CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2353
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#16

Post autor: Peliks »

Ten Philips może mieć TDA1451-R1 lub TDA1543 i SAA7220P/A Czyli generalnie szału nie ma. Za to napęd na pewno CDM-4/19.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#17

Post autor: ISOPHON »

Ja miałem na TDA 1543..zrobiłem go na NOS DAC+modernizacja zasilania.Było w miarę dobrze (w stanie fabrycznym to cienizna).Wkurzająca jest ta jego turboplasticzana obudowa..
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#18

Post autor: Arkadyo »

Pchanie się dzisiaj w wiekowe CD nawet na TDA 1541 z koroną czy bez to i tak nieporozumienie. 6 stówek trzeba dać za podstawowy model jak marantz cd 50 czy philips 830... Przecież to żałosne bo w stocku gra to tak sobie na dzisiejsze możliwości. Trzeba dłubać i to grubo. NOS, nowy lepszy zegar, osobne zasilania i wymiana oraz dokładanie kondów... I co? I jak dobrze to zrobimy to będzie sprzęt co najwyżej klasy arcam rdac czy smsl m6 do kupienia za 7 czy 8 stówek... Nie wspomnę o fiio tashianie D03, który z małym modem i lepszym zasilaniem zagra równie fajnie a może nawet fajniej.
Dopiero dołożenie fajnej sekcji I/U zrobi z takiego CD grubego zawodnika... Ale jak to umiemy zrobić w takim CD to to samo możemy zrobić z każdym dacem... Miałem w domu DAC na pcm 1794 i ak 4118 - wszystko na chińskich podzespołach i zniszczyło to zdecydowanie stockowego philipsa 830. Nawet po lekkim modzie filip dalej przegrywał. Ba, przegrywał nawet z modowanym fiio. O funkcjonalności nawet nie wspominam...
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#19

Post autor: Wojtek »

To co wobec tego polecasz Arkadyo z napędów?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#20

Post autor: grzehu82 »

Pewnie DAC
Arkadyo pisze:
20 gru 2021, 10:23
pcm 1794 i ak 4118
plus jakiś świeży, cichy odtwarzacz Bluray i bangla :)
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#21

Post autor: Arkadyo »

Wojtku w którymś wątku wstawiałem porównanie mojego filipa 830 i taniego dvd fergusona wartego ze 20 zł - obydwa podpiete pod tego samego daca. Nie słyszałem zadnej róznicy. Byc może na sprzecie high endowym naped gra. U mnie na sprzecie klasy yamaha ax 890 i kolumny diy nie słyszałem żadnej różnicy. Fakt że ten ferdek miał sporo opcji do powyłączania ale zagrał bit perfect i dobremu cd w niczym nie ustąpił. Głuchy napewno nie jestem bo słysze bez problemu róznicę pomiędzy plikiem granym z cd a tym samym plikiem granym pod android @48khz. Nawet miedzy flac a mp3 320kbit słysze róznicę - choc tylko w bezpośrednim przełączeniu. Gdybym wyszedł z pokoju, wrócił i miał wskazac co gra to bym poległ.
Wracając do napędów to cięzko mi serwować jakies modele bo ja raczej gram z cd zgranych do plików i spod linuksa na dac. Co prawda mam podpietego filipa 830 pod dac ale nie pamietam kiedy tak grałem. Gdybym nie miał filipa a chciał grac z plyt to patrzyłbym za jakimś "wszystkomającym" blue ray. Dobry laser zeby wszystko czytał i nie hałasował. Ni i zeby w nim mozna bylo powyłaczac wszelkie resamplingi, volume itp.
Kiedys moim tesciom kupiłem takiego "wszystkomajacego" blu ray lg za około 250 zł i miałem go podebrac na porównanie ale jakoś zawsze zapominam. Taki czytajacy wszystkie formaty z wejsciem usb. Postaram sie go przywieść w tym tygodniu i posłuchać wtedy cos tu skrobnę. Takie rozwiazanie uwazam za najfajniejsze do dac bo mozna upiec kilka pieczeni na jednym ogniu.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#22

