Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#31

Post autor: Arkadyo »

Też używam tego chińczyka i jestem mega zadowolony. W zasadzie wyparł u mnie wszystkie inne rozwiązania.
Dobra jakość po aptx'ie i wyjście optyczne co pozwala wykorzystać w pełni DAC i reszte systemu.
Okazało się, że nawet mp3 128 jak pochodzą z dobrego masteringu to spokojnie dają radę.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#32

Post autor: Quarter »

Błagam, moglibyście pomóc lamerowi? :D

Telefon: iPhone
Wzmacniacza: jakikolwiek typowy stereo (czyli wejścia Line-In, bez optyków) - Denon syna, mój Luxman (czyli wejścia 2xRCA)
Cel: siedzenie na kanapie i słuchanie muzyki ze Spotify/Tidal bez konieczności podpinania telefonu kablem do wzmacniacza. Im lepsza jakość dźwięku tym lepiej, ale poziom inwestycji to max kilka stówek (im taniej tym lepiej). Próbowałem połączenia z moim Marantzem do KD ale zrywa się co chwila i szlag mnie trafia. Zresztą tam mam kolumienki podsufitowe, centralny, tyły itd, a pod Luxmanem są Thiele ;)

Co konkretnie należy dokupić? Rozumiem, że potrzebuję czegoś co wepnę kablami RCA do wzmacniacza i to coś odbierze sygnał z iPhone'a po BT lub WiFi, przetransferuje na sygnał analogowy i wyśle po kablach RCA do wzmacniacza. Dobrze kombinuję?

Thank you from the mountain!
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#33

Post autor: tuczi77 »

NAJŁATWIEJ:
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i ... iowy-hi-fi

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i ... i-promocja

Oba mają AirPLay, M30 ma dodatkowe USB, do którego mógłbyś w przyszłości wpiąć adapter BT.

WIĘCEJ ROBOTY:
Raspberry + DAC Hat + Volumio + BubbleUPnP (koszt +/- 600 PLN)
Nie wiem tylko jak to wygląda na iOS. U mnie na Androidzie działa.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#34

Post autor: wydra »

Dla mnie odpowiedz jest jedna i najprostsza no i tania ChromeCast Audio :) Ma line out a jak w przyszłości ogarniesz sobie daca to ma wyjście toslink i tam wychodzą dane do 96k 24bit
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1332
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#35

Post autor: lopek3 »

Ja mam amplituner KD Onkyo TX-NR646 oraz wzmacniacz Onkyo A8670.
W KD jest Spotify oraz dwie strefy.
Wyjście Zone2 z KD podłączam do wzmacniacza i mam sygnał ze Spotify na wzmacniaczu.
Oczywiście steruję aplikacją Onkyo na tel.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1570
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#36

Post autor: domibobi »

Quarter pisze:
26 mar 2020, 13:33
Co konkretnie należy dokupić?
Sam, używam rozwiązania polecanego przez kolegę @wydra. Do użytku o jakim piszesz to będzie super świetne tanie rozwiązanie. Chromecast korzysta z Wi-Fi, telefon jest tylko pilotem. To lepsze rozwiązanie niż przesył po bluetooth. Chromecast Audio + plus kabelek minijack-2xRCA, powinieneś zmieścić się w 200 PLN. W przypadku jakby nie zadowoliła Cię jakość, można zestaw rozszerzyć o DAC. Ja ostatnio sprawiłem sobie MUSICAL FIDELITY V90-DAC. W każdym bądź razie to świetne urządzenie: możliwość - cena.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#37

Post autor: IVAN »

lopek3 pisze:
26 mar 2020, 17:30
Ja mam amplituner KD Onkyo TX-NR646 oraz wzmacniacz Onkyo A8670.
W KD jest Spotify oraz dwie strefy.
Wyjście Zone2 z KD podłączam do wzmacniacza i mam sygnał ze Spotify na wzmacniaczu.
Oczywiście steruję aplikacją Onkyo na tel.
Ale kolega Quarter nie kupi TX-NR646 za kilka stówek by podłączyć iPhone do posiadanych wzmacniaczy.
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1332
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#38

Post autor: lopek3 »

IVAN pisze:
26 mar 2020, 22:14
Ale kolega Quarter nie kupi TX-NR646 za kilka stówek by podłączyć iPhone do posiadanych wzmacniaczy.
No ale kolega Quarter już ma KD Marantza. Pytanie jaki to jest model i czy ma spotify na pokładzie.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#39

Post autor: Quarter »

Dzięki wielkie za porady. Marantz to kino domowe i ma tak zostać. To model już starszy (SR6010) i teoretycznie udawało mi się połączyć z nim Spotify w telefonie, ale wciąż się wieszało, połączenie znikało itd. Tak czy owak, do słuchania muzyki ma służyć Luxman + Thiele więc Marantz zostaje wyłączony z tego projektu.

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, zdobywam Chromecast Audio, podpinam go kablem do Luxmana, ściągam jakąś apkę, łączę iPhone'a z Chromecastem i powinno zadziałać. A jaka rola w tym DACa, o którym pisze Kolega Domibobi? DAC podłączam do Chromecast Audio i z drugiej strony do wzmacniacza czy DAC jest zamiast Chromecast Audio?

@Tuczi77 - rozumiem, że polecone przez Ciebie sprzęty załatwiają problem całościowo czyli łączę się z nimi telefonem bezprzewodowo, a przewodowo spinam je ze wzmacniaczem?

