Świat odtwarzaczy CD wg baksia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4722
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#16

Post autor: MMarek »

baksiu pisze:
13 lut 2018, 14:33
audiofilska marka- nie znana powszechnie, jej sprzęt z reguły wygląda przeciętnie, nijak, jednak gra bardzo przyjemnie, nie nadaje się do szpanu na imieninach.
Jak nic tu pasuje mój CD marki BC Acoustique EX 602.2 :mrgreen: - może słyszałeś???

Kosztował ledwie coś ponad tysiaka - zatem żaden to hiend (patrząc Twoimi kategoriami) choć nadredaktor powychwalał go pod niebiosa na łamach znanej gazety.... recenzja łatwa do odnalezienia..... ;) no i była to nówka :whistle:
BTW: gra całkiem przyjemnie

Pogonił go bez najmniejszego problemu 33 letni Philips CD350 kosztujący niecałe 20% wartości BC....

Ja jestem bardzo ciekawy na czym opierasz swoje wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2018, 15:01 przez MMarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#17

Post autor: dev »

baksiu pisze:
13 lut 2018, 14:33
"technics i inne sony"- w 90% sprzęt wyglądający bajerancko, grający średnio jak na swoją cenę, marka znana każdemu analfabecie, idealny do szpanu przed innymi januszami. Od razu mówię, że tym firmom zdarzały się pojedyncze dobre wyroby, a nawet całe wyższe serie, jednak najczęściej przepłacamy za znaczek i "januszowy prestiż".
Tak, a tak w ogóle Kenwood przecież to ta firma co produkuje roboty kuchenne, nieprawdaż?
IMG_20171213_180536.jpg
Ja tam cenię sobie bardzo brzmienie tego mojego srebrnego blendera, zgniłego pomidora :lol:

To rzeczywiście może skończmy już ten offtop.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#18

Post autor: Biogon »

baksiu, bijesz pianę i się niepotrzebnie nakręcasz. Jedni lubią ze śmietnika, inni z marketu i jeszcze inni z hajendu. Nic nie wspomniałeś o przetwornikach DA, stabilizacji zasilania, zegarach, bateriach kondensatorów itp. Stare napędy grają równie dobrze jak nowe hajendy. Przetworniki są coraz lepsze to fakt, więc w tych ciekawych czasach lepiej kupować nowego DAC-a niż zintegrowany CD. Złożyłem koledze komplecik za grosik, stary CD Philipsa ze śmietnika z dobrym metalowym CDMx oraz porządnym zasilaniem do tego DAC za pińset - gra jak Twoja średnia półka za parę tysi :)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#19

Post autor: amrowek »

Panowie MMarek i Biogon nie piszcie takich rzeczy , co wy za brednie piszecie jak stary sprzęt może pogonić ten nowy cudowny.Przecież baksiowi nie wytrzymają styki i obwody i dojdzie do spięcia :lol:
Ale niestety macie rację że trzeba wiedzieć o czym się piszę a nie pisać aby pisać.
No cóż baksiu wyruszył na krucjatę uzbrojony w plastik fantastik za parę K ale do d...y.
Papier a papier tez jest różnica spróbuj baksiu zamiast toaletowego użyć do d...y ściernego ale nowego. :mrgreen:

ps MMarek nie taki stary jak 33 średnia wieku tu to wiecej :lol:

jak ktoś szuka ze śmietnika
https://www.olx.pl/oferta/sansui-cd-v10 ... rFajW.html
https://www.olx.pl/oferta/odtwarzacz-cd ... 9ZUWf.html
https://www.olx.pl/oferta/philips-cd-20 ... 07f9054108
https://www.olx.pl/oferta/philips-cd-38 ... 9c046b010a
https://www.olx.pl/oferta/grundig-cd303 ... 2741d68bf0
https://www.olx.pl/oferta/odtwarzacz-pl ... 86bf60429e
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#20

Post autor: Biogon »

amrowek pisze:
13 lut 2018, 17:24
jak ktoś szuka ze śmietnika
https://www.olx.pl/oferta/philips-cd-20 ... 07f9054108
W środku ma CDM1 !!! Ramię na łożyskach i kilkuelementowa optyka Rodenstcoka pracująca w polu magnetycznym, całość metalowa :clap:
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#21