Post autor: koscidogitary »

Arkadyo pisze:
20 gru 2021, 12:20
"wszystkomającym" blue ray
Polecisz coś ciekawego w dwóch przedziałach cenowych, np. w okolicach 300zł i 500zł, żeby maiło opcję wyłączenia volume itd.?
tanjel
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:41

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#23

Post autor: tanjel »

Noo niestety "sprzedający" nie udostępni fotek bebechów CD 380 bo sprzęt od nowości nie rozkręcany i nie chce obniżać sobie wartości ;)

Podpinam się pod post "koscidogitary" , podrzućcie jakieś sensowe i w miarę dobrze gające CD w ok. 300 i 500 zł.
Coś co można ewentualnie zmodzić w późniejszym czasie.
Dziękuję
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#24

Post autor: Arkadyo »

Tzn. volume nie da się wyłączyć chyba w żadnym - trzeba go ustawić na max w opcjach wtedy podobno nie ingeruje w sygnał. Co do polecenia czegokolwiek to nie mam aż takiego rozeznania w br. Sam nie używam ale patrząc na mozliwosci to kupiłem tesciom kiedys pod starą plazmę bo nawet filmu czy zdjęc z dysku nie było jak u nich obejrzeć. A to gównieno LG mieliło wszystkie formaty tak z płyty jak i z dysku. Nawet porysowane dvd na tym szły z tego co pamietam i chyba nawet dosyc cicho - napewno kultura pracy znacznie lepsza niz na moim starym dvd fergusonie ale cos wiecej napisze jak go przytargam. Napewno jest to starszy model FHD i dzisiaj w przedziale 300-500 zł to róznica bedzie zapewne tylko 4k vs FHD i ewentualnie dlna itp. więc raczej wybór będzie czy kupić starszy model fhd lepiej wykonany czy w tej cenie nowszy z 4k.
Jak ktos z wrocka ma jakiegos br to moge podebrac na testy - moze nawet miec tylko hdmi bo mam pierdolnik do podebrania cyfrowo z niego audio.
Moznaby zrobic jakąs bazę fajnych br do DAC choc podejrzewam, że w tym samym przedziale cenowym wszystkie bry będa reprezentowac podobny poziom.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#25

Post autor: koscidogitary »

Arkadyo pisze:
20 gru 2021, 14:07
podobno nie ingeruje w sygnał
Na podstawie doświadczeń z Blu-ray z wyższej półki, tj. Dune HD Duo potwierdzam, że słyszalny wpływ wyłączenia volume jest. Ale Dune miał taką możliwość w opcjach. Teraz szukam czegoś tańszego z taką funkcją, cena może trochę przekroczyć 500zł, ale na razie niczego sensownego nie znalazłem.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#26

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#27

Post autor: dot87 »

Ja mam modowanego przez Kolegę @Martyna Philipsa 472. Też dziadek. Mod to NOS i sekcja zasilania (dokładnie opisane w wątku warsztat Martynki). Moim zdaniem gra to bardzo dobrze. Na tyle dobrze że ostatnimi czasy częściej słucham CD niż winyla. Docelowo będę chciał prosić Kolegę @Martynka o wstawienie tam lamp (ma doświadczenie z podobnymi modelami, przynajmniej schematowo, na pewno wie co robi). Nie wiem jak, nawet modowany, fiio taishan miałby zagrać lepiej. Jaki mod i jaka wersja (z tego co się orientuję w jednej by Wolfson, MK1 chyba, w drugiej nie pamiętam). Nie mam doświadczenia z zewnętrznymi dacami. Jedyny jakim dysponuje to audioquest dragonfly black (na niektórych formach polecany, np audiofanatyk) i dziadek zjada go na śniadanie. DF nie ma nawet podjazdu. Czy modowany taishan zabrzmiałby mi lepiej. Nie wiem nie słuchałem. Ale mogę tylko powiedzieć że czasami warto dać szansę staremu TDA. To dobry przetwornik i przy odrobinie uwagi gra naprawdę bardzo (na moje ucho) dobrze.
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3290
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#28

