Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#46

Post autor: Bacek »

koscidogitary pisze:
20 paź 2020, 12:07
Hmm, jesteś pewien...? Zawsze mi się wydawało, że jednak nie jest (w rozumieniu algorytmów kodowania) - to podobno coś jak flac, ale nie jestem pewien - co forum/wątek to inne informacje.
https://www.hifiplus.com/articles/highr ... ering-mqa/

Tak, może nie na aż takie zasadzie jak mp3 ale zawsze. W teorii te pliki są nawet osadzane w kontenerze flac i mogą być odtworzone przez cokolwiek
nie znającego MQA oczywiście bez benefitów formatu. Coś tak kiedyś HDCD.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#47

Post autor: koscidogitary »

Bacek pisze:
20 paź 2020, 17:14
benefitów
No właśnie, czytałem o tym. Jak widać zrobili bańkę w postaci MQA a teraz każą za to dużo płacić. Dzięki za info.
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#48

Post autor: gravediggie »

Ok. Dzisiaj wyjąłem z paczko di mato paczkę z Chromecast audio. Podłączyłem, skonfigurowałem i gra. Jestem zadowolony - tzn. w kontekście potrzeb do jakich go nabyłem jest ok. Niestety Gugul wycofało się z produkcji tego urządzenia i dostępne na rynku są wyłącznie wersje typu bulk, refurbished, itd. ale to wiedziałem decydując się na zakup. Przyszło, działa, jest ok. Dziękuję kolegom raz jeszcze.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#49

Post autor: gravediggie »

Minęły trzy dni zabaw z chromecast audio. Kilka moich spostrzeżeń:

1. Chromecast audio strumieniuje jedynie audio. Niby oczywiste ale w użytkowaniu nastręcza pewien problem. Mianowicie, strumieniując yt, dźwięk leci sobie na wzmacniacz ale obraz zostaje na urządzeniu z którego wysyłamy dźwięki na chromecasta. No i może powodować to opóźnienia w synchronizacji ałdjo/wideło. No i u mnie powoduje :D . Ok 2 sekund. Niby jest korektor (do 200ms) no ale co mi z tego skoro to wartość przynajmniej 10-krotnie za mała. Niby są jakieś pluginy ale sterowane ręcznie (może ktoś z Was ma jakieś sprawdzone patenty na ten problem?). To jest (póki co) lipa. Co do jakości strumieniowanego dźwięku nie mam zastrzeżeń aczkolwiek w wypadku cyfry (zwłaszcza z internetu) jakoś nie mam zajawki na robienie jakiś porównań, ma po prostu grać i nie irytować.

2. Obsługa z poziomu przeglądarki Chrome jak dla mnie kapitalna - jeden klik w ikonkę i strumień się leje. Można używać zamiennie na kilku urządzeniach, bez konieczności odłączania bieżącego. Po prostu klik na drugim urządzeniu i pierwsze jest wyłączone. Oczywiście w przypadku współlokatorów z dostępem, o odmiennych gustach może to być kłopotliwe :lol: ale można to jakoś ograniczyć. U mnie luz :) .

3. Obsługa z smartfonu przez google my home (czy jakoś tak) średnio mi się podoba - więcej do klikania każdorazowo, nie zaobserwowałem możliwości strumieniowania w androidzie bezpośrednio z appki lub Chrome. Jak ktoś wie jak to proszę o cynk. Ale generalnie jest ok.

