czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#31

Post autor: Merrick »

Arkadyo pisze:
03 sty 2022, 11:25
Ale wiesz, że to rozumowanie w stylu - skoro kasia ma ładne bląd włosy to jej siostra marysia musi mieć fajne dupsko... A potem marysia okazuje sie grzesiem... Nie chcę sie kłócić ani nic Tobie ani tym bardziej sobie udowadniać ale starajmy sie rozpatrywać konkretny przypadek bo takie uogólnienia jak wyżej najcześciej prowadzą donikąd. Kolega kupił, co kupił i dopóki tego nie zestawi z czyms innym, na jakis tam kolumnach, to odpowiedzi nie pozna chocby nasze opowiadania były nie wiadomo jak plastyczne. Jak sie nie ma zadnego punktu odniesienia to w zasadzie niewiele mozna powiedzieć o graniu czegokolwiek.
Czego ty właściwie chcesz deprecjonując moją wypowiedz? Chcesz coś mi udowodnić czy leczysz swoje kompleksy w tak dość wyszukany sposób?
Arkadyo pisze:
03 sty 2022, 11:25
mieć fajne dupsko..
Napisz proszę jeszcze czy musi siedzieć gdy robi siusiu czy stać bo wszyscy tak jak Ty rozkminiamy o LGBT w tym wątku
Pochwaliłem @Jack_90 i koniec tematu
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15113
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#32

Post autor: darkman »

Arkadyo pisze:
03 sty 2022, 12:19
Najpierw pół życia komuniści
Cholera wyszło mi to samo. Z tym, że zasadniczo lata spędzone za bolszewika liczą się podwójnie. Nie wiem jak te nowe przypadłości losu. Wynikowo mamy już po 90 lekko licząc.
Koledzy proszę zatem nie brać nas na poważnie. Uwiąd starczy.. :?
z tego też powodu z Marysią nie ma problemu, bo pulchna to i reszta też. Natomiast Kasia o ile nie jest Grzesiem, musi mieć udo grubsze niż młoda osika. Wtedy jest w wieku tartacznym.
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#33

Post autor: grzehu82 »

Merrick pisze:
03 sty 2022, 12:48
Pochwaliłem @Jack_90 i koniec tematu
A koledzy raczej "zboczyli z tematu". :roll:
Też uważam, że wybrał spoko sprzęt na początek (mógł trafić gorzej z tym Mikołajem;) A co do półki "made in China" to obecnie skośnoocy mają już dość spory rozrzut jakościowy, tak że z tą najniższą owszem ta Yamaha spoko wygra ale wyżej to może być różnie, a są i sprzęty Made in China kilka klas lepsze. Lepiej myślę odnieść wybór sprzętu do wskaźnika: cena zakupu/jakość dźwięku. Tu raczej jest OK.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#34

Post autor: Merrick »

grzehu82 pisze:
03 sty 2022, 16:39
Lepiej myślę odnieść wybór sprzętu do wskaźnika: cena zakupu/jakość dźwięku. Tu raczej jest OK.
Audio to prawie jak droga i cykliczność sansary w Hinduizmie :lol: Jeszcze wiele razy zmienisz sprzęt grający :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#35

Post autor: Arkadyo »

Merrick pisze:
03 sty 2022, 12:48
Chcesz coś mi udowodnić czy leczysz swoje kompleksy w tak dość wyszukany sposób?
No to jest raczej pytanie do psychiatry którym akurat nie jestem.
Ale może jakiś tu zagląda i zaspokoi Twoją ciekawość.
W każdym tyle lat pod bolszewikami (liczone podwójnie jak zauważył Darkman :D) napewno nie pozostało bez szkód na mózgu :P
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#36

Post autor: Jack_90 »

