Odtwarzacze CD Sony ES

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Odtwarzacze CD Sony ES

#1

Post autor: restimek »

Sony nie ma tutaj swojego działu CD a myślę że warto ;)

Jak już wspominałem w innym wątku ponad tydzień temu - stałem się świeżym posiadaczem Sony CDP-X777ES :) Postanowiłem się podzielić swoją opinią na temat tego CD

Wcześniej miałem CDP-338ESD a jeszcze wcześniej CDP-X222ES. (oba w sumie cały czas mam)
Wszystkie trzy łączy podobny charakter brzmienia. Dlatego włączając pierwszy raz X777ES nie miałem tzw. "opadu szczęki". Dostałem znany mi charakter brzmienia ale z tą różnicą że X777ES jest cholernie szczegółowy. Wszystkie instrumenty mają "zarysowane" wyraźnie swoje granice. Żadne się nie rozmywa. W porównaniu z niższymi modelami ma przyjemniejszą górę. Np. X222ES mógłbym nazwać żyletką do uszu przy głośnym słuchaniu. Tutaj prezentacja góry jest kulturalniejsza.
Bas schodzi naprawdę nisko. Nie brakuje mu mocy ale jest szybki i "punktowy".

Wspomnieć musze że brakuje mi "kalendarza" na wyświetlaczu który był obecny w niższych seriach. Zastanawia mnie czemu Sony zrezygnowało z niego we wszystkich CD z serii "7".
Załączniki
IMG_6016 (1).jpg
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
fiodorfud
Posty: 122
Rejestracja: 13 sie 2015, 12:39

Re: Odtwarzacze CD Sony ES

#2

Post autor: fiodorfud »

Restimek, a jak brzmieniowo oceniasz 338esd ? Czy porównywałeś te soniaki z jakimiś nowszymi, bardziej że tak powiem współczesnymi modelami ?
Sony STR-7055A, Epos M12.2
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odtwarzacze CD Sony ES

#3

Post autor: restimek »

Niestety nie miałem okazji porównywać ich ze współczesnymi konstrukcjami.

Co do 338 ESD - brzmieniowo uważam że jest on właśnie czymś pomiędzy x222ES a X777ES. Czyli nieco więcej basu niz w X222ES i mniej "suchoty" w dźwięku. Moim zdaniem X222ES był strasznie "płaski i suchy".
Mimo to kilka miesięcy po zakupie 338ESD zdecydowałem się na jego "upgrade" - wymieniłem OPAMPY na muses01 i różnica jak dla mnie była bardzo duża na plus. Poprawiła się dynamika, scena bas... OPAMPY wymieniałem u Chudego_b I przez chwilę porównaliśmy brzmienie mojego 338ESD z jego X55ES. - grały podobnie ale moim zdaniem mój 338ESD był nieco jaśniejszy i miał szerszą scenę.

Pomimo wymiany opampów w 338ESD i tak gra on gorzej od X777ES. ;) ;)

PS. Zapytaj się @chudy_b jak ocenia X55ES - bo wiem że kiedyś miał coś z Cambridge Audio.
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
ODPOWIEDZ