Jaki odtwarzacz CD?

ODPOWIEDZ
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1006

Post autor: Arkadyo »

Napędy dvd i br lubią resamplować 0 i 1 i trzeba je z tej strony pilnować w ustawieniach. Też kiedyś miałem spięte fiio d03 taishan i dvd fergusona. Zresztą obydwie rzeczy mam nadal ale fiio jest na goscinnych wystepach. Niestety nie pamietam czy podpinałem nie modowanego fiio pod dvd ale napewno szło to dvd na fiio po modach bo był to czas, że padł mi laser w cd i byłem skazany na zastępcę. Biorąc pod uwagę koszt tego zestawu można się naprawdę zdziwić. Dzisiaj nie miałem czasu ale jutro podepnę fergusona pod system i zobaczę czy poustawiany jak trzeba poda 0 i 1 gorzej niż robi to zwyczajny cd po spdif.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1007

Post autor: Arkadyo »

Podpiąłem ferdka pod system i trochę posłuchałem. Test był robiony trochę "przez obwodnicę" bo nie miałem dwóch takich samych cd ani nawet czystego dysku w domu żeby zrobić kopię. Zrobiłem to tak, że zripowałem kilka kawałków do wave i szły one po spdif z boxa tv pod coreelec jako odniesienie tak dla cd jak i dvd również po spdif. Jednym przyciskiem na dac przełączałem źródło. Jak opisywałem w innym wątku dotyczącym streamingu z boxa tv nie potrafiłem wyłapać różnicy pomiedzy plik vs cd ani plik vs dvd. Moim zdaniem wszystkie grały tak samo choć dvd napewno startuje głośniej. Tak dla sprawdzenia czy nie jestem już całkiem głuchy obydwa napędy podałem również po analogach. Także wiekowe tda 1541 z filipa - nic nigdy w torze analogu nie było odświeżane, poszedł do walki tak jak stał - starło się z cyfrowym torem jego samego oraz plikiem podanym z boxa przez dac pcm 1794. Do tego jeszcze dvd poszło z analogu.
No i tu chyba będzie najważniejszy wniosek dla napędów cd vintage. TDA 1541 z filipa zostało wręcz zniszczone przez pcm 1794, przepaść...
Słychać klasę tej kości ale w tak wiekowym sprzęcie wymaga to gruntownego odświeżenia. Brzmienie ładne i nie ma się czego wstydzić ale powietrza połowę mniej a najgorzej na basie, zwyczajnie obcięty w najniższych rejestrach a ta resztka jaka się pojawia to kupa mułu. Zapewne lutownica i kilka nowych kondensatorów w zasilaniu i na płytce przywróciłoby blask tej kości ale bez tego serce krwawi jak się tego słucha. To juz dac z dvd szerzej grał ale poza tym płaski i taki przeostrzony. Na stan jak teraz jeden i drugi nie moja bajka.
Ale dvd za 5 zł jako transport do spdifa w niczym nie ustępuje cd za które w takim stanie trzeba dac kilkaset złotych.
Dalej podtrzymuje żeby sobie darowac stare cd a kasę przeznaczyć na dac - nawet na chińczyka za 250 zł z ali i będzie lepiej. A takie cd raczej dla tunerów którzy potrafią przywrócić im dawny blask a nawet jeszcze dołożyć. No i jeszcze z dostępnymi laserami.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1008

Post autor: Arkadyo »

A tu fotka z placu boju. DVD otwarte bo sie tacka zastała i nie mogłem jej otworzyć.
Załączniki
ggg.jpg
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1009

Post autor: grzehu82 »

amrowek pisze:
09 maja 2021, 19:40
ja zrobiłem kiedyś z bluraya toski i dac Fiio DK03 zródło kupa mułu
Właśnie, u mnie test poszedł na LG BD390 i Fiio D03 i bladziutko również, podłączając CD614 od razu lepiej, a i tak nieco słabiej niż po analogu z Philipsa. A może coś nie tak z tym twoim Philipsem CD830? Albo ferdek taki dobry? :think:
Arkadyo pisze:
10 maja 2021, 15:01
TDA 1541 z filipa zostało wręcz zniszczone przez pcm 1794
Ta pierwsza opcja raczej, kość za 250zł gra lepiej od dość wysokiego modelu Philipsa???
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1010

Post autor: Arkadyo »

