Świat odtwarzaczy CD wg baksia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#76

Post autor: kriss »

Nie wiem dlaczego... ale mnie to sie kojarzy ze Światem Według Kiepskich :think:
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#77

Post autor: dev »

A mnie z kimś, kto nie może się pogodzić z myślą, że ktoś gdzieś ma cdka z lat 80 za 100-200 zł, który dorównuje lub przewyższa parametrami, podzespołami i co gorsza brzmieniem jego piękny, niszowy, estetyczny hajend za 3k pln :lol:
I co więcej jak to, że płyty wydawane w rzeczonej epoce grają lepiej, przecież te jego nówki są głośniejsze :lol: :lol:

I tak dorabia do tego teorie, nauki, kazania, Hondy, Fiaty umilając sobie czas hałasem z podbitych na maksa kompaktów na plastikowym hajendzie.
Człowiek z misją w życiu.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
miaziol
Posty: 48
Rejestracja: 10 mar 2017, 08:30
Gramofon: DP-37F

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#78

Post autor: miaziol »

Zacytuję mądrego człowieka "kiedyś robili gramofony, a potem przyszli księgowi i zaczęli robić plastikowe urządzenia pomalowane na srebrno przypominające gramofon". Baksiu jak ogarniesz juz że w dzisiejszych czasach nie liczy się jakość, tylko marketing i sprzedaż to zrozumiesz o czym my mówimy. Nagrania w tej chwili robi się tak żeby dobrze zagrały w radyjku na kuchennym blacie więc wszystko jak leci równa się do jednego poziomu.
Pioneer SX-838, Pioneer PL-12D, Denon DP-37F, Excel ES70S, DL-80MC, DR500LC
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2402
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#79

Post autor: Lukasz31 »

Baksiu możesz napisać jaki posiadasz tor audio u siebie??

I poczytaj tu: http://www.audiostereo.pl/godne-polecen ... ge__st__30

Nie wiem czy to twoje obszary cenowe ale wyrażnie widać że old is gold.
I że nowe odtwarzacze cd za nawet 50kpln mają napęd komputerowy za grosze!!

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#80

Post autor: pan_winyl »

Ja tam trochę Baksia rozumiem. Czym innym jest mieć odtwarzacz cd za 50 zł, albo i dvd jak niektórzy ( :oops: ) a czym innym osobny transport (koniecznie ładowany od góry z odpowiednim dąciążeniem), dac i przetwornik z prawdziwego zdarzenia. No ale czym innym jest słuchanie muzyki i słuchanie sprzętu :). Bez żartów akurat bo i takie rewelacyjne setupy było mi dane słuchać i to akurat w Żywcu właśnie, z tym że chyba nie u kolegi :/

To może zagrać, ma prawo zagrać i będzie grało zupełnie inaczej. Ale jak dla mnie każdy ma inną filozofię słuchania - ja np. słucham muzyki na nośniku, na którym powinna być wydana- i tak np. Kazik tylko na kasecie (oczywiście Kazik z lat 90), Liszt na LP (bo na wosku brzmi sucho :) a Bat for Lashes na CD. Oczywiście są wyjątki- bo np. takie DcD to tylko na LP.

Co do tego czy stare płyty brzmią lepiej (cd). Słuchałem nawet wczoraj dwóch wydawnictw- Aida z 89 roku i reedycja z 2002. Niby ta sama jakość, lepsza poligrafia na pewno, ale jakość u mnie ta sama (wszak odtwarzam na DVD :() ale- zauważyłem że sama jakość nośnika jest niższa w przypadku nowszej wersji. Jest jakby cieńszy i na pewno ma lekkie przebarwienia. Starsza wersja o dziwo nie ma tych problemów.

Tak ze ten tego. Nie oceniam tego kto ma jaki sprzęt i dlaczego słucha CD, LP czy MC. Ale rozumiem pewne argumenty kolegi.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#81

Post autor: zelazny »

Lukasz31 możesz podać choć jeden taki przykład? "za nawet 50kpln mają napęd komputerowy za grosze!!"
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#82

Post autor: chudy_b »

Nie chce mi się pisać w tym temacie. Wrzucę więc tylko zdjęcie.
Załączniki
CD.jpg
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#83

Post autor: baksiu »

tak jak mówiłem, nie obchodzi mnie zawartość czarnej skrzyneczki, tylko efekt końcowy w postaci dźwięku z niej płynącego. Tak jak silnik w aucie kol. miaziol, bo dzisiaj zrobiła mnie na światłach nowa S8 z superdoładowanym silnikiem z kosiarki, skoro osiągi są lepsze, waga niższa, cena niższa, mniej pali, to po co ładować 8-cyl. fabryki smrodu i hałasu pod maskę, PS: u mnie w alkowie wszystko w porządku :lol:

