DAC do Onkyo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arabek01
Posty: 153
Rejestracja: 29 sty 2017, 14:31
Gramofon: FINE ARTS TT1

DAC do Onkyo

#1

Post autor: arabek01 »

No i po raz kolejny wnioskuję o poradę ;)

Przyszedł czas na rozglądanie się za DAC'em do mojego Onkyo Tx-2500. DAC ma służyć do podłączania lapka i tv - obydwu w tym samym celu, czyli do oglądania filmów/empetrójek. Wojtek wspominał w jednym ze swoich postów, że nie potrzebuję nic wyszukanego. Zastanawiam się czy taki zwykły do 50zł spełni moje oczekiwania, czy po prostu dźwięk będzie tragiczny? Możecie coś polecić?

Drugie pytanie - jak to podłączyć? :D
20180813_220700.jpg
FINE ARTS TT1
Wkładka DUAL z igłą DMS 251E
Onkyo TX-2500 mk1
Heco PCX-2
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: DAC do Onkyo

#2

Post autor: kriss »

Do 50 zł to co masz konkretnie na myśli ?
Weź pod uwagę, że taki DAC musi mieć odpowiednie dla Ciebie wejścia. USB do laptopa oraz tonsilk lub chinch do TV.
W przypadku lapka ważne by DAC miał odowiednie setrowniki zgodne z Twoją wersją systemu na laptopie. A wiem że czasem bywa z tym problem, chociażby biorąc pod uwagę standard USB 2.0 lub 3.0, zależy co masz w laptopie.

Powiem Szczerze że nie wiedziałem, iż za tyle można kupić Dac-a :D
Wójtek zapewne ma rację że nie ma co szaleć ale żeby 50 zł?
Średniej jakości kabel chinch potrafi kosztować więcej... :think:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DAC do Onkyo

#3

Post autor: Wojtek »

Tak, nie ma co szaleć, ale 5 dyszek to jakiś hardkor oszczędnościowy :P
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
arabek01
Posty: 153
Rejestracja: 29 sty 2017, 14:31
Gramofon: FINE ARTS TT1

Re: DAC do Onkyo

#4

Post autor: arabek01 »

Wojtek pisze:
02 wrz 2018, 00:31
Tak, nie ma co szaleć, ale 5 dyszek to jakiś hardkor oszczędnościowy :P
Wojtku, zwracam honor. To chudy pisał o takim DAC :oops: :
chudy_b pisze:
02 cze 2018, 17:03
Wg mnie nie warto kupować amplitunera KD. To wyrzucanie kasy w błoto. Trzy (albo pięć) końcówki mocy nie mają nic do roboty, a kosztują i miejsce zajmują. Poszukaj najlepiej jakiegoś z końca lat 80 początku 90 amplitunera z duża ilością wejść. Wtedy będziesz mógł podpinac do niego co zechcesz. Z TV jest taki problem, że przeważnie mają wyprowadzony dźwięk tylko na cyfrowe gniazdo optyczne. Żeby to podpiąc do analogowego wzmacniacza potrzebny jest DAC. Koszt najprostszych, ale spełniających swoje zadanie to jakieś 50zł.
Tymczasem zastanawiam się jaku budżet powinienem założyć na ten sprzęcik? Co do konkretnych oczekiwań to postaram się ograniczyć do DAC tylko pod TV. Planuję zakup jakiegoś "smart" odbiornika, więc wejście na lapka raczej nie będzie jednak potrzebne.
FINE ARTS TT1
Wkładka DUAL z igłą DMS 251E
Onkyo TX-2500 mk1
Heco PCX-2
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: DAC do Onkyo

#5

Post autor: kriss »

No to taki najprostszy bez USB zapewne kupisz za 50 zł .
Ale to bardziej konwerter niż dac.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7657
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: DAC do Onkyo

#6

Post autor: amrowek »

fiio D03K
ale brak USB
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: DAC do Onkyo

#7

Post autor: chudy_b »

arabek01 pisze:
03 wrz 2018, 21:41
postaram się ograniczyć do DAC tylko pod TV.
Będę się trzymał zdania, że pod TV nic więcej niż chińczyk za 5 dych Ci nie jest potrzebne. Sygnał audio z TV i tak nie jest jakiś super więc po co przepłacać. Taki chińczyk ma wielkość połowy paczki papierosów. Przykleisz go na jakimś plastrze z tyłu TV, a zasilanie weźmiesz z USB TV. I masz kablowisko ogarnięte. A jakość jest całkiem przyzwoita. Zakładam, że audio z DVD czy BR pociągniesz bezpośrednio z odtwarzacza, a nie na około przez TV.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 982
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: DAC do Onkyo