Nie mogę napisać, że z moim filipem wszystko ok bo z żadnym innym 830 go nie porównywałem ale nim u mnie został to go z kilkoma cd zestawiałem i wszystkie położył. Ale prawda też jest taka, że od dobrych 3 lat głownie stoi u mnie a nawet jak gra to wyłącznie po cyfrze. Jestem skłonny postawić tezę, że filip sie zwyczajnie zestarzał i gra tak jak mu wiek pozwala ale raczej nic nie jest w nim uwalone. Panowie nawet tak podstarzałego zawodnika nie ma co zestawiać z seryjnym fiio d03 bo na stocku fiio gra jak kosztuje. Ale jak zmienimy zasilacz na stabilizowany liniowy dla fiio to może być konkurencją dla vintage cd do 300 zł. Jeżeli w fiio na filtrze sekcji cyfra/analog wymienimy konda na lepszy i go od spodu jakąś vimą zbocznikujemy to fiio położy vintage klasy filipa 830 - nawet bez wymiany opoampa w analogu na lepszy a gra tam naprawde podły scalak. Przewinęło mi się parę daców przez ręce i uważam, że nie tyle gra konkretna kość, co raczej jej aplikacja. W tym przypadku filip został rozjechany przez naprawdę solidny dac złozony na dobrych podzespołach. Zaryzykuje tezę, że nawet odnowiony filip miałby z nim kłopot.
Wracając do napędów dvd to też nie możemy wszystkiego wrzucać do jednego worka. Jak pisałem wyżej - napęd nie może ingerować w 0 i 1 a one bardzo to lubia robić, nawet przez regulacje głośności, którą powinno się ustawić na max. W moim leciwym ferdku w torze audio wszystko powyłączałem i nawet w tak starym trupie było tego sporo. A to efekty a to upsampling dla cd - wszystko to włączone koszmarnie degraduje dźwięk i trzeba to obowiązkowo wyłączyć - o ile można. Mój ferdek pozwolił wszystko wyłączyć i prawdopodobnie otrzymałem na nim bit perfect. Ot i cała tajemnica poprawnej cyfry. Mozna wyczytac na forach audio, że same napędy grają i nawet jeden cd drugiemu nierówny ale byc może ja nie dysponuję odpowiednio hiendową resztą toru aby złapać takie różnice. No nie wiem - słysze róznice pomiędzy róznymi dacami, odrózniam mp3 320 od flac i wave o mp3 128 nawet nie wspomnę ale nie słyszę różnicy w spdif - coax, optyk i hdmi grają dla mnie tak samo. Napędy też graja tak samo a jak nie grają to znaczy, że coś w sofcie jest nie halo. Słyszę też gówniany upsampling androida.
Jeżeli ktoś chce to zweryfikowac to zapraszam do siebie - może przywieść swoje zabawki. Nawet modowanego fiio załatwię na tą okazję.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1011

Post autor: amrowek »

tak dla sportu podłącze kiedy toppinga D50
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
wojcik152
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2020, 13:41

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1012

Post autor: wojcik152 »

Dzień dobry,

Przejrzałem ostatnie kilkanaście stron wątku i choć trochę mi się w głowie rozjaśniło, to jednak wciąż niewiadoma.
Poszukuję odtwarzacza do gry ze Scottem 440A. Cena do 300-500 zł, głównie do słuchania cd zalegających na półce i muzyki klasycznej.
90% słuchania i tak wciąż będzie z winyli, także wolałbym nie przekraczać założonego budżetu.

A, i musi być srebrny. Druga połówka nie zgodzi się na nic innego, co będzie się kłóciło ze Scottem i Technicsem D202. :-)
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3794
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1013

Post autor: mrcnoos »

wojcik152 pisze:
01 lip 2021, 00:45
A, i musi być srebrny. Druga połówka nie zgodzi się na nic innego, co będzie się kłóciło ze Scottem i Technicsem D202. :-)
Może ten? Aczkolwiek nie wiem czy jest wart swojej ceny. Może ktoś się wypowie.
https://www.olx.pl/d/oferta/vintage-sre ... KkDlY.html
waldekgdansk
Posty: 19
Rejestracja: 20 cze 2021, 22:48

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1014

Post autor: waldekgdansk »

Który odtwarzacz Rotela - CD11 Tribute czy CD14 polecacie.
Będzie pracował z amplitiunerem Yamahy R-N602.

