Antena - amplituner/tuner

Darek

Antena - amplituner/tuner

#16

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Super, ale pomyśl na jakiej zasadzie to działa. Aplikacja ta łączy się przez Internet z stacją radiową i ściąga strumień audio, zazwyczaj w mp3 lub podobnym formacie, o różnym stopniu jakości (od 32kbps w górę). Ciągłe ściąganie mp3 z sieci przekłada się na dość duży transfer danych na komórkę.
Sorka, kurna nie pomyslalem o tym, tutaj mam bezplatnie a WiFi mam w domu
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Antena - amplituner/tuner

#17

Post autor: Tyrystor »

Wiem, że wątek sprzed półtora roku, ale mam pytanie jak najbardziej na temat. :)
Otóż dopiero co wzbogaciłem się o tuner Sony ST-A30L i teraz chciałbym zaopatrzyć się również w antenę wewnętrzną. Jaka byłaby najlepsza?
Przykładem konkretniejszego produktu do zastosowań wewnętrznych to chociażby polska antena Sonus FM.
http://www.dipol.com.pl/pokojowa_antena ... _A0240.htm

Ewentualnie można też wybrać coś takiego od firmy Telmor: http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa ... 6/1643.dat

Ja osobiście korzystam z lekko zmodyfikowanej anteny tego typu: http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa ... 6/1634.dat
Zakupiłem ją kiedyś w okolicznym serwisie RTV.
Wyjście symetryczne ma lepsze zastosowanie w starszych odbiornikach radiowych, gdzie w standardzie często nie było jeszcze wejścia na kabel koncentryczny (co dzisiaj jest już normą).
Post Wojtka oczywiście przeczytałem, żeby nie było :)
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Antena - amplituner/tuner

#18

Post autor: Pilot »

Parę tygodni temu przerabiałem temat anteny do tunera. Post Wojtka jest w dalszym ciągu na czasie. W media markt chyba jeszcze mieli coś innego ale raczej nie warte zachodu. U mnie skończyło się tak że operator kablówki w kablu dostarcza sygnał radiowy i z niego korzystam.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Antena - amplituner/tuner

#19

Post autor: kielek »

Jeśli tym operatorem jest Multimedia to mogę od siebie powiedzieć,że jak dla mnie jakość sygnału od nich to tragedia :(
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41543
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Antena - amplituner/tuner

#20

Post autor: Wojtek »

Najlepsza jest kablówka nie w kablu, a tak na serio to chyba każda sieć kablowa oferuje też transmisje sygnału radiowego i praktycznie w każdym wypadku jakość tych transmisji jest po prostu słaba, nawet względem łapania fal na "goły drut". Jedyny plus takiej opcji to to, że nie musimy się martwić o zasięg i moc ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Antena - amplituner/tuner

#21

Post autor: dalmatyn »

U mnie dokładnie to samo jeśli chodzi o sygnał radiowy w kablówce. Niestabilny i niektóre stacje są z zakłóceniami. Trzeba będzie powalczyć z anteną pokojową albo wystawić jakąś "samochodówkę" na parapet. Testował ktoś z Was ta drugą opcję?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Antena - amplituner/tuner

#22

Post autor: vinylpiotrek »

W wielu blokach do dziś istnieją instalacje anteny zbiorczej, chociaż wielu mieszkańców już o tym zapomniało. Anteny zbiorcze były raczej OK jeśli chodzi o radio.
Obrazek
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Antena - amplituner/tuner

#23

Post autor: dalmatyn »

Zależy jak jest poprowadzona instalacja. U mnie jest tylko sygnał z kablówki lub tzw. azart (ale pewnie świadczony przez operatora tv kablowej). Nie ma oddzielnych gniazdek. W mojej mieścinie zdemontowali z bloków maszty i anteny kilkanaście lat temu.

