Transmiter FM

vathek
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2012, 09:48

Re: Transmiter FM

#16

Post autor: vathek »

Warto zastanowic sie na rozwiazaniem Bluetooth. W sprzedazy dostepne sa bramki Bluetooth (bramka taka podlaczona do systemu moze odbierac lub wysylac sygnal audio), nadajniki bluetooth audio A2DP i odbiorniki Bluetooth audio A2DP. A2DP to standard transmisji przez Bluetooth wysokiej jakosci dzwieku audio stereo. Nadajnik A2DP podlaczamy do komputera, mp3/mp4, telewizora, radia, a odbiornik A2DP podlaczamy do wiezy. Role nadajnika moze pelnic rowniez telefon komorkowy, przez co mamy mniejsze koszty i kupujemy tylko odbiornik. Nadajnikiem moze byc rowniez komputer z adapterem Bluetooth, ale wiekszosc adapterow nie posiada funkcji A2DP i jest kiepskiej jakosci. Generalnie, uzywajac nadajnika i odbiornika A2DP Blueototh, mamy jakosc dzwieku na bardzo przyzwoitym poziomie (dla mnie strata jakosci jest niezauwazalna, ale uzywam zestaw od Niemieckiego producenta) i jesli bedziemy transmitowac mp3, to obnizenie jakosci bedziemy obserwowac raczej po stronie zrodla niz zestawu do transmisji.
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Transmiter FM

#17

Post autor: Micke »

vathek
Wiem że ten temat przynajmniej dla mnie jest od dawna zamknięty (kupiłem kabel), a twoją wypowiedź czytam dopiero teraz... ALE nie mogę pozostawić bez odpowiedzi czegoś na czym się jednak nieco znam. Bluetooth i utrata jakości na transmisji to coś niemożliwego... Dlaczego? A dlatego że odbywa się tam przesył sygnału cyfrowego więc albo sygnał jest albo go nie ma koniec kropka. Nawet odpada przy tym rozwiązaniu coś takiego jak utrata pakietów ze względu na odległości na jakich pracuje system. Inna sprawa że blu i Wi-Fi się nie lubią i mogą zakłucać się wzajemnie ze względu na to samo pasmo częstotliwości pracy. A utrata pakietów wi-fi tylko i wyłącznie ze względu na słuchanie muzyki zdecydowanie odpada... Dlaczego wi-fi a nie blutooth miałby tracić pakiety to już wynika ze specyfikacji pracy blutooth'a zdaje sie że nawet na anglojęzycznej wiki można o tym poczytać w przystępny sposób.
Kolejna sprawa jak już odtwarzać muzykę z komputera to tylko bezstratną (FLAC i pochodne). mp3 to sobie można z telefonu puszczać gdzie jakość dźwięku tak czy inaczej będzie słaba.

OK.
Bzdury wyjaśnione czuje się już lepiej.

A i nie bierz tego do siebie, poprostu baaaaardzo nie lubie jak ludzkość przy transmisji cyfrowej usiłuje za wszelką cenę wcisnąć kit, że tracimy sygnał/jakość albo cokolwiek podczas przesyłu cyfrowego, albo jeszcze lepiej że kable hdmi muszą mieć złote końcówki żeby nie było zakłuceń sygnału i obraz był lepszy (PARANOJA!)
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Transmiter FM

#18

Post autor: Kusma »

Micke pisze:A i nie bierz tego do siebie, poprostu baaaaardzo nie lubie jak ludzkość przy transmisji cyfrowej usiłuje za wszelką cenę wcisnąć kit, że tracimy sygnał/jakość albo cokolwiek podczas przesyłu cyfrowego, albo jeszcze lepiej że kable hdmi muszą mieć złote końcówki żeby nie było zakłuceń sygnału i obraz był lepszy (PARANOJA!)
:D

jak robilem kiedyś zakupy w elektronicznym to jakas baba myślała że w droższych kablach optycznych światło plynie szybciej :lol:
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Transmiter FM

#19

Post autor: JacK »

Używam ostatnio połączenia słuchawek z tabletem typu Bluetooth 3.0 Wcześniej miałem 2.0 i co jakiś czas zrywało połączenie zwłaszcza w ruchu miejskim. Teraz prawie się to nie zdarza. Czyli jakość połączenia bezprzewodowego ma jednak znaczenie.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Transmiter FM

#20

Post autor: Micke »

zrywało połączenie != wpływało na jakość dźwięku

a połączenie pewnie ci zrywało dlatego że sam sygnał był za słaby (nadajnik jakiś nie takiś) albo bywało zbyt dużo zakłuceń (innych połączeń pracujących na tych samych kanałach) w okolicy

@Edit:
Zrywało = nie ma sygnału. Jak już mówiłem sygnał albo jest albo go nie ma (1 albo 0), a nie jak analogowo - trochę go jest ale w sumie nie do końca
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Transmiter MP3

#21

Post autor: Reymont »

Pomyślałem sobie, że to mógłby być niegłupi prezent pod choinkę dla kogoś kto ma radio samochodowe starszego typu, nieczytające mp3 i/lub bez wejścia usb.
Czy ktoś z Was ma rozeznanie w temacie? Czy te urządzenia się do czegoś nadają w ogóle? Jeśli tak to jakiej firmy szarpać?
Poniżej wklejam jakiś tam pierwszy z brzegu:
http://allegro.pl/transmiter-mp3-usb-au ... 94840.html
Awatar użytkownika
petzl
Posty: 115
Rejestracja: 11 gru 2012, 18:59
Lokalizacja: Londyn

Re: Transmiter MP3

#22

Post autor: petzl »

Kupilem kiedys podobny transmiter i musze powiedziec ze straszna kicha, jakosc dzwieku byla delikatnie mowiac do bani :( radio ktore mialem w aucie bylo z odtwarzaczem kaset i znacznie lepiej sprawilo sie cos takiego:
http://www.ebay.co.uk/itm/Car-Audio-Tap ... 1c275a5d1e
Spadochroniarze to ludzie którzy schodzą z drzew na które nie wchodzili
ODPOWIEDZ