Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

ciepok77
Posty: 77
Rejestracja: 20 gru 2021, 22:18

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#16

Post autor: ciepok77 »

Witajcie, podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego. Moja obecna listwa https://audiopolis.pl/monster-power-exp ... ajaca.html ma tylko 6 wejść, z czego 5 wykorzystanych. Za tydzień dojdzie gramofon+przedwzmacniacz i wejść będzie za mało, wiec musze kupić jakąś nową. Z tego co dzisiaj czytałem w budżetowej cenie poleca się Taga Harmony pf-1000 i pf-2000. Czytałem, że gramofon najlepiej podłączyć do wyjścia niefiltrowanego, tak samo jak wzmacniacz, a co z przedwzmacniaczem? Stąd moje pytanie, bo pf-2000 ma tylko 2 wejścia niefiltrowane i się zastanawiam, którą wybrać?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#17

Post autor: darkman »

ciepok77 pisze:
06 sty 2022, 20:29
poleca się Taga Harmony pf-1000 i pf-2000. Czytałem, że gramofon najlepiej podłączyć do wyjścia niefiltrowanego, tak samo jak wzmacniacz, a co z przedwzmacniaczem? Stąd moje pytanie, bo pf-2000 ma tylko 2 wejścia niefiltrowane i się zastanawiam, którą wybrać?
Mam Tagę H. Do niefiltrowanego podłączasz:
koncówkę mocy, wzmacniacz, preamplifier (dla końcówki mocy).
do filtrowanego:
gramofon, CD, tuner, phonostage-przedwzmacniacz gramofonowy z korekcją RIAA.

PF-1000 to będzie bdb wybór.
fajne i lubiane też są Pf-600 lub wersje z wyświetlaczem, ale to przerost formy nad treścią, mniejsze też są spoko jeśli ktoś nie potrzebuje więcej gniazdek.Zasadniczo wszystkie Tagi to fajne chłopaki. BTW ja w swojej wymieniłem kabel sieciowy. W komplecie dostajesz zwykły (nie jest zły, ale ja jestem snobem) taki typ komputerowy, ale jest gniazdo IEC więc to kwestia wyboru.
ciepok77
Posty: 77
Rejestracja: 20 gru 2021, 22:18

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#18

Post autor: ciepok77 »

Dzięki, ja cały dzień szperam po różnych forach i czytam, moglem odrazu tu napisać. Na jednym forum nawet trafiłem, że gramofon lepiej do niefiltrowanego. Jeszcze raz dziękuję.
Rekiniasty
Posty: 384
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#19

Post autor: Rekiniasty »

Posiadam pf-1000 v2 i sobie chwalę, masz 4x4 gniazda i miernik, który ja wymieniłem na cyfrowy za 2 dychy, widać napięcie z kilku metrów.
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
ciepok77
Posty: 77
Rejestracja: 20 gru 2021, 22:18

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#20

Post autor: ciepok77 »

Ingerować nie będę, jak kupię pf-1000 to i tak będzie stał za szafką. Teraz się tylko zastanawiam nad pf-2000, ma mniej gniazd ogólnie, ale więcej filtrowanych i takich potrzebuję odkąd Darkman napisał, że gramofon i pre też do filtrowanych. Tylko, że patrząc na cenę, to przy cenie pf-2000 to dokładając parę złotych można kupić 2x pf-1000. Nie ukrywam jeszcze, że wyglad pf-2000 bardziej mi się podoba, ale czy wart jest tej różnicy? Ot taki dylemat.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#21

Post autor: darkman »

Tu masz wolną wolę w sumie to należy się trzymać zasady - wzmak do nie flitrowanego, reszta to jak podłączysz tak będzie.
Ja mam w ogóle tę wersję na 5 wtyków, a i tak jedno gniazdo wolne. Mam to pod lampą (do TH gniazdo non filter), a źródła tylko dwa CD, gramofon - tu z przetwornicą bo mój jest US na napięcie 110W więc wolałem mieć to na filtrze, no i Nuda DM też via filtrowane. Nic innego tam nie podłączam, więc mam jeszcze looz :)
Pewnie można inaczej ale ja mam tak.
ciepok77
Posty: 77
Rejestracja: 20 gru 2021, 22:18

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#22

Post autor: ciepok77 »

Listwa dzisiaj zakupiona, wybrałem pf-1000, jutro porządki w kablach :D. Mam jeszcze dwa pytania; czy Bluesound Node 2i z zasilaniem liniowym podłączyć do wejść bezpośrednich, czy filtrowanych? Jeśli chodzi o wejścia filtrowane to jest ich za mało, czy jak w jedno wejście podłącze dotychczasową listwę Power Monster Exp 600Ag+ i do niej TV i switch to będzie ok?
MirekP
Posty: 45
Rejestracja: 08 wrz 2017, 13:14