Post autor: bms01pl »

ten sam Majster robił moje sprzęty. przy zalinkowanym przez amrowek'a grundigu nie mógł poszaleć - ograniczenia konstrukcji i miejsca na zmiany, ale philips cd820 został zlampizowany i gra jak ta lala. podobne konsekwencje jak opisane powyżej - coraz częściej wybieram CD zamiast gramofonu...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#29

Post autor: dot87 »

bms01pl pisze:
20 gru 2021, 20:20
ten sam Majster robił moje sprzęty. przy zalinkowanym przez amrowek'a grundigu nie mógł poszaleć - ograniczenia konstrukcji i miejsca na zmiany, ale philips cd820 został zlampizowany i gra jak ta lala. podobne konsekwencje jak opisane powyżej - coraz częściej wybieram CD zamiast gramofonu...
Dlatego się dziwię jak ktoś pisze że takie małe urządzenie jak taishan może zagrać w klasie takiego modowanego CD playera (fakt że bez lampy ale już na NOSie moim zdaniem gra bardzo, bardzo dobrze)
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: CD - Phillips CD 380 ??? Opinie

#30

Post autor: Arkadyo »

dot87 pisze:
20 gru 2021, 18:56
Ja mam modowanego przez Kolegę @Martyna Philipsa 472. Też dziadek. Mod to NOS i sekcja zasilania (dokładnie opisane w wątku warsztat Martynki). Moim zdaniem gra to bardzo dobrze. Na tyle dobrze że ostatnimi czasy częściej słucham CD niż winyla.
Nie twierdzę, że stare poczciwe tda 1541 gra źle. Nawet taki niegrzebany philps czy marantz na tej topologii nie jest złym odtwarzaczem. Jednak zakup takiego cd to na dzisiaj spory wydatek. Jezeli doliczymy koszt modowania to robi sie spora cena - jak pisałem w okolicy arcama lub smsl. I otrzymujemy granie na podobnym poziomie.
Docelowo będę chciał prosić Kolegę @Martynka o wstawienie tam lamp (ma doświadczenie z podobnymi modelami, przynajmniej schematowo, na pewno wie co robi).
Jasna sprawa, że porządna sekcja analogowa pcha ten dac w kierunku wysmienitych konstrukcji - tyle, że zrobienie tego dobremu nowoczesnemu dacowi da zapewne jeszcze wiecej - topologia tego układu klepanego masowo przez philipsa w tamtych latach ma swoje wady, których wiele nowoczesnych kości jest pozbawione.
Nie wiem jak, nawet modowany, fiio taishan miałby zagrać lepiej. Jaki mod i jaka wersja (z tego co się orientuję w jednej by Wolfson, MK1 chyba, w drugiej nie pamiętam).
Ja modowałem wersję fiio na cyrusie. Pierwsza rzecz to zmiana zasilacza z impulsowego na trafo z dobrym stabilizatorem. Druga to wymiana kondensatora w sekcji filtra na lepszy i wiekszy oraz zbocznikowanie go małą vimą. Juz w tym momencie fiio kładzie nieruszanego philipsa 830 pomimo iz ma na analogu najpodlejszego opoampa jakiego mozna spotkać. Wymiana jego na cos lepszego robi z niego konkurenta dla smsl 6... Co prawda jest zdecydowanie cichszy. W filipie żeby złapac ten poziom trzeba dołozyc 14 kondów do tych gównianych smd przy nogach tda, wymienić kondy zasilania i kondy opapapów sekcji analogowej i najlepiej zrobić oddzielne zasilanie dla cyfry i analoga. W chu roboty a na cyfrze dalej pełno śmieci - oscyloskop nie pokaże nic ale analizator widma jest bezlitosny. Cyfra do przebudowy i nos wymagany. Jak nos to i wypadałoby dać lepszy zegar i na końcu masz rdac arcama za 1,5 ceny...
Przy założeniu, ze robisz wszystko sam bo jak zlecisz za kase to wyjda 2 arcamy.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
ODPOWIEDZ