Post autor: baksiu »

Biogon, wreszcie trochę sensowniej ktoś pisze, przetworniki się zmieniły na LEPSZE, w dodatku w odpowiednim zestawieniu wykonanym przed dobrego producenta mogą zagrać fajowo. Jeśli stary CD użyć tylko jako napęd, to ok, tylko wtedy to nie będzie CD, tylko jego kawałek, do tego zakup NOWEGO DAC-a i może będzie grało fajnie, bo jest także pewne prawdopodobieństwo, że będzie średnio, bo to jednak jest garażowy przeszczep. Jak kto lubi, jeden woli w miarę nowe sportowe auto, drugi kupi rzęcha i wsadzi w szopie mocniejszy silnik i będzie uważał, że ma sportowe auto, być może będzie dumny, że mu taki przeszczep wyszedł i to za 1/4 nowego fabrycznego, niestety mamy potem takie pojazdy na drogach i uciesze reszty uczestników ruchu.
Sam szanuje stare sprzęty, używam głośników wyprodukowanych w Niemczech Wschodnich, nawet jestem wdzięczny pewnemu nadredaktorowi, że takowe zachwalił, bo pewnie bym jeszcze sporo szukał, a to był strzał w 10tkę, pewnie ich nowsze produkty są lepsze, ale za 10x wyższą cenę/to nie żart/, mój pozostały plastik-fantastik jest wykonany ze stali i aluminium, do hi-endu mu sporo brakuje, ale jak na wydatki jest ok. Polecane w tym wątku CD prędzej zasługują na miano plastik-fantastik, po prostu pochodzą z czasów zachwytu społeczeństwa produktami przerobu ropy naftowej i w dzisiejszych czasach wyglądają passe.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#22

Post autor: Biogon »

baksiu pisze:
13 lut 2018, 18:13
bo jest także pewne prawdopodobieństwo, że będzie średnio, bo to jednak jest garażowy przeszczep.
Nie kumam z tym przeszczepem i rzęchami. Uparłeś się :lol:
Latro
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#23

Post autor: Latro »

baksiu, wiesz dlaczego jest tak dużo ogłoszeń ze starymi CD-ekami Philipsa? Bo one wszystkie ciągle działają! :lol:
baksiu pisze:
13 lut 2018, 18:13
Jeśli stary CD użyć tylko jako napęd, to ok, tylko wtedy to nie będzie CD, tylko jego kawałek, do tego zakup NOWEGO DAC-a i może będzie grało fajnie, bo jest także pewne prawdopodobieństwo, że będzie średnio, bo to jednak jest garażowy przeszczep. Jak kto lubi, jeden woli w miarę nowe sportowe auto, drugi kupi rzęcha i wsadzi w szopie mocniejszy silnik i będzie uważał, że ma sportowe auto, być może będzie dumny, że mu taki przeszczep wyszedł i to za 1/4 nowego fabrycznego
Wyczuwam pogardę i poczucie wyższości... "garażowy przeszczep" :snooty:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#24

Post autor: baksiu »

no sorry, nie wiedziałem, że jesteście fanami hondy civic ;)
chciałem też nadmienić, że patrzenie na sprzęt jako na zespół części jest śmieszne. Dla mnie pod pokrywą może być nawet chomik w kołowrotku, ważne, że gra fajnie. Nawet najcudowniejsze podzespoły nie gwarantują dobrego brzmienia, jeśli nie są do siebie dopasowane. Popatrzcie na takie BMW X6, niby zacne bebechy, dobry rodowód i totalna niewypał pod każdym względem. Wyśmialiście ostatnio mój przykład Cambridge Audio D500SE, że niby tam sam szuter w środku, ale on fajnie gra w niskim budżecie i o to, przynajmniej mnie, chodzi!
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#25