Chciałem dokupić odtwarzacz Yamahy CD-S300 ale nie ma go juz od roku i chyba szybko nie będzie.
wojcik152
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2020, 13:41

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1015

Post autor: wojcik152 »

wojcik152 pisze:
01 lip 2021, 00:45
Dzień dobry,

Przejrzałem ostatnie kilkanaście stron wątku i choć trochę mi się w głowie rozjaśniło, to jednak wciąż niewiadoma.
Poszukuję odtwarzacza do gry ze Scottem 440A. Cena do 300-500 zł, głównie do słuchania cd zalegających na półce i muzyki klasycznej.
90% słuchania i tak wciąż będzie z winyli, także wolałbym nie przekraczać założonego budżetu.

A, i musi być srebrny. Druga połówka nie zgodzi się na nic innego, co będzie się kłóciło ze Scottem i Technicsem D202. :-)
Idzie jak po grudzie szukanie czegoś srebrnego. Co znajduję jakieś oferty na allegro czy olx, a następnie czytam opinie na forum o danym modelu, to nie ma fajerwerków. Zaczynam zastanawiać się czy nie odpuścić sobie srebrnego koloru (z bólem!) i myślę po prostu o zakupie Akai CD37 lub 57, wielokrotnie już tu polecanych.
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1016

Post autor: dot87 »

Może któryś dvd Harmana (ja mam 27). Jeżeli chodzi o kolorystykę to jest czarno-srebrny, w proporcjach mniej więcej pół na pół. Jeżeli chodzi o brzmienie to nawet nie modowany gra bardzo przyzwoicie (u mnie wygrał z innymi "prawilnymi" cd-kami)
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1017

Post autor: amrowek »

@wojcik
To by było najlepsze wyjście ale czasami zdarzają się srebrne akai :D Jak na lekarstwo. Raz na 2 czy 3 lata.😁
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
wojcik152
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2020, 13:41

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1018

Post autor: wojcik152 »

A już jak rozmawiamy o czarnych w cenie do 300 zł, to czy AKAI 37/57 jest najlepszym wyborem przy podpięciu do Scotta 440A?

Harman 27 widze, że jest dostępny w dobrej cenie (150-170 zł). Pytanie jak wychodzi brzmieniowo na tle AKAI lub czegoś innego w tej cenie?
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1019

Post autor: Martynka »

waldekgdansk pisze:
13 lip 2021, 20:45
Który odtwarzacz Rotela - CD11 Tribute czy CD14 polecacie.
Będzie pracował z amplitiunerem Yamahy R-N602.

Chciałem dokupić odtwarzacz Yamahy CD-S300 ale nie ma go juz od roku i chyba szybko nie będzie.

A ja polecam poczciwe TDA1541. Powiecie, że to staroć ale na pewno nie potrzeba do niego zewnętrznego DAC'a bo tylko popsuł by brzmienie. Zresztą DAC'a też mam na tym układzie i inego brzmienia nie chcę. Jakby co to mam mojego Arcam Alpha 5 plus z wymienionym całym CDM9 na nówkę, po recapie, wymianie wszystkich diod w układzie zasilania na szybkie Shottky, po usunięciu oversampling'u i reclock'u. Sprzęt do odsłuchania i uwierzcie, że można się zdziwić nawet w porównaniu do CD za parę tysięcy. Właśnie wrzucam ogłoszenie na giełdę bo kompletuję CD2 Yamahy z epoki żeby wizualnie wyglądał jak moje klocki. U mnie też gra na pre i wzmakach Yamahy i pod nie brzmieniowo były dobierane kondensatory wyjściowe.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#1020

Post autor: grzehu82 »

wojcik152 pisze:
01 lip 2021, 00:45
Poszukuję odtwarzacza do gry ze Scottem 440A. Cena do 300-500 zł, głównie do słuchania cd zalegających na półce i muzyki klasycznej.
90% słuchania i tak wciąż będzie z winyli, także wolałbym nie przekraczać założonego budżetu.

A, i musi być srebrny
To trochę komplikuje temat. Ale może ten:
https://www.olx.pl/d/oferta/odtwarzacz- ... 74c2e69a2d
W roli cd też niezły:
https://www.olx.pl/d/oferta/odtwarzacz- ... fcd97510f4
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
ODPOWIEDZ