Antena - amplituner/tuner

Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Antena - amplituner/tuner

#31

Post autor: kaf »

Prawdziwa antena, żeby była skuteczna, to tylko zewnętrzna.

A podłączyć w ten sposób - obciąć wtyczkę, a do kabla zarobić widełki pod zaciski i wpiąć do amplitunera.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Antena - amplituner/tuner

#32

Post autor: dalmatyn »

Masz z lewej strony na koncentryczny kabel antenowy. Tylko zamiast wtyczki musisz zarobić kabel tak jakbyś montował go we wtyczce, czyli odpowiednio obrać i przykręcić. Oznaczenie 75 UNBAL.
Pozdrawiam
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Antena - amplituner/tuner

#33

Post autor: misienka2008 »

henry-lee pisze:Jak prawidłowo i jaką antenę najlepiej podpiąć do Pioneer sx980. Dotychczas podpinałem jakieś kombinowane ze starych kabli antenowych, ale efekt jest taki że musze się nalatać po pokoju żeby było idealnie. Mój Pionek nie ma typowego wejścia antenowego na koncentryk i tutaj jest moja zagwozdka. jak prawidłowo podpiąć i jaką antenę?
Odsloniety oplot mocujesz podkowka a drut srubka. Sprobuj umocowac kabel pionowo gdzies w rogu pokoju; czasami daje to lepsze rezultaty niz ukladanie go pod scianami. Moze antena nie bedzie potrzebna.

Bardzo ladny ten Pioneer...
Kerm
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2021, 08:10
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Antena - amplituner/tuner

#34

Post autor: Kerm »

Drodzy forumowicze, mam pytanie. By nie zakładać nowego wątku pozwolicie, że będę kontynuował w tym.

Otóż proszę polećcie jakąś antenę najlepiej wewnętrzną pokojową gdyż czasem lubię posłuchać lokalnego radia a sygnał mam tragiczny (prawdopodobnie przez wielką płytę). System mini jaki posiadam to Panasonic SC-PMX92 ale antena do niego dołączona (jeśli można to tak nazwać) nic nie odbiera dlatego puszczam zazwyczaj radio z telefonu przez bt. Ale tak to chyba nie powinno działać. ;)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Antena - amplituner/tuner

#35

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Kerm
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2021, 08:10
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Antena - amplituner/tuner

#36

Post autor: Kerm »

Obawiam się, że pierwsza i trzecia pozycja to mniej więcej taka sama jakość jaką już mam. Też zastanawiałem się nad tą anteną Sonus, czy ktoś używa?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Antena - amplituner/tuner

#37

Post autor: amrowek »

i tu się mylisz
:D

Ale moze też być tak ,że czułość samego tunera jest do d....
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Kerm
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2021, 08:10
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Antena - amplituner/tuner

#38

Post autor: Kerm »

amrowek pisze:
25 mar 2021, 20:00
i tu się mylisz
:D

Ale moze też być tak ,że czułość samego tunera jest do d....
Mylę się czyli masz doświadczenie z tymi antenami i możesz wszystkie 4 polecić lub którąś szczególnie? ;)
Raczej nie powinna być to kwestia tunera bo w drugim pomieszczeniu mam małe radyjko Panasonica z normalną teleskopową anteną i odbiera o niebo lepiej.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Antena - amplituner/tuner

#39

Post autor: amrowek »

w sumie każdą ,każdą z nich przetestowałem , sonusa bez zasilacza nie opłaca się U mnie najlepiej sprawdza się ta teleskopowa ta plaska tez ale w oknie
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Antena - amplituner/tuner

#40

Post autor: Peter007 »

W innym pokoju masz inny sprzęt który ładnie gra i na tej podstawie uważasz że ten pierwszy jest ok? Miałem stara ale przerzuciłem się na motocykl i nie mam jak wersalki przewieźć. Reklamować?
Antenę z pierwszego linka amrowka używam w garażu i spełnia swoją role
Kerm
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2021, 08:10
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Antena - amplituner/tuner

#41

Post autor: Kerm »

Peter007 pisze:
25 mar 2021, 23:09
W innym pokoju masz inny sprzęt który ładnie gra i na tej podstawie uważasz że ten pierwszy jest ok? Miałem stara ale przerzuciłem się na motocykl i nie mam jak wersalki przewieźć. Reklamować?
Antenę z pierwszego linka amrowka używam w garażu i spełnia swoją role
Zbyt upraszczasz. Oba "sprzęty" (powiedzmy) to Panasonic a mam zaufanie do tej marki, choć nie jest audiofilska i hi-endowa, to jedna sprawa. Druga sprawa jest taka, że mają inne typy anten - i dlatego podejrzewam, że ten drucik, który jest przy wieży może być jedynym problemem bo skoro radio za 150zł z anteną teleskopową zbiera ładnie a wieża z drucikiem nie, to wniosek nasuwa się sam.

Zdecyduję się zatem albo na poz. 1 albo 4, a jeśli nie spełni swojej roli to ostatecznie nie jest to majątek, więc poszukam innego rozwiązania.

Dzięki.
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Antena - amplituner/tuner

#42

Post autor: metallsnow »

Miałem pierwszą wersję tej wieżyczki, bez funkcji sieciowych i obsługi plików bezstratnych. Tuner tam nie był najgorszy.
Sonusa bez wzmacniacza miałem. Lipa totalna. Ładna obudowa, a w środku rolka z ręcznika papierowego, na którą jest nawinięty kawałek drutu. Pierwsza i trzecia to coś na kształt dipola półfalowego, więc powinny działać. Ale jest ale, kabel symetryczny jest 300 ohm, więc trzeba by użyć jeszcze symetryzatora.
Ja używam czegoś takiego:
https://www.audiostereo.pl/topic/9658-z ... ent=219007
Daje dobre efekty i zrobiłem ją z tego, co miałem pod ręką.

BTW
W wyższych modelach też za zwrotnicę robi jeden kondensator?
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Kerm
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2021, 08:10
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Antena - amplituner/tuner

#43

Post autor: Kerm »

metallsnow pisze:
26 mar 2021, 07:32
BTW
W wyższych modelach też za zwrotnicę robi jeden kondensator?
Wybacz, że nie odpowiem, ale to tylko ze względu na to, że nie wiem o co pytasz, nie precyzuj pytania, i tak nie będę wiedział. :D
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena - amplituner/tuner

#44

Post autor: pan_winyl »

W razie czego polecam tą
https://centrumelektroniki.pl/Antena_ra ... 99922.html

żadna inna mi nie pomogła - Kraków północ - blok, dach nad balkonem. Dopiero na tej mam sygnał na 5 :)
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Dimo
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2021, 20:18
Gramofon: Sony PS-LX 1
Lokalizacja: ZDW

Re: Antena - amplituner/tuner

#45

Post autor: Dimo »

Pozbywam się właśnie cyfrowego polsatu, czasza zostanie zdemontowana, natomiast pozostanie do wykorzystania uchwyt na zewnątrz budynku i kabel koncentryk ułożony podtynkowo. Pomyślałem, żeby zrobić z tego instalację antenową dla tunera. Jaką antenę zewnętrzną byście polecali?
Choć rozważam też opcję, aby dokupić jakieś ustrojstwo do tunera i słuchać radia z netu przez wifi..
Sony PS-LX1/ATN95E + Philips CD615 + Philips FA741/FT741 -> Heco P4302
Yamaha RX-E600 -> Yamaha NS-7900
Fonica CDF003 + Kenwood KA 3060R -> Heco SM 635
ODPOWIEDZ