Post autor: amrowek »

baksiu , problem w tym że my jesteśmy z Marsa a Ty nawet nie z Wenus . :lol:
czytając to co piszesz to nawet by mnie nie zdziwił u ciebie ten chomik pod deklem, jak zapie.... z płyta w łapkach i czerwonymi oczkami zamiast lasera próbuje odczytać CD .A ty się na niego wydzierasz że ma słaby odczyt i korekcję błędów :lol: :lol: :lol:
Mam wrażenie ,że o firmach niszowych to gdzieś coś ci się o uszy odbiło a zaper...sz po sprzęt i na odsłuchy do MM.
Widać ktoś całą masę bitumiczną zaje...l z tego CA i taka padaka po drodze .
Powstały nowe konstrukcję jedne dobre a drugie złe tak samo było i kiedyś. Nie zapominaj tez że niektóre z tych ampli kiedyś były nowe i nie z tak niskiej półki.
Po prostu do pojmowania pewnych rzeczy trzeba dorosnąć.

ps
mam prosbę do admina/moderatora aby wydzielił całą dyskusje z baksiem do oddzielnego tematu
np baksiu i co dalej. , świat Hi-Fi wg baksia itp, ponieważ robi się zaśmiecanie wątku a dyskusja nic nie wnosi do tematu o CD
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#26

Post autor: pawlos »

Ale jaja ,jaki fajny kolega :) kabaret na dobranoc
dzięki baksiu :lol: :lol:
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#27

Post autor: kriss »

Co za Typ :lol:
Awatar użytkownika
foxiu
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2016, 21:28

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#28

Post autor: foxiu »

Całe to pieprzenie co jest lepsze a co gorsze - zupełnie jakby zapytać który z kwadratów jest najbardziej czerwony...
kontrast-sim-1a.jpg
kontrast-sim-1a.jpg (8.98 KiB) Przejrzano 700 razy
Fiio E10 -> Beyerdynamic Custom One Pro | Technics SL-Q2 + Ortofon OM 10 -> Cambridge CP1 | Philips CD471 NOS -> Primare A10 -> Canton Karat 300
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#29

Post autor: baksiu »

MMarek pisze:
13 lut 2018, 14:43

Jak nic tu pasuje mój CD marki BC Acoustique EX 602.2 :mrgreen: - może słyszałeś???

Kosztował ledwie coś ponad tysiaka - zatem żaden to hiend (patrząc Twoimi kategoriami) choć nadredaktor powychwalał go pod niebiosa na łamach znanej gazety.... recenzja łatwa do odnalezienia..... ;) no i była to nówka :whistle:
BTW: gra całkiem przyjemnie

Pogonił go bez najmniejszego problemu 33 letni Philips CD350 kosztujący niecałe 20% wartości BC....

Ja jestem bardzo ciekawy na czym opierasz swoje wypowiedzi.
nadredaktor oceniał ten sprzęt w danym przedziale cenowym, porównując ze sprzętem nowym za te same pieniądze, przeskakując na sprzęt wyższej klasy, używany jest szansa, że używka wygra w bezpośredniej konkurencji, to raczej oczywiste. Stosunek cena-jakość w używanych sprzętach jest zawsze korzystniejszy, sam z tego korzystam, ale w granicach przyzwoitości.
Możecie negować postęp technologiczny, wierzyć w spiskowe teorie dziejów i powielać slogany z aukcji rupieci na allegro, np: "dziś takiego porządnego sprzętu się już nie produkuje", z takiego podejścia mam niezły ubaw :lol:

Bardzo dobrze grający, leciwy sprzęt nadal nie kosztuje 50zł i nie leży na śmietniku, tylko nadspodziewanie dobrze trzyma wartość, przekona się o tym ten, co chce zakupić taki "legendarny", wyprzedzający konkurencję w swoim czasie sprzęt :D
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4722
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Świat odtwarzaczy CD wg baksia

#30

Post autor: MMarek »

baksiu pisze:
14 lut 2018, 11:45
Bardzo dobrze grający, leciwy sprzęt nadal nie kosztuje 50zł i nie leży na śmietniku, tylko nadspodziewanie dobrze trzyma wartość, przekona się o tym ten, co chce zakupić taki "legendarny", wyprzedzający konkurencję w swoim czasie sprzęt :D
A jakiś przykład może tego ponadczasowego wg Ciebie sprzętu?
ODPOWIEDZ