Hej
dzięki Wszystkim za opinie, ;)
zostawiając już kwestie światopoglądowe,
Arkadyo pisze:
03 sty 2022, 08:27
A wzmacniacze stereo yamahy... yamaha ma swoją szkołę grania i jedni ją kochają a drudzy nie :P.
wiem trochę się też naczytałem, często padają zarzuty wszechobecnego/dominującego basu, brakuje środka, tony wysokie nie takie, (i że daleko im do firmowanego natural sound), ale powiedzcie szczerze czy jest jakieś sensownse wyjście, jeśli pominąć kwestie techniczne i jakieś potwiedzone wieloma opiniami fakty, to czytanie o cudzych odczuciach odbioru muzyki zaczyna w pewnym momencie się wyczerpywać (tym bardziej, że dla kogoś brzmi kartonowo, a dla kogoś za ostro, a kogoś metalicznie) niestety też nie dam rady kupić 5-ciu wzmaków bo nie mam tyle kasy ani miejsca :P a chyba to byłaby najlepsza recepta, żeby sprawdzać empirycznie :mrgreen:

na pograniczu pytanie :!: czy jest marka wzmacniaczy której najbliżej do neutralności :?: :!: :roll:
darkman pisze:
03 sty 2022, 08:35
do Twojego nowego CD są obecnie dostępne lasery - nie wiadomo jak długo (KSS213C - obecnie b.tanie). Ja bym rozważył zakup tego taila na zapas i do skarpety na gorsze czasy..
w ogóle o tym nie myślałem, ale brzmi to sensownie, w sumie do gramiaka też mam drugą wkładkę, jak teraz odciążył mnie mikołaj to jest teraz bufor z kasą żeby kupić nową igłę
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#37

Post autor: Arkadyo »

Jack_90 pisze:
03 sty 2022, 21:35
Hej
dzięki Wszystkim za opinie, ;)
zostawiając już kwestie światopoglądowe,
Arkadyo pisze:
03 sty 2022, 08:27
A wzmacniacze stereo yamahy... yamaha ma swoją szkołę grania i jedni ją kochają a drudzy nie :P.
wiem trochę się też naczytałem, często padają zarzuty wszechobecnego/dominującego basu, brakuje środka, tony wysokie nie takie, (i że daleko im do firmowanego natural sound), ale powiedzcie szczerze czy jest jakieś sensownse wyjście, jeśli pominąć kwestie techniczne i jakieś potwiedzone wieloma opiniami fakty, to czytanie o cudzych odczuciach odbioru muzyki zaczyna w pewnym momencie się wyczerpywać (tym bardziej, że dla kogoś brzmi kartonowo, a dla kogoś za ostro, a kogoś metalicznie) niestety też nie dam rady kupić 5-ciu wzmaków bo nie mam tyle kasy ani miejsca :P a chyba to byłaby najlepsza recepta, żeby sprawdzać empirycznie :mrgreen:
Jack przewaliłem wiecej niz 5 wzmaków i siedze na jamaszce :P co prawda troche wyzszy model niz Twoja ale to podobna szkoła grania choc nie sprawdzalem preampa phono w twoim modelu i nie wiem czy tu nie ma wiekszej oszczednosci. Myślę, że niepotrzebnie na tym etapie zaprzątasz sobie głowę detalami brzmieniowymi wzmacniacza. Ciesz się z tego co kupiłeś i skup sie na pozostałych elementach toru audio bo to nie małe wydatki a wpływ na brzmienie całości znaczny. Przy graniu z cyfry dobry DAC/transport a słaby DAC/trasnport różni sie nie mniej niż wpływ wzmacniacza.
U mnie yamaha pokonała kilka zupełnie przyzwoitych klocków i o ile niektóre miały ciupkę bardziej błyszczącą górę to zostały wręcz zniszczone dołem pasma. W budżecie tej Twojej yamahy cieżko będzie kupić coś lepszego i musiałbys znacznie zwiekszyc kasę żeby kupic coś co ją zdeklasuje całkowicie. Widzę, że podobnie jak ja jesteś z wrocławia. Jak coś to zapraszam do siebie choć aktualnie pozbyłem się większości wzmacniaczy a oprócz mojej yamahy został mi pioneer jakis tam model 400 czy 401 (w sumie to samo) - ten jako jeden z niewielu pionków chwalony przez Reduktora Szumu a oprócz tego jakiś denon który gra na warsztacie - oba musiałbym przywieść z warsztatu.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#38

Post autor: Jack_90 »

