Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Viniu
Posty: 1224
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:15
Gramofon: Kenwood KD-750
Lokalizacja: Żagań

Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#1

Post autor: Viniu »

Zacznę od tego, że postanowiłem pozbyć się większości zalegających szuflady gratów. Padło m.in. na mój stary i (uprzedzając fakty) jak się okazało dobry smartfon LG G6. Chcąc wrzucić za grosze na OLXa postanowiłem zgłębić jego specyfikację aby dać choćby kilka zdań opisu. Tu w oczy rzuciła mi się wzmianka, że posiada wbudowanego DACa. W pierwszej chwili pomyślałem "pic na wodę, chwyt marketingowy" i takie tam. Ale wrodzona ciekawość nie pozwoliła mi przejść obojętnie, wrzuciłem w google co o tym piszą i kurde okazuje się, że LG z modelu G6 zrobiło ponoć jeden z najlepiej brzmiących telefonów. Długo więc się nie zastanawiałem, wrzuciłem Tidala, podłączyłem przyzwoitym przewodem 3,5mm-RCA do Arcama i... zaliczyłem opad szczęki :o Kurde to zagrało bardzo dobrze! Do dalszych testów porównawczych podłączyłem G6 via USB do DacMagica, wrzuciłem tę samą setlistę i nie usłyszałem różnicy! Podłączyłem lapka do DacMagic przez USB i nadal żadnej różnicy. Podobnie z Nostromo 3H, różnice na poziomie autosugestii :)

Taki staruszek a zaskoczył do tego stopnia, że zostawiam go w salonie jako streamer do Tidala... i niech służy :)
Kenwood KD-750+AT-540ML, Schiit Mani, Luxman A-371, Luxman D-351, Luxman T-351L, Luxman K-351, Heybrook HB4, DacMagic 100
Universum Studio 6000, Luxman L-435, Sony ST-3950, Philips CD604
Awatar użytkownika
Viniu
Posty: 1224
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:15
Gramofon: Kenwood KD-750
Lokalizacja: Żagań

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#2

Post autor: Viniu »

Sprawca niespodzianki :D
Załączniki
20230309_211416.jpg
Kenwood KD-750+AT-540ML, Schiit Mani, Luxman A-371, Luxman D-351, Luxman T-351L, Luxman K-351, Heybrook HB4, DacMagic 100
Universum Studio 6000, Luxman L-435, Sony ST-3950, Philips CD604
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 795
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#3

Post autor: Cichy5000 »

Viniu pisze:
09 mar 2023, 21:16
Sprawca niespodzianki :D
I już ceny na portalach w górę :lol:
Zawsze to jakieś rozwiązanie a najważniejsze, że jesteś zadowolony ;)
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#4

Post autor: domibobi »

Viniu pisze:
09 mar 2023, 21:12
Tu w oczy rzuciła mi się wzmianka, że posiada wbudowanego DACa. W pierwszej chwili pomyślałem "pic na wodę, chwyt marketingowy" i takie tam.
Tu chyba trzeba by wyjaśnić, że każdy telefon posiada wbudowany DAC. Lepszej lub gorszej jakości. Natomiast LG reklamowało kiedyś jakaś serię swoich telefonów jako dedykowane do muzyki, chyba V. Bardzo chwalonych. A LG G6 to model posiadający 32-bitowy przetwornik HiFi Quad DAC. Podobno rozbudowaną wersję z serii V. Stąd zapewne jesteś zadowolony 🎵🎶🎼👍
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
grzehu82
Posty: 2010
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#5

Post autor: grzehu82 »

Viniu pisze:
09 mar 2023, 21:12
dobry smartfon LG G6
No i super streamer z wyświetlaczem "za grosze". Lubię "takie rzeczy".
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2403
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#6

Post autor: dale »

I ładnie się prezentuje. Można by jeszcze zastosować np. kątowe kable do ładowania i do wyjścia audio. Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie (ten model akurat) niż te tanie "streamery" sprzedawane obecnie.
Awatar użytkownika
Viniu
Posty: 1224
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:15
Gramofon: Kenwood KD-750
Lokalizacja: Żagań

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#7

Post autor: Viniu »

dale pisze:
10 mar 2023, 06:13
Można by jeszcze zastosować np. kątowe kable do ładowania i do wyjścia audio
O widzisz... dobry pomysl :D będzie zdecydowanie estetyczniej 8-)
Kenwood KD-750+AT-540ML, Schiit Mani, Luxman A-371, Luxman D-351, Luxman T-351L, Luxman K-351, Heybrook HB4, DacMagic 100
Universum Studio 6000, Luxman L-435, Sony ST-3950, Philips CD604
Awatar użytkownika
Viniu
Posty: 1224
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:15
Gramofon: Kenwood KD-750
Lokalizacja: Żagań