do amatorów recyklingu: może dla tego w hi-endach lądują napędy z komputera za grosze, bo praktycznie nie mają wpływu na brzmienie?! Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze producent przeznacza na lepszą i ładniejszą obudowę, elektronikę, gniazda, ekrany, nowe projekty, prace badawcze itp?! Z resztą chyba jesteście już tak zatwardziali w swoich osądach, że raczej nikt was nie nakłoni do zmiany myślenia. W sumie pierwszy raz spotykam takie forum na którym nie ma miejsca na wolność dyskusji, wszyscy dworzanie całują w dżaź Jaśniepana, a ten w zamian pozwala im pisać mowy pochwalne na jego cześć i na temat jego natchnionych przez boga wynurzeń. Tkwijcie sobie w tym pchlim cyrku, ja tym czasem zaczekam na bana i wypiję wasze zdrowie i posłucham sobie z przyjemnością muzyki na moim plastikowym hi-endzie, z mojego gumowo-plastikowego/tak, sprawdziłem osobiście/ gramofonu Technicsa, z moich o ,zgrozo!, plastikowych czarnych płyt, kompaktów i kaset magnetofonowych, ależ to życie do kitu, kiedyś to był sprzęt, gramofonu z tubą z metalu, pozytywki z metalowymi wałkami, nawet auta miały szklane światła, nie takie dziadowskie, bo bezpieczne, opływowe, lekkie i łatwe w produkcji w rozmaitych kształtach i wielkościach obrzydliwe plastiki :cry:

do reszty: pozdrowienia dla myślących inaczej i nie bojących się o tym mówić, nawet na prywatnym forum osoby myślącej co innego!
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#84

Post autor: kriss »

Napisalem cos .. ale usunąłem. szkoda słów.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2018, 19:12 przez kriss, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#85

Post autor: Biogon »

Nie karmić trolla!
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#86

Post autor: amrowek »

baksiu
za klaskykiem

Łatwiej ogłosić się samemu cesarzem niż woźnym.

„Nie drażnić lwa!” - Dlaczego? - zapytałem dozorcy. - Dostaje biegunki - odrzekł

Myśli są niewidzialne, ale bezmyślność jest widoczna.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#87

Post autor: misienka2008 »

Dla uspokojenia burzy uczuc: wiemy, ze na odtwarzaczach DVD można sluchac CD. Malo słyszy się natomiast wypowiedzi o słuchaniu CD na DVD Blue Ray. A dzięki lepszym przetwornikom ( potrzeby filmu ) muzyka dużo zyskuje. Moim zdaniem lepiej wydac trochę więcej na Blue Ray niż kupowac dwa odtwarzacze. Jak to mowia Wash and Go.
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#88

Post autor: Latro »

baksiu pisze:
14 lut 2018, 19:55
Na razie udzielam się charytatywnie na forum dla zbieraczy złomu ;P
baksiu pisze:
14 lut 2018, 20:10
mogę się pokusić o porównanie, może kupię ten twój model za 50zł, poświęcę się w imię nauki :D
baksiu pisze:
14 lut 2018, 20:35
ale nie poddam się, popatrzę po śmietnikach, albo w lamusowni
baksiu pisze:
15 lut 2018, 09:07
Jak jakiś nowicjusz przez przypadek odwiedzi temat "jaki odtwarzacz CD", to może mieć wrażenie, że grzebiąc w śmietniku znajdzie najlepsze brzmienie, a tak prosto zwyczajnie nie jest.
baksiu pisze:
16 lut 2018, 17:34
do amatorów recyklingu
baksiu pisze:
16 lut 2018, 17:34
Z resztą chyba jesteście już tak zatwardziali w swoich osądach, że raczej nikt was nie nakłoni do zmiany myślenia.
baksiu pisze:
16 lut 2018, 17:34
W sumie pierwszy raz spotykam takie forum na którym nie ma miejsca na wolność dyskusji, wszyscy dworzanie całują w dżaź Jaśniepana, a ten w zamian pozwala im pisać mowy pochwalne na jego cześć i na temat jego natchnionych przez boga wynurzeń. Tkwijcie sobie w tym pchlim cyrku,
Znaczy obudził się czy jeszcze lunatykuje...?
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#89

Post autor: amrowek »

misienka
bluraj to przez dac'a bawiłem się wow nie było, widać dac do d..y, blutacz do d..y czy wzmacniacz do d..y?
dvd już sobie po tym darowałem nie chciało się się polować na hiper pionka
idąc tym tropem po co ampli stereo jak KD jest nowsze lepsze przetworniki też nowsze wiadomo ale czemu nie sprawdza się w stereo???
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#90

Post autor: misienka2008 »

amrowek

Od kiedy KD jest lepsze od DVD Blue Ray' a podlaczonego do dobrego wzmacniacza ? O czym Ty piszesz ?

Ja twierdze, ze DVD-Blue Ray Player jest lepszy od niejednego CD - Playera. Zakladajac, ze w polaczeniu z dobrym wzmacniaczem i dobrymi kolumnami.
Co to jest hiper pionek ?
A bawic się Blue Ray'em przez DAC'a to już kuriozum. Co tym testowales - naped ?
Ostatnio zmieniony 16 lut 2018, 20:03 przez misienka2008, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