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#23

Post autor: MirekP »

Czy macie doświadczenie z listwami lub kondycjonerami IsoTek? Na przykład:

https://www.tophifi.pl/przewody/listwy- ... emier.html
https://www.tophifi.pl/akcesoria/listwy ... arius.html

Czy ktoś z Was porównywał je do produktów TAGA HARMONY? Na przykład:

https://www.polpak.com.pl/produkt/1350/ ... %282022%29
https://www.polpak.com.pl/produkt/1275/PC-5000

Według opisów i opinii IsoTek i TAGA HARMONY robią tę samą robotę.
Czy urządzenia IsoTek dają dużo lepsze efekty, są trwalsze, zrobione z lepszych komponentów (coś jeszcze?), że kosztują 3-4 x więcej od podobnych urządzeń TAGA HARMONY?
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#24

Post autor: restimek »

Od jakiegoś czasu DC blocker od Tomanka praktycznie przestał niwelować "brzęczenie" traf w mojej końcówce więc go wypiąłem bo to prawda co piszą o nim w "internetach" czyli że nieco zamula dźwięk.

Byłem ciekaw czy nie ma u mnie spadków napięcia. Kupiłem sobie takie urządzenie. Czy używaliście podobnego? Czy jest ono w ogóle wiarygodne?
240V to chyba trochę za dużo dla urządzenia które projektowane było dla 220V i nie ma z tyłu przełącznika na 240?

Będę obserwował w ciagu kilku najbliższych dni czy są duże wachania.

Jako ciekawoskta - potencjometr na godzinie "9" a komplet: CD + PRE + Końcówka pobierają tylko 135W - sądziłem że moje Onkyo M5090 jest bardziej prądożerne.
Załączniki
IMG_4103.jpg
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#25

Post autor: Frey »

restimek pisze:
03 kwie 2022, 09:42

Jako ciekawoskta - potencjometr na godzinie "9" a komplet: CD + PRE + Końcówka pobierają tylko 135W - sądziłem że moje Onkyo M5090 jest bardziej prądożerne.
Biorąc pod uwagę, że 90% bierze końcówka to przy takiej niskiej głośności to jest całkiem sporo ;) no ale masz kawał sprzętu
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#26

Post autor: darkman »

135, to coś jak pralka mniej więcej. Hitem byłoby osiągnięcie poziomu lodówki :shifty: :doh:
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#27

Post autor: Ryszard13 »

Po przetestowaniu kilku listw zasilających [audio] gdzie w ich opisie zazwyczaj pojawia się zdanie {ograniczenie negatywnych efektów z elektryczności] od lat stosuje listwy Brennenstuhl z filtrami lub bez i jestem zadowolony z jakości wykonania.

https://allegro.pl/kategoria/listwy-zas ... ennenstuhl
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#28

Post autor: blispx »

mnie korci aby trafo 1:1 wpiąć przed wzmacniaczem :think:
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#29

Post autor: Wojtek »

restimek pisze:
03 kwie 2022, 09:42
Czy używaliście podobnego? Czy jest ono w ogóle wiarygodne?
Tak. Do pewnego poziomu dokładności.
restimek pisze:
03 kwie 2022, 09:42
240V to chyba trochę za dużo dla urządzenia które projektowane było dla 220V i nie ma z tyłu przełącznika na 240?
Nie. Tolerancja to zwykle +/- 10%.
restimek pisze:
03 kwie 2022, 09:42
sądziłem że moje Onkyo M5090 jest bardziej prądożerne.
Po prostu nie miała czym się spocić :morda:
Ryszard13 pisze:
03 kwie 2022, 14:34
od lat stosuje listwy Brennenstuhl z filtrami lub bez i jestem zadowolony z jakości wykonania.
Ciekawe. Nie znałem tej firmy. Obczaję przy okazji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Urządzenie chroniące przed kiepską jakością sieci elektrycznej

#30

Post autor: darkman »

Wojtek pisze:
04 kwie 2022, 00:12
Ryszard13 pisze: ↑
wczoraj, 14:34
od lat stosuje listwy Brennenstuhl z filtrami lub bez i jestem zadowolony z jakości wykonania.

Ciekawe. Nie znałem tej firmy. Obczaję przy okazji.
Fajne, potwierdzam z autopsji, do różnych zastosowań domowych bdb i niedrogie.

ale nie Wojtek - audio, zobacz tu:
http://www.maxbert.pl/Listwy_podstawowe_bolec.html
polski producent w dodatku Wwa, nawet się zastanawiałem nad jakimś zamówieniem grupowym z forum (na schuko lub mixt itd). Na początku jest konfigurator pod personalizację o ile pamiętam i schemat każdego typu.
ODPOWIEDZ