Streamer - odtwarzacz streamingowy

grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#16

Post autor: grzehu82 »

Raf pisze:
05 lut 2021, 23:08
Spotify "gra" dla mnie zauważalnie gorzej (słabsza dynamika, gorsza prezentacja basu, podkręcone wysokie - coś jakby korekcja dla lepszego wrażenia na słabszym sprzęcie).
Dokładnie te same spostrzeżenia, a przy porównaniu do Master w Tidal to jeszcze wyraźniej słychać. Na plus Spotify jednak większa baza utworów. Jednak nie ma jak dobrze nagrana/zremasterowana płyta bądź własne flaczki.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#17

Post autor: wydra »

Mi tam w tym przypadku na jakosci nie zalezy. Ale chcialbym zebym mogl sluchac na sprzecie a sterowac telefonem :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#18

Post autor: gravediggie »

No to kup Chromecast audio i masz rozwiązane.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#19

Post autor: amrowek »

a ktoś tu jedzie na malinie :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#20

Post autor: wydra »

Nie mam juz wejsc optycznych w dacu :) narazie temat ugryzlem z innej strony czyli zainstalowalem spotyfi na android boxie z Androidem. Gra. Ale temat nadal otwarty hehe, bo mnie to nie satysfakcjonuje
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#21

Post autor: ebola1972 »

jak zanstalujesz apke Spotify czy to na pececie, konsoli, telewizorze i dodatkowo na telefonie to sterujesz bezpośrednio z telefonu Spotify connect przez sieć wifi. tylko nie może to być wersja darmowa spotify.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
moorgan
Posty: 29
Rejestracja: 23 wrz 2019, 19:47
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#22

Post autor: moorgan »

Ja jadę na raspberry pi4 z nakładką hifiberry digi+ pro.
Soft Volumio - polecam takie zestawienie.
Mam też chromecast audio😉
W chwili obecnej używam z dac XiangSheng DAC-05A
Sony Ps-x50 / Shure v15 III / Philips GP400 III / Ortofon OM10/ Sony XL 15
Nuda Dual Mono
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#23

Post autor: wydra »

ebola1972 pisze:
07 lut 2021, 19:13
jak zanstalujesz apke Spotify czy to na pececie, konsoli, telewizorze i dodatkowo na telefonie to sterujesz bezpośrednio z telefonu Spotify connect przez sieć wifi. tylko nie może to być wersja darmowa spotify.
Kurcze faktycznie działa :) zainstalowałem na android boxie i widzi na telefonie i mogę sterować :) super sprawdzę jeszcze czy Windows tez tak zadziała, ale dzięki :)

...

Na Windows też działa super :) tylko u mnie za darmo działa chyba ze mam jakiś okres próbny.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#24

Post autor: ebola1972 »

Rafał. zrobiłem dziś zakupy w Media Expert i dostałem kod na 3 mce Spotify Premium. kod puściłem na pw. mam nadzieję, że się przyda.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#25

Post autor: wydra »

Sprawdze, dzieki bardzo :D
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
tomkan
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:13

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#26

Post autor: tomkan »

Gram czasami na Raspberry Pi podłaczonym przez HDMI do amplitunera. Amplituner pre-outami podłączony do wzmacniacza stereo.
Chciałbym wyeliminować ten amplituner.
Którego DAC-a kupic do RPi? HifiBerry, czy coś innego?

I pytanie dodatkowe Volumio, czy Moode Audio? Używałem tylko tego drugiego.
tomkan
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:13

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#27

Post autor: tomkan »

To sam sobie odpowiem...

Przez ostatni tydzień używam Raspberry z HifiBerry. Jest nieźle.

Moodeaudio obsługuje w sposób akceptowalny radia internetowe, FLAC-e z dysku sieciowego i Apple Music. Więcej mojej rodzinie nie potrzeba.
Wyeliminowanie jednego przedwzmacniacza, poprawiło jakosć dźwięku.
Arkadyo
Posty: 809
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#28

Post autor: Arkadyo »

