CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 794
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#31

Post autor: Cichy5000 »

Przyłączam się do tego co piszą koledzy dot87 bms01pl mój sherwood to potwierdza jest już z lampami i trudno będzie mi się z nim pożegnać ale jak to bywa inna ścieżka wędrówki mnie do tego zmusza żeby finanse podreperować ;)
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#32

Post autor: ebola1972 »

Napęd w filipku cd204 ma 37 lat i gra :shock: cud :shock:
Jak bym nie miał srebrnego cd350 to bym sobie taki kupił.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#33

Post autor: amrowek »

ebola1972 pisze:
20 gru 2021, 20:35
Napęd w filipku cd204 ma 37 lat i gra :shock: cud :shock:
Jak bym nie miał srebrnego cd350 to bym sobie taki kupił.
napęd oczywiście :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#34

Post autor: Arkadyo »

Problemem jest cena cd z tda 1541. Kiedyś jak można było to kupić za 10-20 jurków to był strzał w dychę bo wkładało się w to jeszcze troche złociszy i była klasowa maszyna - rynek osobnych daców dopiero raczkował i cenowo był mało przyjazny. Dlatego wszyscy rzucili się na te starocie i dawaj modować ile wlezie. Sam do nich należałem choć moje umiejetnosci elektroniczne nie pozwalały mi naprawde grubo dłubać - ale od czego ma sie kolegów :) Razem z kumplem prześledziliśmy wszystkie forowe pomysły i kosztowało to kupę cebulowych złotych (zwłaszcza na kondensatory) z efektem co najwyżej różnym.
Nie chciałbym sie wpierdzielać userowi Martynce w jego dłubaninę i mam nadzieję, że się nie obrazi jak małe co nieco zasugeruję bo swego czasu spierdoliliśmy kilka tych odtwarzaczy i jakieś tam wnioski mam :P. Co w nich warto zrobić? Napewno to, co było w standardzie w wyższych modelach CD
z tym układem czyli większe kondy wokół nóg tda. Nalutowanie tego na te oryginalne gówienka smd robi niezlą masakre optyczną i podobno nawet mozna usłyszeć poprawę :) Dla swietego spokoju lepiej to zrobić bo koszt nieduzy a high endy tak miały :P
Najwazniejsza rzecz - wyeliminowanie paskudnego filtra saa7220 który sieje syfem po przetworniku - kiedyś były foty z analizatora czym ten kutafonik traktuje przetwornik w tym układzie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, ze dołożenie lepszego zegara i potraktowanie przetwornika taktem z niego (w zasadzie polową) z wycieciem takto syfu z filtra saa7220 to najważniejszy mod dla tego układu i daje największy przyrost jakości brzmienia. Słyszałem go ale był już zespolony z przedłubaną sekcją analogową (Pedja Rogic AD844) i zrobionym zasilaniem jak trzeba. Słyszałem go na nieswoim systemie i bez możliwości porównania z czymkolwiek. Grało to cudnie. Prawie się za to zabrałem tym bardziej, że pacjenta miałem w domu ale wielkimi krokami nadchodził czas płytek z dalekiego wschodu z burr brownami na pokładzie i podstawkami pod opoampy analogowej sekcji gdzie mozna sobie wetknąc na zasadzie klik-klik co tylko dusza zapragnie... Do tego osobne zasilanka na pozadnych trafach dla obu sekcji zamkniete w pieknej alu obudowie nawet podcietej pod wyswitelacz i sterowanie dacem. I tak w cenie 1 kilo cebulaków dostajemy coax, toslink, usb i gęstość 24/192 a niewiele drożej 32/384 dsd sacd hgw i Bóg wie co jeszcze.
Co prawda żonglowanie oryginalnymi scalakami texas instruments szybko tą kwotę podwaja ale nikt nie obiecywał, że poszukiwanie swojego brzmienia będzie tanie :P. Swoją drogą zrobiłem błąd, że kupiłem dual pcmy bo single wcale nie grają gorzej a są zdecydowanie tańsze w zakupie a do tego mam 2 razy więcej opoampów do podmiany.
tanjel
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:41

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#35

Post autor: tanjel »

czy takie cuś w takiej cenie watro byłoby wziąć z zamiarem ewentualnych modów w przyszłości?

https://allegro.pl/oferta/philips-cd-820-11568267264

Proszę o info, dziękuję
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#36

Post autor: amrowek »

kupiles bo nie ma
PHILIPS CD820

TDA1541A – SAA7220P/B

CDM-4/19 Composite

tak mozna
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#37

Post autor: Arkadyo »

No to jest dobry odtwarzacz - znana i lubiana topologia którą Amrowek juz wymienił - kupujesz i zupełnie nieźle grasz od strzała i to pewnie największa zaleta. Na przyszłość jest dobry do modowania choć wymaga grubej przebudowy żeby grał jak dace które kupisz niewiele drożej w używce a naprawdę grubej żeby je pobił. Dobrze jest mieć takie CD bo zawsze masz niezły transport pod ręką. Ale czy opłaca się go modować? No wiesz - za 5 stów przychodzi z chin DAC na pcm 1794 razem z dwoma trafami do zasilania (jak nie złapią na VAT i cle :P) . Na stocku czyli chinskich opoampach za 2 zł sztuka gra to lepiej niż taki stockowy CD i to zdecydowanie. W takim chińczyku przelutowujesz 4 kondensatory na lepsze/wieksze w kluczowych miejscach, kupujesz 3 opoampy po 40-50 zł sztuka klasy opa 1612 i otrzymujesz granie jakie na tym CD dostaniesz jak dołożysz nowy zegar i z niego potraktujesz tda zamiast z SAA7220 i przebudujesz cały analog (w zasadzie zbudujesz nowy) z lutowaniem podstawek pod lepsze opoampy - chinczyk przychodzi już z podstawkami więc klik-klik i po sprawie. No ale nie masz obudowy i transportu a to zdecydowanie podniesie cenę choc mozna grac z plików. No i dac na desce wygląda tak sobie :P. U mnie pierwsza obudowa to była deska przykryta pudełkiem od butów :D żeby pies ryja nie wsadził - nawet sobie nie wyobrażasz jak to bardzo ale to bardzo nie podoba się płci przeciwnej jeżeli takowa z Tobą mieszka. Gdybym wiedział ile się nasłucham to chyba zacząłbym od zakupu obudowy...
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
tanjel
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:41

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#38

Post autor: tanjel »

:( niestety nie kupiłem, nie miałem czasu zajrzeć w net i poszedł :(( a szkoda. ale na przyszłość wiem już czego szukać. cierpliwie powęszę po netach i może cuś upoluje ;)
ODPOWIEDZ