Czyli podsumowując, póki co do strumieniowania dźwięku dla samego dźwięku jest git ale używanie tego ustrojstwa np by oglądać film na ekranie kompa czy telefonu z dźwiękiem na hifi nie sprawdza się. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź która mogłaby ten problem rozwiązać.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1334
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#50

Post autor: lopek3 »

gravediggie pisze:
23 paź 2020, 13:22
Jak ktoś wie jak to proszę o cynk.
Do odtwarzania używam apki Hi-Fi Cast lub VLC. Spotify ładnie działa oraz TuneIn radio.
gravediggie pisze:
23 paź 2020, 13:22
ale używanie tego ustrojstwa np by oglądać film na ekranie kompa czy telefonu z dźwiękiem na hifi nie sprawdza się. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź która mogłaby ten problem rozwiązać.
Ze względu na laga nie używam Chromecasta tylko łącze bezpośrednio kablem.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#51

Post autor: kriss »

Co do aplikacji to Spotify/Tidal ma bezpośredni przyciski do strumieniowania oraz apka Polskie Radio również. Tej używam jedynie do słuchania RNŚ. Więcej apek nie używam, więc nie wiem. YouTube jak strumieniuje ze smartfona nie ma żadnych problemów, nie ma laga. Natomiast nie używam zupełnie Google home, jedynie na początku raz użyłem do sparowania telefonu z Chromecastem.
W moim przypadku peceta mam po kablu puszczonego do daca bezpośrednio.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#52

Post autor: Bacek »

gravediggie pisze:
23 paź 2020, 13:22
3. Obsługa z smartfonu przez google my home (czy jakoś tak) średnio mi się podoba - więcej do klikania każdorazowo, nie zaobserwowałem możliwości strumieniowania w androidzie bezpośrednio z appki lub Chrome. Jak ktoś wie jak to proszę o cynk. Ale generalnie jest ok.
Szukasz w apce tego zielono/niebieskiego przycisku, klikasz i wybierasz output.
Na pewno jest w tidalu, i youtube.
tidal.jpg
gravediggie pisze:
23 paź 2020, 13:22
Czyli podsumowując, póki co do strumieniowania dźwięku dla samego dźwięku jest git ale używanie tego ustrojstwa np by oglądać film na ekranie kompa czy telefonu z dźwiękiem na hifi nie sprawdza się. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź która mogłaby ten problem rozwiązać.
Bo do wideo to jest zwykły Chromecast, bez dopisku audio.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#53

Post autor: kriss »

Moja kobieta na ten kolor mówi turkusowy ;)
Ponoć płeć żeńska inaczej trochę postrzega kolory , bardziej precyzyjnie :)
Tak do wideo jest inny
https://m.ceneo.pl/71889526;pla?se=YxWb ... E#tab=spec
Nie kojarzę żebyś coś o filmach wspominał :think:
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#54

Post autor: gravediggie »

Bacek pisze:
23 paź 2020, 21:46
Szukasz w apce tego zielono/niebieskiego przycisku, klikasz i wybierasz output.
Na pewno jest w tidalu, i youtube.
No właśnie w apce youtube nie mam takiej możliwości. Tzn mam ale nie dla chromecast audio. Z telefonu muszę strumieniować google my home. Inne urządzenie tj. Mibox bez problemu ogarnia strumień bezpośrednio z apki YT. Wydaje mi się że apka YT nie pozwala na strumieniowanie ponieważ tylko audio na chromecasta audio poleci.
Bacek pisze:
23 paź 2020, 21:46
Bo do wideo to jest zwykły Chromecast, bez dopisku audio.
Tak, wiem - ale miałem nadzieję że chromecast audio pozwoliłby mi na używanie go do wywalenia dzwięku na hifi a oglądanie wideo na kompie. No i generalnie da się ale lag niestety dyskwalifikuje u mnie to rozwiązanie.
kriss pisze:
23 paź 2020, 21:22
YouTube jak strumieniuje ze smartfona nie ma żadnych problemów, nie ma laga.
To prawdopodobnie kwestia sieci wifi a nie urządzenia, niemniej jednak u mnie lag jest i nie jestem z tego co widze w internetach, odosobniony.
lopek3 pisze:
23 paź 2020, 20:14
Do odtwarzania używam apki Hi-Fi Cast lub VLC. Spotify ładnie działa oraz TuneIn radio.
kriss pisze:
23 paź 2020, 21:22
oraz apka Polskie Radio również. Tej używam jedynie do słuchania RNŚ
Dzięki za info.