Podepne sie pod temat bo napadło mnie ostatnio na stream sieciowy dobrej jakości i mam kilka sposobów na zrealizowanie planów ale prawie żaden mi się nie podoba bo w każdym przypadku jestem w mniej lub więcej w dupie :) a w jednym, nie jestem ale to akurat najdroższe rozwiązanie, co też mi się nie podoba. O co kaman? Wymaganiem jest - mieć wszystko tanio i wygodnie i zaczyna się kyrk.
Że wszystkiego tanio nie będzie to już przyswoiłem ale tanio i dużo i wygodnie to chyba sie uda ale potrzebuje info czy ktos używa tidala w wersji master na kodi na jakimś niecertyfikowanym przez gugla android boxie? I czy partyzanckie rozwiązania wtyczek dla kodi przycinają jakość tidala? Czy wszystko działa ok? Chce uderzyc w te strone bo bedzie najtaniej. Tak jak napisałem mam kilka dróg a najtańsza byłoby odpalenie tidala master na niecertyfikowanym android boxie tv, który obecnie bangla na linuksowym systemie coreelec. Sprawdza się to zupełnie jako kombo do odtwarzania plików muzycznych i filmowych z pamięci masowej na lanie. Gdyby poszedł na tym tidal master bez strat to przebolałbym wtyczkowe obsuwy netfixa i przy tym pozostał.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#29

Post autor: valv »

Poszedłem ciut inną drogą.
Też zastanawiałem się nad różnymi opcjami, jak koledzy powyżej, ale finalnie uznałem, że skoro system ma działać bez problemów i odtwarzać dźwięk w dobrej jakości, to doszedłem do wniosku, że dołożę kasy i nie będę eksperymentował.
Zainwestowałem w kompletny i pełnowymiarowy streamer NAD C658, oparty na świetnym, 32 bitowym przetworniku ESS9028PRO i systemie BluOS.
Od trzech miesięcy...jestem bardzo zadowolony.

Po pierwsze system BluOS jest bardzo prosty, intuicyjny i świetnie działający. Dużym plusem systemu BluOS jest to, że urządzenia sterujące, np. laptop, czy smartfon są tylko "pilotami". Strumień idzie bezpośrednio z sieci do NADa (router<->streamer<-pilot) a nie przez te "piloty". To nie obciąża tak sieci i działa dużo szybciej.
Współpraca systemu BluOS bezpośrednio z Tidalem (mam subskrypcję Hi-Fi) oraz BluOS z Roonem (Roon z Tidal ciągnie) bezproblemowa. Wykupiłem Roon i zostaję przy nim, bo jest bardziej funkcjonalny niż BluOS a w mojej ocenie lepiej brzmią nagrania odtwarzane za pośrednictwem ROONa niż BluOS soute. Tak, czy inaczej, w obu przypadkach działa bezbłędnie i błyskawicznie reaguje na wybierane utwory. Fajna i wygodna obsługa zarówno przez aplikację na iPhone, czy na komputerze z Win (na lapku i5 11gen postawiłem ROON Core). Pilotem też daje radę. Cały system działa za pośrednictwem Wifi 5G. Nic nie tnie, w zasadzie od razu reaguje za wszelkie zmiany. Niezależnie z jakiej aplikacji sie korzysta, czy jest to apka BluOS, TIDAL, czy ROON, wszystko chodzi bez żadnego problemu, cięcia, zrywania, zakłóceń, etc.
Dużym plusem jest też fakt, że oprócz funkcji streamera NAD jest też pełnym pre, w tym gramofonowym.
Inny duży plus C658 to możliwość regulacji barwy no i Dirac Live wraz z dołączonym mikrofonem korekcyjnym, którego... jeszcze nie uruchomiłem. Podoba mi się brzmienie tak jak jest, bez korekcji nim przeprowadzonej😉
NAD natywnie wspiera 15 muzycznych serwisów strumieniowych, w tym TIDAL, Spotify, itp., daje dostęp do niezliczonych stacji radiowych, m.in. do niedawno uruchomionego Radio 357 czy Radio Paradise MQA

Brzmienie...
Brzmienie muzyki z tego streamera jest bardzo miękkie, czyste i wyraźne (żadnych sybilantów). Dźwięk jest bardzo przestrzenny, rozdzielczy i dynamiczny. Do tego ciepły, choć tu początkowo bałem się trochę o wynik połączenia z "ciepłą" charakterystyką Luxmana, ale połączenie to okazało się być bez zarzutu - powstał taki fajny "mild" dźwięk, bez krzykliwej ostrości, dźwięk przyjemny i zupełnie niemęczący, wciągający. Każdy utwór posiada szeroką scenę, szczegółowość, dużo powietrza, ale i za razem masy, co daje duży wgląd w nagranie.
Niestety są też minusy.... Sprzęt ujawnia słabe nagrania i mastery. Słychać dużą różnicę pomiędzy dobrymi a słabymi masterami.