Postawienie w pokoju anteny raczej odpada (i tak już ciasno) dlatego zastanawiałem się nad jakąś magnesówką na parapet. Kilkanaście zł nie majątek, trzeba będzie sprawdzić. Kable zawsze można łatwo zamaskować.
Pozdrawiam
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Antena - amplituner/tuner

#24

Post autor: kmark »

Ja zaryzykowałem zakup takiej anteny: http://allegro.pl/antena-radiowa-sonus- ... 67951.html

Nie miała ona zbyt dobrych opinii - to trochę inna antena od tej proponowanej przez Wojtka (ta nie posiada wzmacniacza - nie podłącza się jej do prądu)
- ale powiem szczerze że nie żałuję zakupu.
Programy odbiera naprawdę czysto - choć w tej aukcji jest pewna nieścisłość "regulacja poziomu sygnału" nic takiego w tym modelu nie ma.
Mój amplituner (kurcze chyba najpiękniejszy jaki miałem i widziałem - zakupiony dzięki "Kielkowi") poziom sygnału pokazuje na "podwójnych oznaczeniach" czyli że sygnał jest wystarczająco silny by czysto odbierać programy - przyznam że radio na tej antenie gra bardzo ładnie - czyli cel osiągnięty ;-)

Zastrzegam że nie jestem super audiofilem więc moja ocena może i zapewne nie jest oceną eksperta -
ale "jak na moje uszy" naprawdę jest czyściutko i bardzo milutko - słuchanie tak grającego radia to OGROMNA PRZYJEMNOŚĆ :-)

Czego życzę wszystkim i pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41543
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Antena - amplituner/tuner

#25

Post autor: Wojtek »

kmark pisze:"regulacja poziomu sygnału" nic takiego w tym modelu nie ma.
Wersja z wzmacniaczem sygnału ma właśnie coś takiego. Sprzedawcy się widocznie coś pomyliło jak tworzył opis towaru.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Antena - amplituner/tuner

#26

Post autor: kmark »

Wojtek pisze:
kmark pisze:"regulacja poziomu sygnału" nic takiego w tym modelu nie ma.
Wersja z wzmacniaczem sygnału ma właśnie coś takiego. Sprzedawcy się widocznie coś pomyliło jak tworzył opis towaru.
Też tak myślę.

Proszę pamiętać że moja opinia (o funkcjonowaniu anteny) - nie jest opinią eksperta tylko zwykłego słuchacza ;)
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Antena - amplituner/tuner

#27

Post autor: dalmatyn »

Jak się sprawuje taka pokojowa antena przy przemieszczaniu zasobów ludzkich po pomieszczeniu? ;)
Pozdrawiam
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Antena - amplituner/tuner

#28

Post autor: kmark »

dalmatyn pisze:Jak się sprawuje taka pokojowa antena przy przemieszczaniu zasobów ludzkich po pomieszczeniu? ;)
Znalazłem takie miejsce dla anteny - w którym "zasoby ludzkie" nie mają wpływu na pogorszenie sygnału.
Oczywiście nie mam porównania do innych anten - zwłaszcza anten ze wzmacniaczami - jak można się domyślać będą lepsze.
Ja nie chciałem podłączać następnego urządzenia do gniazda elektrycznego.

Koneserom - nie doradzam tego urządzenia - pomimo zalet - są po prostu urządzenia lepsze (co wskazuje np. wskaźnik siły sygnału, który zapewne może osiągnąć wartość maksymalną - a u mnie nie osiąga).

Stacje których słucham - jak dla mnie grają czysto - nie słychać żadnych szumów i zniekształceń ;-)
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Antena - amplituner/tuner

#29

Post autor: vinylpiotrek »

Czy teraz jeszcze jest gdzieś do kupienia płaski symetryczny przewód antenowy?
Obrazek
Awatar użytkownika
henry-lee
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2014, 17:53

Re: Antena - amplituner/tuner

#30

Post autor: henry-lee »

Jak prawidłowo i jaką antenę najlepiej podpiąć do Pioneer sx980. Dotychczas podpinałem jakieś kombinowane ze starych kabli antenowych, ale efekt jest taki że musze się nalatać po pokoju żeby było idealnie. Mój Pionek nie ma typowego wejścia antenowego na koncentryk i tutaj jest moja zagwozdka. jak prawidłowo podpiąć i jaką antenę?
Załączniki
pioneer-sx-980-back.jpg
ODPOWIEDZ