Pomysł na licznik przebiegu igły

eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysł na licznik przebiegu igły

#61

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze: Dlatego właśnie myślimy i debatujemy nad rozwiązaniem uniwersalnym, bez ingerowanie w samą konstrukcję gramofonu.
Ja to sobie wyobrażam jako element "wpinany" (tak jak przdwzmacniacz) między gramem a wzmakiem :idea: :?:
Dobrze/ Żle - myślę :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pomysł na licznik przebiegu igły

#62

Post autor: Sindsoron »

eenneell pisze:
Wojtek pisze: Dlatego właśnie myślimy i debatujemy nad rozwiązaniem uniwersalnym, bez ingerowanie w samą konstrukcję gramofonu.
Ja to sobie wyobrażam jako element "wpinany" (tak jak przdwzmacniacz) między gramem a wzmakiem :idea: :?:
Dobrze/ Żle - myślę :?: :?: :?:
to jest jedno z możliwych rozwiązań, ale wolałbym go uniknąć bo doda kolejne łączenie co nie wpłynie pozytywnie na sygnał :3 myślałem raczej na montowaniu go na kabu
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysł na licznik przebiegu igły

#63

Post autor: eenneell »

Sindsoron pisze:to jest jedno z możliwych rozwiązań, ale wolałbym go uniknąć bo doda kolejne łączenie co nie wpłynie pozytywnie na sygnał :3 myślałem raczej na montowaniu go na kabu
Ale czy na jedno to nie wychodzi :?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysł na licznik przebiegu igły

#64

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Ja to sobie wyobrażam jako element "wpinany" (tak jak przdwzmacniacz) między gramem a wzmakiem :idea: :?:
Dobrze/ Żle - myślę :?: :?: :?:
Szczerze mówiąc mistrzu to nie wiem jak ty czytałeś do tej pory ten wątek skoro już parę osób (w tym ja) właśnie o tym pisało :)
eenneell pisze:Ale czy na jedno to nie wychodzi :?:
Zależy od podejścia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysł na licznik przebiegu igły

#65

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Szczerze mówiąc mistrzu to nie wiem jak ty czytałeś do tej pory ten wątek skoro już parę osób (w tym ja) właśnie o tym pisało
Szczerze mówiąc ekspercie to nie wiem jak mi "TO" umknęło... może dlatego, że niektóre posty są za długie i mało konkretne ;)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysł na licznik przebiegu igły

#66

Post autor: eenneell »

Jak postępy :?: :)
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Pomysł na licznik przebiegu igły

#67

Post autor: Sindsoron »

na razie postępów brak z powodu niewystarczającej ilości wolnego czasu (sporo nauki przed sesją na uczelni + praca na 1/2 etatu :3)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Pomysł na licznik przebiegu igły

#68

Post autor: JacK »

U mnie natomiast przystosowany licznik spoko działa :) Ktoś kiedyś powiedział że najtrwalsze są prowizorki :mrgreen:
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomysł na licznik przebiegu igły

#69

Post autor: Jaskier »

JacK pisze:U mnie natomiast przystosowany licznik spoko działa :)
Tzn jaki? Pochwal się!
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Pomysł na licznik przebiegu igły

#70

Post autor: Krzyś »

Jaskier pisze:Tzn jaki? Pochwal się!
watomierz - Jack już się chwalił: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=15 ... =15#p14579

ja na szczęście mogę zmierzyć ilość przepracowanych godzin moich drogocennych igieł za 125$/sztuka sumując długość plików dźwiekowych na dysku, bo nie nagrałem tylko jakichś 2-3 odtwarzanych na nich płyt i mam w nazwach plików co i jaką igłą
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Pomysł na licznik przebiegu igły

#71

Post autor: JacK »

Wczoraj minęły dwa miesiące od założenia watomiarza aby w przybliżeniu przeliczyć czas pracy igły. Wyszło mi że zużywam 1 kW miesięcznie, mój gramofon pobiera ok. 8W czyli pracuje średnio około 4 godzin dziennie :) Mniej więcej właśnie tyle pracuje też igła (no może ciut mniej). Wychodzi więc że w ciągu miesiąca pracuje 120 godzin !
Obliczyłem też ile kosztuje roczna eksploatacja gramofonu pod względem ceny energii elektrycznej. Wynik to 8 zł. i to już po tegorocznych podwyżkach.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysł na licznik przebiegu igły

#72

Post autor: eenneell »

Jak postępy :?:
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Pomysł na licznik przebiegu igły

#73

Post autor: JacK »

Postępów brak, w sensie że zdemontowałem ten prowizoryczny licznik. Nie odszedłem jednak od jego zastosowania chcę go zamontować na stałe do skrzynki która wraz z kilkoma gniazdkami będzie u mnie robić za listwę sieciową z zabezpieczeniem przeciw przepięciowym (warystor). Taki jest plan, tylko jego realizacja chwilowo kuleje.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Pomysł na licznik przebiegu igły

#74

Post autor: misienka2008 »

Panowie, przeczytalem, podziwiam wiedze i chec skomplikowania problemu. Moim skromnym zdaniem wystarczylby styk przerywajacy na podporce windy w momencie opuszczania ramienia. Powrot ramienia zlaczy styk i wiadomo, ze igla nie pracuje. Lub na odwrot. Jest juz w niektorych gramofonach uklad wyciszania do ktorego jak sadze daloby sie cos dopasowac co zliczaloby czas. Nie mozna tego wykorzystac?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysł na licznik przebiegu igły

#75

Post autor: Wojtek »

Mało który gramofon ma układ wyciszania i bywa on zrealizowany różnie. Mi najbardziej podoba się rozwiązanie tej funkcjonalności w taki sposób, że wyciszanie załącza się zawsze gdy winda się podnosi.
Przy takiej opcji, sprzężony z układem licznik musiałby dostać sygnał czy wyciszenie jest wyłączone i czy talerz się obraca. Przy tych spełnionych warunkach mamy swoistą pewność, że igła jest w trakcie eksploracji rowka ;)

Jednakże taki układ byłby dość wyspecjalizowany, a m.in. ideą naszych ustaleń było wymyślenie czegoś w miarę uniwersalnego do aplikacji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