Pomimo kosztów związanych z "budową" systemu streamowania muzyki uważam, że warto się tym zainteresować. Niestety, za darmo, czy niskim kosztem niewiele się osiągnie.
Wcześniej byłem sceptycznie nastawiony do tej formy odtwarzania muzyki, ale...natychmiastowy dostęp do muzyki dobrej jakości (TIDAL Hi-Fi), to więcej słuchania i... więcej przyjemności. To możliwość poszukiwania i odkrywania nowych gatunków, artystów, płyt, utworów. To angażuje a ciekawość powoduje, że wsiąkam bardziej i bardziej... Streaming, serwisy muzyczne to super wynalazek. W zasadzie nieograniczony dostęp do nieprzebranych zasobów daje ogromne możliwości cieszenia się swoją pasją😊i to w dobrej jakości.
Trochę wstyd przyznać, ale...odkąd kupiłem streamer, to gramofon i winyle stoją wyłącznie jako ozdoba, zresztą, podobnie jak i CD...
Cała muzyka leci z sieci. Szukam różnych ich wydań i wybieram te najlepsze, które zostają w wirtualnej bibliotece.
Zainteresowanym polecam poczytanie o urządzeniach opartych na BluOS
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
Arkadyo
Posty: 809
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#30

Post autor: Arkadyo »

Niestety, za darmo, czy niskim kosztem niewiele się osiągnie
Oj tam oj tam... Sprytny Janusz da radę :)
W każdym razie iść do sklepu i wysypać się z tłustego hajsu każdy potrafi tylko nie każdy ma, albo nie każdy chce. Ja należę do tej ostatniej grupy i tutaj wyłazi ze mnie prawdziwy janusz bo audio to i tak chyba najtańsze z moich wielu hobby.
Tym bardziej, że system jaki zbudowałem w zupełności spełnia moje oczekiwania choc pewnie przy kolumnach i subie nie powiedziałem ostatniego słowa. Zakup takiego streamera jest dosyc kosztowny tym bardziej dla mnie gdzie już mam zewnętrzny DAC zapewne nie ustępujący brzmieniem temu NADowi a rzecz rozbija się wyłącznie o tidal w jak najgęstszych plikach - wszystko inne mam na satysfakcjonującym poziomie, no może poza netflix którego muszę zdzierżyć w 720p (a i tak czasem przytnie) i 5.1 DD ale tutaj przejście na wyższy level kosztowałoby mnie połowę wartości twojego streamera, co też mi się nie podoba biorąc pod uwagę, że przez ostatni rok obejrzałem na netflix filmów z 5.1 rzuconych na kino domowe raptem ZERO. Ogólnie rzecz w tym, że sam android to muzyczna qpa bo przycina wszystko do 16/44 - nie żebym narzekał na taką jakość ale master w wersji 24/96 z tidal zwyczajnie kusi.
Zapewne kodi 19 matrix pod androidem wyciśnie więcej z tidal ale jak narazie nie mogę uruchomić zadnej wtyczki tidal ani pod wspomnianym android/kodi ani na coreelec bo na swoim pudełku mam obydwa systemy. Pytam głównie o tidal na coreelec bo linuksowa alsa wyciśnie zapewne z niego najwiecej ze wszystkich streamerów i zapewne nie mniej niż, jakby nie patrzeć, twój stosunkowo kosztowny streamer.
Myślałem, że ktoś już poszedł tą drogą i coś niecoś napisze ale widzę, ze bede musiał sam to zrobić. Dopiero wczoraj odpaliłem subskrypcje na tidala i rozpoczałem walke pod linuksem. Niestety linuks ma to do siebie, ze najlepiej być jednym z wcieleń Eljota z Mr Robota żeby go ogarnąć z marszu :).
Moze dzisiaj odpale ssh sambe i wrzuce coreelec z wbudowanym matrixem 19, bo do tej pory siedzialem na poprzedniej wersji i pod nią nic nie udało mi się odpalić.
Jak coś, to jest jeszcze opcja mi boxa od siajomiego z chromcastem ale nie wiem ile to wyciska z tidalowego mqa.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
ODPOWIEDZ