Odtwarzacz DVD/BD do odsłuchu audio

Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Odtwarzacz DVD/BD do odsłuchu audio

#16

Post autor: amrowek »

@Piterski.
Tak naprawdę płacisz za wiedzę a jak wiadomo wiedzą kosztuje😀. A że jestem wygodny to np mam trzy pary wyjść RCA😁
Koszt części podejrzewam nie jest duży.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1163
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odtwarzacz DVD/BD do odsłuchu audio

#17

Post autor: Piterski »

Wiem że buli się za wiedzę :) . Kilka lat wstecz oddałem mój wzmacniacz Coplanda CSA28 do przeglądu i zapłaciłem za to właśnie jakieś 1200 złoty. Wymianie podlegały między innymi elektrolity i sądzę, że ich koszt stanowił ułamek tego co zapłaciłem ale trzeba mieć tą wiedzę gdzie i jakie modele zastosować. Producent kondensatorów był ten sam ale już z trzech różnych linii.
Po tym zabiegu zagrał jak zupełnie inny sprzęt, miałem okazję go porównać do oryginału w tym samym wieku. Nabrał więcej wypełnienia bez utraty detalu, stal się bardziej audiofilski ;) .
Tego Denona pokazałem po to może być dobra alternatywa sprzętu, który czyta praktycznie każdy format audio w tym mp3 i płyty wypalane.
Już bez ingerencji gra co najmniej dobrze. Trzeba tylko upolować egzemplarz w dobrym stanie. Mi się to udało.
Sprzedałem go koledze bo mam już Marantza 17KI i Sony XA50SE i odpuściłem sobie kupowanie płyt SACD. Więc leżal od trzech lat w pudle i był niewykorzystywany.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Odtwarzacz DVD/BD do odsłuchu audio

#18

Post autor: grzehu82 »

amrowek pisze:
15 kwie 2020, 00:15
HK dvd21 ale lepszy jest jednak 25
Wykopany temat, ale cóż, postanowiłem podzielić się opinią.
Jako że @amrowek to człek wpływowy w dziale zakupów, postanowiłem zakupić i wypróbować polecanego Harmana DVD 25.
Po analogu muzyka całkiem ładnie, gładko ale nie bez szczegółu, bas trochę delikatny, przestrzeń niezła jak i stereofonia. Generalnie jako że mam styczność z Wolfson WM8740 to brzmi tak jak się można było spodziewać, dość łagodnie ciepło ale detalicznie.
W środku siedzi transport Sanyo. Wczytuje szybko i błyskawicznie zmienia ścieżki, trochę ma kłopot z mocno porysowanymi płytami (np do CDM4 mu daleko w tym względzie) ale to ma tylko znaczenie gdy mam krążek z wypożyczalni.
Obsługuje MP3 ale jeszcze nie sprawdzałem jak mu to idzie. Divixów, mkv i nowszych formatów oczywiście nie, bo to już stary sprzęt. Co mnie zdumiało pozytywnie to naprawdę świetny obraz, ciepłe realistyczne kolory czy głębia czerni, dostępna regulacja obrazu, pod tym względem jest poziom. Po Component obraz bije budżetówkę po HDMI (plazma Panasonic)
Tacka chodzi cichutko i kulturalnie jak na dvd, na pewno kulturalniej niż w Samsungu.
Nie ma obsługi SACD czy DVD-Audio, więc tu akurat nic nie da rady porównać z wywołanym do tablicy Samsungiem HD950.
Z resztą to nie jest kluczowe bo mówimy tu o odtwarzaczu (DVD) w służbie CD playera.
Gdzieś jeszcze spotkałem się z opinią że gra lepiej niż Cambridge Audio C640 ale trudno mi się do tego ustosunkować, pewnie zależy kto co lubi.
Dla mnie np. gra ciekawiej niż Marantz CD42, którego kiedyś miałem.
Nie jest to poziom dobrej klasy CD, ale biorąc obecną wartość nie czuć niedosytu (odtwarzacz za 2-3 butelki Whisky).
Generalnie pozytyw w tej cenie. To nie poziom Arcama DV88 czy Denon 3910 ale i tak jest dobrze.
Nie oparłem się zajrzeć w bebeszki ;) generalnie podobne do DVD21 prezentowane przez @IVAN wcześniej.
Załączniki
IMG_0390.JPG
IMG_0389.JPG
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odtwarzacz DVD/BD do odsłuchu audio

#19

Post autor: dot87 »

Ja korzystałem swego czasu z niemodowanego Harmana dvd 27. Tam jest Cirrus 4392. Grało to jak na dvd bardzo dobrze (miałem porównanie tylko z CD raczej niższej klasy typu JVC czy dual) i w porównaniu z nimi wygrał właśnie dvd. Dźwięk był jakby gładszy, przyjemniejszy, bardziej plastyczny, poza tym czytał wszystko jak zły ale z drugiej strony jeśli chodziło o ergonomię to, przynajmniej bez pilota, mniej wygodny niż klasyczne odtwarzacze CD z uwagi na ciasno umieszczone, raczej niewielkie przyciski.
Harman przegrał u mnie dopiero z modowanym przez Kolegę @martynka Philipsem. W porównaniu z tym już byli sporo gorzej. Wszystkiego było mniej i dźwięk był dużo mniej "analogowy" jeśli można tak powiedzieć.
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Odtwarzacz DVD/BD do odsłuchu audio

#20

Post autor: grzehu82 »

dot87 pisze:
13 lis 2021, 13:55
z drugiej strony jeśli chodziło o ergonomię to, przynajmniej bez pilota, mniej wygodny niż klasyczne odtwarzacze CD z uwagi na ciasno umieszczone, raczej niewielkie przyciski
Nie jest tak źle z w DVD25 tą ergonomią, przyciski okrągłe, małe ale rozstawione w odległości takiej że 2 na raz nie naciśniesz. W pilocie można podświetlić przyciski, dobrze leży w dłoni. Można wygasić lub ściemnić wyświetlacz.
dot87 pisze:
13 lis 2021, 13:55
Ja korzystałem swego czasu z niemodowanego Harmana dvd 27
W tym DVD27 panel frontowy jest dużo niższy (naleśnik) to i przyciski małe, pilot też podejrzewam mniej ergonomiczny jak widziałem na fotkach.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
ODPOWIEDZ