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#8

Post autor: Viniu »

Cichy5000 pisze:
09 mar 2023, 21:25
Viniu pisze:
09 mar 2023, 21:16
Sprawca niespodzianki :D
I już ceny na portalach w górę :lol:
Liczę conajmniej na 10% zwyżki cen... ze 100zl na 110zl.. :lol:
Kenwood KD-750+AT-540ML, Schiit Mani, Luxman A-371, Luxman D-351, Luxman T-351L, Luxman K-351, Heybrook HB4, DacMagic 100
Universum Studio 6000, Luxman L-435, Sony ST-3950, Philips CD604
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2403
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#9

Post autor: dale »

Do zasilania można tez zastosować kabel magnetyczny kątowy :) Np. tego typu https://allegro.pl/oferta/kabel-2m-magn ... 9700788092 - jak chciałbyś wypinać gdy nie używany. Konfekcja kabli też jest spora, różne oploty i kolory... :)
Fajnie w drewnie wygląda, szkoda by było wsadzać w jakieś plastiki z drukarki.
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 795
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#10

Post autor: Cichy5000 »

A to drewienko to chyba Ikea?
No i te magnetyczne ładowarki fajna sprawa ;)
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Arkadyo
Posty: 821
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#11

Post autor: Arkadyo »

Miałem kiedyś jakiegoś muzycznego sony-erika i do dzisiaj pamiętam jak ładnie to grało na słuchawkach.
Nikt nie kwestionuje, że jakość daca ma znaczenie ale mi nie przyszło do głowy żeby go rzucić po jacku na system i porównać z doborowym DAC :).
Napewno bateria to najlepszy rodzaj zasilania dla elektroniki ale czy kondy smd doskoczą do przewlekanych...
Pewnie projekt i jakość podzespołów ma znaczenie.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#12

Post autor: Bacek »

Viniu pisze:
09 mar 2023, 21:12
Tu w oczy rzuciła mi się wzmianka, że posiada wbudowanego DACa.
To akurat oczywiste bo bez tego nie dało by się rozmawiać a zasadzie słyszeć rozmówcy.

W każdym razie kiedyś męczyłem tak pierwszego Samsunga Galaxy i dźwięk być całkiem fajny.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2403
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#13

Post autor: dale »

Arkadyo pisze:
10 mar 2023, 10:35
Miałem kiedyś jakiegoś muzycznego sony-erika...
Wszystko zależy, co komu potrzeba, jakiej jakości oczekuje itp... Co rozumiesz przez pojęcie "doborowy DAC"? Czy mógłbyś podac jakiś przykład, choćby z najniższej półki cenowej, żebyśmy wiedzieli o czym rozmawiamy? Poza tym do DAC-a potrzebujesz transportu, tu zaś masz wystko w jednym, nawet z telefonu nie musisz sterować :)

Sony-Erikson to jednak inne czasy (zdaje mi się) i inne technologie, ten LG może majnie zaskoczyć jakością. Osobiście nie był bym zdziwiony gdyby pobił muzykalnością wynalazki w stylu WIIM pro i tym podobne. Niekoniecznie parametrami instrukcyjnymi, ale właśnie muzykalnością, ogólnym efektem.
Arkadyo
Posty: 821
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#14

Post autor: Arkadyo »

dale pisze:
10 mar 2023, 12:08
Arkadyo pisze:
10 mar 2023, 10:35
Miałem kiedyś jakiegoś muzycznego sony-erika...
Wszystko zależy, co komu potrzeba, jakiej jakości oczekuje itp... Co rozumiesz przez pojęcie "doborowy DAC"? Czy mógłbyś podac jakiś przykład, choćby z najniższej półki cenowej, żebyśmy wiedzieli o czym rozmawiamy? Poza tym do DAC-a potrzebujesz transportu, tu zaś masz wystko w jednym, nawet z telefonu nie musisz sterować :)

