Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

ODPOWIEDZ
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#76

Post autor: Jack_90 »

gravediggie pisze:
06 gru 2020, 00:10
przy BT dodatkowo ogranicza Cię sama technologia przesyłania po BT. Dlatego odpuściłbym xDuoo, co z resztą po namowie Forumowiczów zrobiłem.
ok, dzięki, to są ograniczenia wpływające na jakość odtwarzania, czy raczej mówimy o ograniczeniach jak przy argumentacji, że lepiej mieć wkładkę w standardzie 1/2 niż T4P?
i wniosek taki, że jeśli już wybierać BT to nie warto inwestować w to pudełko xDuoo za 300 PLNów...
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#77

Post autor: gravediggie »

Jakość. Moim.zdaniem lepiej i też taniej będzie Ci znaleźć Chromecast audio lub inny odpowiednik.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#78

Post autor: Jack_90 »

Ok, to wszystko jasne :)
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#79

Post autor: amrowek »

jeśli chodzi o BT to tnie pasmo , nie warto no chyba ze ma lecieć w tle, Ale lepiej chromecasta
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Szara007
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2020, 17:42

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#80

Post autor: Szara007 »

Też dziękuję wszystkim za rady.
Jak nie chromecast audio to ewentualnie co finalnie z podobnego przedziału cena/jakość?
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#81

Post autor: gravediggie »

JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#82

Post autor: koscidogitary »

A mi chodzi po głowie jeszcze coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/sieciowy-odtw ... 7cdd379688
Tylko jeszcze za mało się tego sprzedało, mało opinii. No i jak na chińczyka odstrasza ceną na poziomie 3500zł.
Szara007
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2020, 17:42

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#83

Post autor: Szara007 »

koscidogitary pisze:
07 gru 2020, 07:32
No i jak na chińczyka odstrasza ceną na poziomie 3500zł.
... zdecydowanie odstrasz. Przy TIDAL w opcji Master będzie znacząca różnica? Ten AudioCast funkcjonalnie wystarczy. Pytanie jak dźwięk.

Ja w ogrodzie mam pociągnięte głośniki z domowego systemu z opcją A/B. Teraz brakuje mi opcji puszczania z aplikacji/telefonu, a BT ma za mały zasięg i jakość słabiutka.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#84

Post autor: koscidogitary »

Szara007 pisze:
07 gru 2020, 19:39
Przy TIDAL w opcji Master będzie znacząca różnica? Ten AudioCast funkcjonalnie wystarczy. Pytanie jak dźwięk.
Jeśli obce są Tobie pojęcia sceny, przestrzeni, gęstości, muzykalności, wybrzmiewań, synergii dźwięku (i jeszcze pięciuset podobnych audiofilskich epitetów) to tak, chrome/music cast będzie dobry, a nawet bardzo dobry. Titdal to temat rzeka. Ja słyszę różnice między 16/44 a MQA 24/96 - ale czy to jest duża różnica i zawsze na korzyść... Nie jestem pewien. Na dobrym DAC Tidal 16/44 gra świetnie, tak słucham najczęściej, ponadto MQA rodzi pewne problemy sprzętowe - moje tego nie dekodują.
Ceny tych droższych urządzeń mimo, że może trochę zawyżone, nie biorą się tak zupełnie z przypadku i mają swoje odzwierciedlenie także w dźwięku.
Jeśli akceptujesz jakość dźwięku przeciętnego smartfona (ale nie takiego "muzycznego" z lepszym DAC, tylko zwykłego) podłączonego kablem wprost do wzmacniacza, to mniej-więcej o takim dźwięku i takiej jakości mówimy.
Nie krytykuję i nie namawiam na kupowanie drogich zabawek ale chcę pokazać alternatywę i wywołać właśnie "pytanie o dźwięk".
- Dla przykładu: sam często podłączam przeciętnego smartfona kablem wprost pod wzmacniacz i nie narzekam. Trzeba mieć tylko świadomość, że można lepiej. Czy warto? - Pytanie do samego siebie.
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#85

Post autor: gravediggie »

koscidogitary pisze:
08 gru 2020, 07:59
Jeśli akceptujesz jakość dźwięku przeciętnego smartfona (ale nie takiego "muzycznego" z lepszym DAC, tylko zwykłego) podłączonego kablem wprost do wzmacniacza, to mniej-więcej o takim dźwięku i takiej jakości mówimy.
No nie. Stop. Poczekaj. Teraz to ściąłeś wszystko równo przy samej ziemi.

Trudno oczekiwać od urządzenia za 100-200zł nie wiadomo jakich cudów. Nie mniej jednak chromecast audio był chwalony (w swoim segmencie) za układ DAC właśnie. Oczywiście że nie można się spodziewać hajfakinendu w tak małym i tanim urządzeniu. Nie robiłem i nie będę robić porównań z telefonem bo mnie to nie interesuje natomiast mogę powiedzieć że ja słyszę różnicę używając chromecasta w swoim torze między wersją taką czy siaką na Tidalu. Bynajmniej nie był to cel zakupu tego urządzenia ale jednak. A przynajmniej mi się wydaje że słyszę. Dla mnie to urządzenie ma służyć do odtwarzania po wifi muzyki w tle. Nic ponadto.