Generalnie nie jest źle. Gramofonu nie włączałem od 3 dni (a u mnie kręci się non stop) to chyba dobra laurka.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#55

Post autor: gravediggie »

kriss pisze:
23 paź 2020, 21:50
Nie kojarzę żebyś coś o filmach wspominał
Nie no spoko, nie mam pretensji. Potrzeba wyszła w praniu :D Do filmów mam Mibox i gdyby nie fakt że stoi po drugiej stronie pokoju względem hajfaja to bym w ogóle nie potrzebował dodatkowych urządzeń.

Jest bajeczka tak czy inaczej.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#56

Post autor: tuczi77 »

gravediggie pisze:
23 paź 2020, 22:06
No właśnie w apce youtube nie mam takiej możliwości. Tzn mam ale nie dla chromecast audio.
Zarówno w appce jak i na stronie jest taka możliwość, ale pod warunkiem że w sieci wi-fi, do której jesteś podpięty, jest również podpięty odbiornik umożliwiający "mirroring". Jeśli w sieci nie będzie takiego urządzenia to ta ikonka nawet się nie pokaże (przykład poniżej). Stary Chromecast nie pojawi się, bo nie ma możliwości strumieniowania video.
Załączniki
zrzut.jpg
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#57

Post autor: gravediggie »

Dzięki za info.
tuczi77 pisze:
24 paź 2020, 15:43
Stary Chromecast nie pojawi się, bo nie ma możliwości strumieniowania video.
Masz na myśli chromecast audio?
tuczi77 pisze:
24 paź 2020, 15:43
Zarówno w appce jak i na stronie jest taka możliwość, ale pod warunkiem że w sieci wi-fi, do której jesteś podpięty, jest również podpięty odbiornik umożliwiający "mirroring".
Na pececie, z poziomu przeglądarki chrome jest przycisk który wykrywa wszystkie urządzenia w sieci, tak. I tu nie ma problemu bo w wypadku chromecasta audio, dzwięk leci strumieniem a obraz zostaje na pc.

Na telefonie z androidem aplikacja yt nie widzi chromacasta audio bo
tuczi77 pisze:
24 paź 2020, 15:43
Stary Chromecast nie pojawi się, bo nie ma możliwości strumieniowania video.
To co mogę zrobić to włączyć strumieniowanie w google home na telefonie i wtedy po prostu odtworzyć yt (już bez dodatkowego strumieniowania). Dźwięk jest strumieniowany. Minusem takie rozwiązania jest konieczność posiadania włączonego obrazu w telefonie i aktywnej aplikacji. Jak wyłaczę obraz w telefonie to automatycznie yt pauzuje.

Da się z tym żyć.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#58

Post autor: Bacek »

Samego audio bez wideo nie da sie. Fakt
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#59

Post autor: metallsnow »

Da się, Panowie. Przynajmniej na chromecasta wbudowanego w Pioneera N-30AE. W androidzie trzeba włączyć przesyłanie ekranu na pionka (chromecast build-in), a potem odpalić YT. Audio idzie na hajfaja, a wideo zostaje na smartfonie. Niestety, jest to opóźnienie o którym pisze gravediggie.
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#60

Post autor: Bacek »

metallsnow pisze:
25 paź 2020, 11:02
Da się, Panowie. Przynajmniej na chromecasta wbudowanego w Pioneera N-30AE. W androidzie trzeba włączyć przesyłanie ekranu na pionka (chromecast build-in), a potem odpalić YT. Audio idzie na hajfaja, a wideo zostaje na smartfonie. Niestety, jest to opóźnienie o którym pisze gravediggie.
Ale o tym własnie pisane. Nie da się tak żeby to wideo nigdzie nie chodziło (nawet na smartfonie). No chyba że ktoś napisze specjalnego kliena który to robi.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