Sony-Erikson to jednak inne czasy (zdaje mi się) i inne technologie, ten LG może majnie zaskoczyć jakością. Osobiście nie był bym zdziwiony gdyby pobił muzykalnością wynalazki w stylu WIIM pro i tym podobne. Niekoniecznie parametrami instrukcyjnymi, ale właśnie muzykalnością, ogólnym efektem.
Nie wiem o co Tobie come on. Zwyczajnie napisałem, że nawet taki staroc jak muzyczny SE grał fajniej od "nie muzycznych" telefonów na rynku.
Poprostu miał lepiej zbudowany dac i tyle. A czy lepiej od zewnętrznego doborowego daca? Nie wiem, nie sprawdzałem nawet z niedoborowym, stąd dyskusja, co uważam za doborowe czy za niedoborowe, jest bezprzedmiotowa. Tak jak nie rozumiem co rodzi potrzebę posiadania transportu w Twoim pytaniu? Ani telefon ani osobny DAC nie potrzebuje transportu żeby wydał dźwięk a tym bardziej nie widziałem telefonu z wbudowanym transportem. A poza tym skoro inne czasy i inne technologie mają znaczenie to dlaczego wszyscy nie siedzą na delta-sigmach tylko piłują stare tda 1541? Przeca to stara technologia? A i znam takich, co nowe opoampy wypierdzielają z analoga i pchają jakieś signeticsy z lat 90 tych i jakoś nie słyszałem aby gorzej zagrały :P
Jak napisałeś - wszystko zależy co komu potrzeba... Mi na przykład, nie potrzeba androida w torze audio ale to moje osobiste zboczenie.
Jak ktos nie słyszy róznicy to po co przepłacać :P
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2403
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Stary LG G6 jako streamer - spore zaskoczenie

#15

Post autor: dale »

Arkadyo pisze:
10 mar 2023, 14:44
Nie wiem o co Tobie come on.
Twoją wypowiedź odebrałem że nie widzisz sensu łączyć telefonu jako "odtwarzacza" bo są DAC-e zewnętrzne "doborowe" - dlatego zapytałem o jakim mówisz. Ale nie ważne, skoro nie dogadaliśmy się :)
Arkadyo pisze:
10 mar 2023, 14:44
ani osobny DAC nie potrzebuje transportu żeby wydał dźwięk
No właśnie DAC, czyli cyfrowo-analogowy konwerter potrzebuje źródła sygnału cyfrowego, czyli transportu, a tu w telefonie jeszt wszystko w jednym.
Arkadyo pisze:
10 mar 2023, 14:44
A poza tym skoro inne czasy i inne technologie mają znaczenie to dlaczego wszyscy nie siedzą na delta-sigmach tylko piłują stare tda 1541? Przeca to stara technologia? A i znam takich, co nowe opoampy wypierdzielają z analoga i pchają jakieś signeticsy z lat 90 tych i jakoś nie słyszałem aby gorzej zagrały :P
Pisałem o różnicy technologii w kontekście Sony-Eriscsona którego miałeś, a tego LG, który pojawił się sporo lat po nim i ma dużo lepsze parametry. Mówiąc wprost, jak Ci się podobał S-E, to LG zagra jeszcze lepiej.
Natomiast odnośnie przetworników i opampów, to sprawa nie jest taka prosta, mianowicie, to kwestia gustu, co się komu podoba, jeden lubi lampę, drugi cyfrę, bo mu ładniej gra. Właśnie, bo mu ładniej gra. Bo odbiór jest rzeczą indywidualną i złożoną.
Tu nie da się policzyć i obiektywnie zmierzyć "ładności" dźwięku. Nie da się skwantować, dlatego wszystko oparte jest na wrażeniach.
Dodatkowo mamy jeszcze wpływ środowiska, trzeba mieć naprawdę sporą wiedzę i pewność siebie żeby, kiedy 20 osób na forum mówi ci że te kable są najlepsze, albo te kolumny grają najlepiej, samemu wyrobić sobie zdanie. Podświadoma potrzeba bycia akceptowanym zmusza nas często do dziwnych wyborów :).
I zabawnych czasem, zwłaszcza kiedy czytasz jak ktoś kupuje właśnie CD z wskazanym przez Ciebie przetwornikiem, bo ma grać lepiej, słyszy że gra lepiej, a potem, dwa wątki dalej okazuje się że ma głośniki podpięte w odwrotnej fazie. Albo drugi opowiada o bogactwie sceny głośników z epoki, a na zdjęciu grającego wzmacniacza przełącznik ustawiony w pozycję "mono". Ale nie zwykłem kopać leżącego :)
Żeby było jasne, to jest raczej próba wytłumaczenia zjawiska. a nie polemika z Tobą. Też nie mam obecnie Androida w torze, ale mam linuxa :) Zasila mi lampę. I podoba mi się, więc nie przepłacam :)
Ale nie śmiećmy już Koledze w wątku, bo szkoda by było - niewielkim kosztem sporo osiągnął, myślę że niejeden może iść w tą stronę, choćby żeby sprawdzić jak to z cyfrą jest.
ODPOWIEDZ