Do Kolegi rozważającego zakup:

Jeżeli chcesz to podłączyć do Pianocrafta czy innej miniwieży żeby móc sterować sprzętem w ogrodzie czy puścić muzykę w tle tak aby było przyjemnie to moim zdaniem jest to bardzo udany produkt i właściwy kierunek. Zwłaszcza że jeszcze przed chwilą rozważaliśmy Bluetooth.

Oczywiście sam musisz zadecydować.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#86

Post autor: koscidogitary »

gravediggie pisze:
08 gru 2020, 08:39
No nie. Stop. Poczekaj. Teraz to ściąłeś wszystko równo przy samej ziemi.

Trudno oczekiwać od urządzenia za 100-200zł nie wiadomo jakich cudów. Nie mniej jednak chromecast audio był chwalony (w swoim segmencie) za układ DAC właśnie. Oczywiście że nie można się spodziewać hajfakinendu w tak małym i tanim urządzeniu. Nie robiłem i nie będę robić porównań z telefonem bo mnie to nie interesuje natomiast mogę powiedzieć że ja słyszę różnicę używając chromecasta w swoim torze między wersją taką czy siaką na Tidalu. Bynajmniej nie był to cel zakupu tego urządzenia ale jednak. A przynajmniej mi się wydaje że słyszę. Dla mnie to urządzenie ma służyć do odtwarzania po wifi muzyki w tle. Nic ponadto.

Czyli mówimy o tym samym tylko innymi słowami :) Nie odnoszę się do porównań lepszych i gorszych nagrań (plików) na Tidal. Oczywistym jest, że różnice w nagraniach będą słyszalne w zasadzie na każdym DAC.
W niedzielę bawiłem się chwilę tym music castem oraz BlueSound Node 2i po małym upgradzie zasilacza - dźwiękowa przepaść jeśli rozpatrywać to w kategoriach audiofilskich. Jeśli w kategoriach "normalnego" użytkowania jest to dźwięk na poziomie dzisiejszego, przeciętnego (średniej klasy) smartfona. Moja już mocno przechodzona Motorola G6 plus brzmi lepiej po kablu niż music cast. Jeśli ktoś szuka taniego rozwiązania żeby doposażyć swój wzmacniacz w tanie wejście cyfrowe to jest to bardzo dobra opcja. Z naciskiem na tanie. Ponieważ padły już tutaj pomysły, żeby takiego smartfona zapiąć jako taką właśnie przystawkę do wzmacniacza, a mój telefon już się rozpada, pobawię się w to :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#87

Post autor: Wojtek »

To smartfony mają analogowe wyjścia o charakterystyce liniowej (nie mylić z wyjściem na słuchawki) ?
Jak ostatnio sprawdzałem temat - nie bardzo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#88

Post autor: koscidogitary »

Wojtek pisze:
08 gru 2020, 09:28
To smartfony mają analogowe wyjścia o charakterystyce liniowej (nie mylić z wyjściem na słuchawki) ?
Jak ostatnio sprawdzałem temat - nie bardzo.
Pewnie, że nie mają - po co miały by mieć, poza tym, że to bez sensu żeby miały?
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#89

Post autor: koscidogitary »

gravediggie pisze:
08 gru 2020, 08:39
Jeżeli chcesz to podłączyć do Pianocrafta czy innej miniwieży żeby móc sterować sprzętem w ogrodzie czy puścić muzykę w tle tak aby było przyjemnie to moim zdaniem jest to bardzo udany produkt i właściwy kierunek. Zwłaszcza że jeszcze przed chwilą rozważaliśmy Bluetooth.
Zapomniałem dodać, że w pełni się z tym zgadzam (!)
Szara007
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2020, 17:42

Re: Jak wyposażyć analogowe stereo w odbiornik bezprzewodowy?

#90

Post autor: Szara007 »

Bardzo cenne i ciekawe opinię. Dziękuję.
Teraz zastanawiam się czy nie chcę zbyt wiele w jednym:)

Tor (poza wzmacniaczem, który szybko planuje zmienić) mam na tyle dobry, że znacząco czuć jakość tego co gra.

Kolekcja winyli nie jest nigdy wystarczająca dlatego korzystam z TIDAL i wpinam telefon (iPhone8) przez kabel RCA do wzmacniacza. Średnio to gra. Różnice słychać i to czy to Standard/Hugo czy Mater.

Czego potrzebuję:
- poprawiać jakość tego co streamuje (to może być po kablu nadal, chociaż bezprzewodowo byłoby idealnie)
- możliwość bezprzewodowego sterowania z ogrodu muzyką w tle (tu jakość dźwięku nie jest już tak ważna, ważny jest zasięg)

Pytanie czy trzeba dobrego DAC i dodatkowo np. tani audiocast, czy może można to osiągnąć w jednym urządzeniu (preferowane)?
ODPOWIEDZ