Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

Awatar użytkownika
Viniu
Posty: 1224
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:15
Gramofon: Kenwood KD-750
Lokalizacja: Żagań

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#16

Post autor: Viniu »

Panowie, ogólnie coś tam słyszę, potrafie docenić jakość dźwięku, dlatego pojawił się ten temat jako może nie jakiś olbrzymi zachwyt, ale jako ciekawostkę, że takie puzderełko potrafi zagrać dobrze a nawet bardzo dobrze U mnie wczoraj, tak jak pisałem wcześniej, porównywałem dźwięk takich konfiguracjach:

- G6 via 3,5mm -> ampli Arcam -> Pylony
- G6 via USB-C -> DacMagic -> ampli Arcam -> Pylony
- laptop via USB -> Kambodża DacMagic -> ampli Arcam -> Pylony
- laptop via USB -> Dac Nostromo -> ampli Arcam -> Pylony
- dzisiaj jeszcze dla porownania CD Arcam -> ampli Arcam -> Pylony

Wszystko na tych samych kawałkach z Tidal Hi-Fi (+ dzisiaj CD) przyznaje, że jedyną baardzo subtelną różnicę (na granicy autosugestii) usłyszałem dopiero w dwoch ostatnich przypadkach. Właściwie chciałem przekazać tylko tyle, że czasami coś czego sie nie spodziewamy potrafi pozytywnie zaskoczyć. Dlatego z racji skomniejszej kolekcji CD zostawiam sobie eldżika jako fajny grajek i to nie tylko "do kotleta" :D
Kenwood KD-750+AT-540ML, Schiit Mani, Luxman A-371, Luxman D-351, Luxman T-351L, Luxman K-351, Heybrook HB4, DacMagic 100
Universum Studio 6000, Luxman L-435, Sony ST-3950, Philips CD604
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2404
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#17

Post autor: dale »

Viniu pisze:
10 mar 2023, 17:16
Dlatego z racji skomniejszej kolekcji CD zostawiam sobie eldżika jako fajny grajek i to nie tylko "do kotleta" :D
I bardzo dobrze. Do Tidal HiFi nic lepszego nie potrzeba. Różnice mógłbyś, ale wcale nie musiał, zauważyć przy wyższych formatach, gdzie już prawdopodobnie LG nie był by w stanie obsłużyć - np DSD. Ale Tidal i flac obsłuży bez problemów, spróbuj porównać flac z g6 i z laptopa. Nie sądzę by telefon wypadł gorzej :)
Arkadyo
Posty: 821
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#18

Post autor: Arkadyo »

Viniu pisze:
10 mar 2023, 17:16
Panowie, ogólnie coś tam słyszę, potrafie docenić jakość dźwięku, dlatego pojawił się ten temat jako może nie jakiś olbrzymi zachwyt, ale jako ciekawostkę, że takie puzderełko potrafi zagrać dobrze a nawet bardzo dobrze U mnie wczoraj, tak jak pisałem wcześniej, porównywałem dźwięk takich konfiguracjach:

- G6 via 3,5mm -> ampli Arcam -> Pylony
- G6 via USB-C -> DacMagic -> ampli Arcam -> Pylony
- laptop via USB -> Kambodża DacMagic -> ampli Arcam -> Pylony
- laptop via USB -> Dac Nostromo -> ampli Arcam -> Pylony
- dzisiaj jeszcze dla porownania CD Arcam -> ampli Arcam -> Pylony

Wszystko na tych samych kawałkach z Tidal Hi-Fi (+ dzisiaj CD) przyznaje, że jedyną baardzo subtelną różnicę (na granicy autosugestii) usłyszałem dopiero w dwoch ostatnich przypadkach. Właściwie chciałem przekazać tylko tyle, że czasami coś czego sie nie spodziewamy potrafi pozytywnie zaskoczyć. Dlatego z racji skomniejszej kolekcji CD zostawiam sobie eldżika jako fajny grajek i to nie tylko "do kotleta" :D
Przełączałeś te same utwory w locie czy były przerwy w odsłuchach?
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Viniu
Posty: 1224
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:15
Gramofon: Kenwood KD-750
Lokalizacja: Żagań

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#19

Post autor: Viniu »

Arkadyo pisze:
10 mar 2023, 17:52
Przełączałeś te same utwory w locie czy były przerwy w odsłuchach?
Nie no oczywiście że względów technicznych wymagało to chwili przerwy :D
Kenwood KD-750+AT-540ML, Schiit Mani, Luxman A-371, Luxman D-351, Luxman T-351L, Luxman K-351, Heybrook HB4, DacMagic 100
Universum Studio 6000, Luxman L-435, Sony ST-3950, Philips CD604
ODPOWIEDZ