Świat odtwarzaczy CD wg baksia

ODPOWIEDZ
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#46

Post autor: Latro »

baksiu pisze:
14 lut 2018, 16:45
b/kupuję śmieć, którego nikt inny nie chciał kupić za 50zł, oddaję do tjuningu, ew sam to próbuję uskutecznić, marnuję czas, inwestuję 1950zł, nie mogę przez ten czas go używać, ryzykuję, że coś się nie uda/zepsuje się, będzie grało źle i w chwili odsprzedaży okazuje się, że sprzęt dalej jest wart EUREKA! 50zł, a czas i pieniądze poszły się paść.
Kolega stworzył problem, żeby zabłysnąć. Problem, którego niema. Wyskoczył jak coś tam z przerębla i błyszczy :) Co za głupoty, że niby ktoś tu z forumowiczów tak robi? :lol:
W ogóle strasznie przerysowujesz, walisz skrajnościami, a to zabija dyskusję.
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#47

Post autor: baksiu »

wiem, życie jest bardziej szare niż czarno-białe, ale taka hiperbola ułatwia nieco ocenę sensowności dwóch postaw. Tutejsi "kolekcjonerzy" i ja jesteśmy gdzieś na linii pomiędzy dwiema skrajnościami. Chciałbym, żeby na forum prezentowane były opinie tych dwóch nurtów, bo jak czytam ten temat pt "Jaki odtwarzacz CD", to mam wrażenie, że pozostaje nam tylko grzebanie w jedynie słusznych i okazyjnych ofertach starych gratów, a najlepsze czasy mamy już za sobą.

PS: uwielbiam Clarcsona i jego Swiat według..., również zabawnie przerysowuje i nie kryje swoich ekscentrycznych opinii, w sumie to zgadzam się z 99% jego słów, tak w ogóle to też kiedyś chorował na winyle i miał audiofilskie ujeby :D
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#48

Post autor: Latro »

baksiu pisze:
14 lut 2018, 18:24
PS: uwielbiam Clarcsona i jego Swiat według..., również zabawnie przerysowuje i nie kryje swoich ekscentrycznych opinii, w sumie to zgadzam się z 99% jego słów, tak w ogóle to też kiedyś chorował na winyle i miał audiofilskie ujeby :D
Choć to "buc" i "orangutan" to ma jedną niezaprzeczalną zaletę, a mianowicie dystans do siebie. No przynajmniej w programie Top Gear, który to chętnie oglądam.
Tzn. tylko ten z chomikiem, smutnym spanielem i orangutanem ;)
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#49

Post autor: kriss »

Tylko ja zupelnie nie rozumiem co ten Twój świat ma wnieść nowego i sensownego na tym forum.
Latro pisze:
14 lut 2018, 18:04
Problem, którego niema. Wyskoczył jak coś tam z przerębla i błyszczy :) Co za głupoty, że niby ktoś tu z forumowiczów tak robi? :lol:
W ogóle strasznie przerysowujesz, walisz skrajnościami, a to zabija dyskusję.
Dokładnie o to lotto, sam sobie stworzył problem a teraz usilnie usiłuje go rozwiązać na łamach forum. Komiczne to trochę.
Kazdy kupuje co lubi, slucha co lubi i na czym lubi.
Nie czaje tego gościa.
Dlaczego na forum chcesz by były dwa nurty. Nutrem przewodnim jak sama jego nazwa mówi sa winyle. A nie świat problemów baksia.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 19:45 przez kriss, łącznie zmieniany 1 raz.
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#50

Post autor: baksiu »

powiew świeżości? Inne spojrzenie?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7657
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#51

Post autor: amrowek »

baksiu ale co mam ci napisać że np taki dual czy rotel zagrałay lepiej od CA i Nada , nad to już przy nich padaka , że miały większą scenę, lepszą separację to jest moje odczucie jak już było napisane subiektywne.
i nijak się ma przedział cenowy bo tamte były są droższe .
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#52

Post autor: kriss »

Twoim problemem jest to że masz problem z empatią.
Nie rozumiesz, że może ktos kocha stare rupiecie, lubi na nie patrzec , naprawiać je i je słuchać, nawet jak trzeszczą, pierdzą i sie psują.
Na siłę chcesz tu uszczęśliwić tylko nie wiem kogo. Dyskuje z toba są trudne bo ty nie rozmawiasz, ty sie mądrzysz podirytowany brakiem ogólnego poparcia swoich teori. Jest masa podobnych miejsc , gdzie z pewnością znajdziesz zwolenników swoich pozbawionych empati poglądów.
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#53

Post autor: baksiu »

