaci się "typowo" za emblemat z nazwą firmy.
Argenteum Astrum
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2009, 19:32

czas na zmiane odtwarzacza CD - jakies sugestie?

#15

Post autor: Argenteum Astrum »

He, a wiec NAD odpada. Co w takim razie polecacie?
ODPOWIEDZ