Sorry za lamerstwo, ale przyznaję, że w strumieniach to ja lubiłem przechadzać się konno w siodle, więc nie zawsze kleję całą tę technologię :?
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1570
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#40

Post autor: domibobi »

Quarter pisze:
27 mar 2020, 01:18
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, zdobywam Chromecast Audio, podpinam go kablem do Luxmana, ściągam jakąś apkę, łączę iPhone'a z Chromecastem i powinno zadziałać. A jaka rola w tym DACa, o którym pisze Kolega Domibobi? DAC podłączam do Chromecast Audio i z drugiej strony do wzmacniacza czy DAC jest zamiast Chromecast Audio
W przypadku samego Chromecast Audio podpinasz go do Luxmana kablem minijack-2xRCA. Instalujesz na telefonie aplikacje Spotify lub Tidal, które umożliwiają przekierowanie dźwięku bezpośrednio do Chromecast. W tym wypadku używany jest wbudowany w Chromecast Audio dac. Są osoby które mają zastrzeżenia do do jego jakości i twierdzą że można lepiej.
Wtedy wchodzi dac zewnętrzny. Chromecast podpinasz kablem optycznym (tonslink minijakck) do dac, a dac do Luxmana (kablem 2xRCA - 2xRCA). Chromecast dostarcza wtedy do dac sygnał cyfrowy, dopiero zewnętrzny dac przetwarza go na analogowy.
Jeśli ma być to dodatek do winyla , według mnie wystarczy na początek sam Chromecast Audio. W przypadku większych odsłuchów można kiedyś pomyśleć o zastąpieniu wewnetrzgo dac Chromecasta jakimś zewnętrznym.
Do kompletu polecam Tidal HIFI.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#41

Post autor: tuczi77 »

Quarter, przeczytaj recenzje i sam podejmij decyzję. Wiesz najlepiej czego potrzebujesz, więc sam musisz ocenić czy sprzęt spełnia pokładane w nim oczekiwania. Z "pudełkiem" łączysz się bezprzewodowo (wi-fi), a sygnał do Luxa wysyłasz kablem minijack - RCA. Natomiast musisz sam sprawdzić czy wysyłanie sygnału bezprzewodowo uda się bezpośrednio czy jednak będziesz musiał zastosować dodatkową, dedykowaną aplikację. Przy zakupach przez neta masz 14 dni na zwrot, więc zdążysz sprawdzić czy Ci się podoba ;)

https://forum.mp3store.pl/topic/147317- ... m-pro-m30/
https://www.audiostereo.pl/magazyn/rece ... -pro-r566/
https://www.chip.pl/2019/07/test-ieast- ... io-w-domu/
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#42

Post autor: wydra »

Chromecast ma w sobie DAC dlatego można z niego wyjść kablem RCA z analogowym sygnałem do wzmacniacza, ale z racji swoich rozmiarów i sposobu zasilania raczej ten DAc jest marny, Ale google dało możliwość lepszego grania i jest wyjście TOSLINK którym można się podłączyć do zewnętrznego DACa który to już jakoś może mieć wysoką bo dostaje sygnał cyfrowy a ten z chromecasta jest bardzo dobry, maks to 96k 24bit. Niestety nie ma możliwości podłączenia jednocześnie i DACa zewnętrznego i wykorzystać ten wbudowany w chrome casta, urządzenie używa MINitoslink które wpinane jest w gniazdo miniJACk
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#43

Post autor: Quarter »

Wielkie dzięki za wyjaśnienia i propozycje. Obejrzałem Chromecast w sieci i nawet chyba coś takiego po domu kiedyś się walało, ale nie przypominam sobie aby było kiedykolwiek podłączone. Muszę poszukać, zawsze to parę groszy. Jak nie to pewnie szarpnę się na to i zobaczę jak działa, albo wezmę już coś z propozycji Kolegi Tuczi77. Nie oczekuję ultra jakości - raczej chodzi o przesłuchanie muzyki przed decyzją o kupnie winyla. Oczywiście nie chcę dźwięku ze studni, bo w ten sposób żadnego winyla nie kupię ;) ;) ;) Dobra, obczytam się i coś kupię. Jeśli ktoś ma takiego zbędnego Chromecasta (albo czegoś all-in-one) i chce się go pozbyć w rozsądnych monetach to dajcie znać :)

Trzymajcie się zdrowo!
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#44

Post autor: Quarter »

Jesteście wielcy!!! :clap: :clap: :clap: Wezwałem sam siebie do odpowiedzi, przekopałem chatę, znalazłem tajemnicze okrągłe pudełeczko, dopasowałem do niego jakąś ładowarkę od Samsunga, skonfigurowałem to wszystko, wpiąłem do Luxmanka i.....DZIAŁA :dance: :dance: :dance:

Natomiast jakość nie spowodowała u mnie erupcji endorfin więc pewnie rozejrzę się za jakimś używanym DACiem. Ale do oceny czy warto płytę szarpać na jedynie słusznym nośniku - wystarczy.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za porady i wsparcie!
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1570
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie urządzenie do połączenia bezprzewodowo telefonu ze wzmacniaczem

#45

Post autor: domibobi »

Quarter pisze:
28 mar 2020, 00:20
Jeszcze raz dzięki wszystkim za porady i wsparcie!
Tak z ciekawości to Chromecast Audio od Google czy coś zbliżonego? Na rynku znalazło się wiele podobnych produktów. Chromecast Audio na rekonesans późniejszych winylowych zakupów, jak znalazł 👍😀
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
ODPOWIEDZ