Latro pisze:
14 lut 2018, 19:36
baksiu pisze:
14 lut 2018, 18:24
PS: uwielbiam Clarcsona i jego Swiat według..., również zabawnie przerysowuje i nie kryje swoich ekscentrycznych opinii, w sumie to zgadzam się z 99% jego słów, tak w ogóle to też kiedyś chorował na winyle i miał audiofilskie ujeby :D
Choć to "buc" i "orangutan" to ma jedną niezaprzeczalną zaletę, a mianowicie dystans do siebie. No przynajmniej w programie Top Gear, który to chętnie oglądam.
Tzn. tylko ten z chomikiem, smutnym spanielem i orangutanem ;)
ja tam do tego przeczytałem wszystkie jego książki, polecam, w sumie też bym chętnie został takim orangutanem jak by mi ktoś zaproponował za to taką kasę :) Na razie udzielam się charytatywnie na forum dla zbieraczy złomu ;P
amrowek pisze:
14 lut 2018, 19:47
baksiu ale co mam ci napisać że np taki dual czy rotel zagrałay lepiej od CA i Nada , nad to już przy nich padaka , że miały większą scenę, lepszą separację to jest moje odczucie jak już było napisane subiektywne.
i nijak się ma przedział cenowy bo tamte były są droższe .
bardziej by mnie interesowało, czy ten stary rotel zagrał lepiej od nowego , np RCD1072 lub najnowszego 1572, co do CA i NAD-a, to miałem obydwie firmy i zamieniłem na Rotela, bo faktycznie gra wg mnie lepiej, poza tym NAD był wykonany na nieakceptowalnym przeze mnie poziomie estetycznym i materiałowym.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7657
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#54

Post autor: amrowek »

baksiu pisze:
14 lut 2018, 19:55

ja tam do tego przeczytałem wszystkie jego książki, polecam, w sumie też bym chętnie został takim orangutanem jak by mi ktoś zaproponował za to taką kasę :) Na razie udzielam się charytatywnie na forum dla zbieraczy złomu ;P



bardziej by mnie interesowało, czy ten stary rotel zagrał lepiej od nowego , np RCD1072 lub najnowszego 1572, co do CA i NAD-a, to miałem obydwie firmy i zamieniłem na Rotela, bo faktycznie gra wg mnie lepiej, poza tym NAD był wykonany na nieakceptowalnym przeze mnie poziomie estetycznym i materiałowym.
ad 1
Ty to jesteś w gratisie za darmo :lol:

ad 2
nie do tych nie ale do modelu o 100 wyżej tak i jakoś większej różnicy w dźwięku nie było
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#55

Post autor: baksiu »

no więc w sumie obydwaj coś tam o Rotelach wiemy, ale nie słuchaliśmy stare vs nowe, więc g... wiemy, trzeba by to sprawdzić, mogę się pokusić o porównanie, może kupię ten twój model za 50zł, poświęcę się w imię nauki :D
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7657
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#56

Post autor: amrowek »

jak go kupisz za 50 to ja za 85 już z kw odkupię od ciebie :lol:
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#57

Post autor: baksiu »

no będzie bida faktycznie, ale nie poddam się, popatrzę po śmietnikach, albo w lamusowni :mrgreen:

ale przypadkiem znalazłem Hi-end za 19 ojro :lol:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-172-8266
Awatar użytkownika
miaziol
Posty: 48
Rejestracja: 10 mar 2017, 08:30
Gramofon: DP-37F

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#58

Post autor: miaziol »

Poczytaj kiedyś o takim np cdm4 napęd bez ani jednego kółeczka zembatego, cichy płynny, laser porusza się z gracją na poduszce elektromagnetycznej, kupiony za 15 zet cholera i czyta nawet płyty chodnikowe. Masz rację innowacyjność zabili księgowi teraz już takich napędów nie ma bo są za drogie w produkcji a marketingowcy za to biorą ciężka kasę żeby sprzedać ci gówno w złotym papierku. Auto też mam z 1998 żona jeździ nowym ja nie chcę nowego. Wiesz dlaczego? Bo jest bezplciowe nie daje frajdy z jazdy. Jadąc starym golfem gti 1 mam więcej radosny jak z jazdy nowa rs6. Ile osób tyle gustów i nie przekonuj tutaj nikogo na siłę. Zwróć uwagę na nazwę forum my tutaj po prostu lubimy analogowe brzmienie a takie daje kość tda w cd a nie super hiper wypasiony wszystkomajacy nowy wypust.
Pioneer SX-838, Pioneer PL-12D, Denon DP-37F, Excel ES70S, DL-80MC, DR500LC
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#59

Post autor: Peter007 »

Coraz większe mam wrażenie, że tu chodzi tylko o popisanie się zasobnością portfela. Trochę to płytkie ale ten typ tak ma. Porównania z motoryzacją dobrze to pokazują. Gość, który sra kasą kupi ładny plastikowy superwóz i będzie się śmiał z posiadacza amerykańskiego klasyka z lat 60tych z widlastą ósemką. Problem w tym, że ten co ma ten plastikowy superwóz (który zazwyczaj przerasta jego umiejętności) śmieje się sam (no może jeszcze jego równie plastikowa lala) z tych klasyków a cała reszta motoryzacyjnego świata śmieje się z tych nadzianych co mają ale nie wiedzą po co.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#60

Post autor: zbyszek1982 »

Teraz w hajendach się montuje napędy komputerowe. :lol:

Odtwarzacz za „dziesiąt tysięcy” w miejscowej walucie, wciskasz przycisk i wyjeżdża tacka z cd-roma za 50 zł :morda:
ODPOWIEDZ