Arkadyo pisze:
03 sty 2022, 08:27
U mnie yamaha pokonała kilka zupełnie przyzwoitych klocków i o ile niektóre miały ciupkę bardziej błyszczącą górę to zostały wręcz zniszczone dołem pasma. W budżecie tej Twojej yamahy cieżko będzie kupić coś lepszego i musiałbys znacznie zwiekszyc kasę żeby kupic coś co ją zdeklasuje całkowicie. Widzę, że podobnie jak ja jesteś z wrocławia. Jak coś to zapraszam do siebie choć aktualnie pozbyłem się większości wzmacniaczy a oprócz mojej yamahy został mi pioneer jakis tam model 400 czy 401 (w sumie to samo) - ten jako jeden z niewielu pionków chwalony przez Reduktora Szumu a oprócz tego jakiś denon który gra na warsztacie - oba musiałbym przywieść z warsztatu.
jak znielubię Yamahę, ale będę chciał coś znowu kupować to chętnie skorzystam, może sam będziesz miał do tego czasu coś więcej :mrgreen:
metallsnow pisze:
02 sty 2022, 18:00
Tam jest przełącznik 4/8 omów, więc lepiej jest ustawić 4 omy dla Twoich kolumn. Skoro nie będziesz dawał ostro do pieca nie ma czym się przejmować.
tak dla doprecyzowania jakby ktoś miałby się sugerować, to dla jednej pary kolumn są opcje 4 omy albo 6
Załączniki
wzmak.JPG
Ostatnio zmieniony 04 sty 2022, 21:20 przez Jack_90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#39

Post autor: metallsnow »

Jack_90 pisze:
04 sty 2022, 21:12
tak dla doprecyzowania jakby ktoś miałby się sugerować, to dla jednej pary kolumn są opcje 4 omy albo 6
To przepraszam za wprowadzenie w błąd, miałem w pamięci przełącznik z mojej RX 396RDS.
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#40

Post autor: Jack_90 »

metallsnow pisze:
05 sty 2022, 06:56
To przepraszam
no worries ;)

wreszcie miałem czas podłączyć wszystko z namaszczeniem, trochę wyszedł z tego seans spirytualistyczny :mrgreen: przyznam, że się nie nastawiałem chyba na cokolwiek, a trochę wpadłem w osłupienie, że nagle z płyt cd które słuchałem słyszę więcej :shock:

dla ciekawych dodam, że oryginalnym pilotem od wzmacniacza można też obsługiwać w podstawowym zakresie odtwarzacz cd (przynajmniej mój model) - więc mam jak chciałem ;)

miałbym jeszcze pytanie o:
różnice między "pure direct", a "cd/dvd direct AMP - doczytałem czym jest pure direct i słychać różnice, ale to drugie?
Awatar użytkownika
Dimo
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2021, 20:18
Gramofon: Sony PS-LX 1
Lokalizacja: ZDW

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#41

Post autor: Dimo »

Jack_90 pisze:
05 sty 2022, 21:47
cd/dvd direct AMP
W katalogu jest to opisane jako "włączane wzmocnienie bezpośrednie CD/DVD", jednak nie znalazłem dokładniejszych wyjaśnień na czym to polega.
Sony PS-LX1/ATN95E + Philips CD615 + Philips FA741/FT741 -> Heco P4302
Yamaha RX-E600 -> Yamaha NS-7900
Fonica CDF003 + Kenwood KA 3060R -> Heco SM 635
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#42

Post autor: grzehu82 »

Dimo pisze:
17 sty 2023, 22:49
"włączane wzmocnienie bezpośrednie CD/DVD"
Masz Pure Direct, a to może w katalogu jest przetłumaczone tak dziwnie.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
Dimo
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2021, 20:18
Gramofon: Sony PS-LX 1
Lokalizacja: ZDW

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#43

Post autor: Dimo »

grzehu82 pisze:
17 sty 2023, 23:07
przetłumaczone tak dziwnie.
Nie nie, i w sprzęcie i w katalogu w opisie te dwie funkcje występują osobno.
Sony PS-LX1/ATN95E + Philips CD615 + Philips FA741/FT741 -> Heco P4302
Yamaha RX-E600 -> Yamaha NS-7900
Fonica CDF003 + Kenwood KA 3060R -> Heco SM 635
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: czy zestaw entry level Yamaha to ta sama półka "made in china" jak wszystkie inne?

#44

Post autor: grzehu82 »

Dimo pisze:
17 sty 2023, 22:49
na czym to polega
Może dodatkowo nie działa regulacja mocy, czyli bezpośrednio na końcówkę? :think: Ale to są wtedy normalne wejścia liniowe AMP IN/ MAIN IN.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
ODPOWIEDZ