#8

Post autor: cobra »

Tani DAC USB to FX-Audio FX01. Ma też wejście RCA i Toslink. Nie jest najgorszy.
Najtańszy konwerter CA (bez USB) to takie coś: https://allegro.pl/konwerter-optyczny-t ... 37835.html
Do TV da radę.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: DAC do Onkyo

#9

Post autor: darkman »

Mam tego typu, może ciut droższy choć niekoniecznie.
Na forum jest temat "jak my to z Chudym wirtualnie zakładly u mła - z fotami zdaje się". Robi do dziś via jakaś wieża JVC, wrzucony za szafkę i doń nie zaglądam nawet, czasem widzę diodę.. bo qRef świeci czerwono.
Do tv max wystarczająco.
Awatar użytkownika
arabek01
Posty: 153
Rejestracja: 29 sty 2017, 14:31
Gramofon: FINE ARTS TT1

Re: DAC do Onkyo

#10

Post autor: arabek01 »

Dobrze rozumiem, że Toslinka też można podpiąć pod lapka przez USB i potrzebny jest tylko odpowiedni kabel? Pytam teoretycznie, bo dalej zastanawiam się nad swoimi potrzebami :P
chudy_b pisze:
03 wrz 2018, 23:30
arabek01 pisze:
03 wrz 2018, 21:41
postaram się ograniczyć do DAC tylko pod TV.
Zakładam, że audio z DVD czy BR pociągniesz bezpośrednio z odtwarzacza, a nie na około przez TV.
Raczej będę szedł w stronę Netflixa na TV w jakość HD. Skoro jest to streaming w HD to źródło dźwięku też powinno być w miarę. Czy tanie DAC znacznie je pogorszą?
FINE ARTS TT1
Wkładka DUAL z igłą DMS 251E
Onkyo TX-2500 mk1
Heco PCX-2
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: DAC do Onkyo

#11

Post autor: darkman »

Tu nie pomogę, bo nawet nie sprawdzałem. Target u mnie był do TV i od razu chłopaki mi podłączali via forum, bo ja albowiem, to noga jestem w tych sprawach. No ale od czego się ma kolegów? :)

Do laptoka i muzy (via)z kompa to mam iFi Nano iDSD i sobie bardzo chwalę, wpinam go też w iPhone`go jako wzmak na słuchawki ale np Blissowi nie przypasował jakoś, choć klął nie jakoś bardziej niż zwykle na wszystko :mrgreen:
tu sam podłączyłem (brawo JA :clap: :lol: ) itd.. gdyż instrukcja jest wyjątkowo dobrze napisana i pod przygłupów technikalistycznych w sam raz.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 982
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: DAC do Onkyo

#12

Post autor: cobra »

Toslinka też można podpiąć pod lapka przez USB

Nie, toslink to łącze optyczne, a nie USB.
Jak wcześniej pisałem, tani DAC USB to np. FX-Audio FX01. Jest lepszy, niż sugerowałaby jego cena. Poczytaj zresztą recenzje.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
arabek01
Posty: 153
Rejestracja: 29 sty 2017, 14:31
Gramofon: FINE ARTS TT1

Re: DAC do Onkyo

#13

Post autor: arabek01 »

Super - dzięki wam koledzy forumowicze za informacje. Teraz już wiem w co celować.
FINE ARTS TT1
Wkładka DUAL z igłą DMS 251E
Onkyo TX-2500 mk1
Heco PCX-2
Awatar użytkownika
arabek01
Posty: 153
Rejestracja: 29 sty 2017, 14:31
Gramofon: FINE ARTS TT1

Re: DAC do Onkyo

#14

Post autor: arabek01 »

Panowie,

Odświeżam temat bo odłożyłem sprawę DAC na lepsze czasy. Teraz jest ten moment! Mam jedna dwa pytania:

1. Czy DAC mogę podłączyć do swojego Onkyo pod wyjścia tape, czy musi być pod phono?
2. Czy są jakieś uniwersalne DACe któe pozwolą mi podłączyć dwa źródła sygnału (tv + laptop) i pozwalają na przełączanie się miedzy nimi?
FINE ARTS TT1
Wkładka DUAL z igłą DMS 251E
Onkyo TX-2500 mk1
Heco PCX-2
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: DAC do Onkyo

#15

Post autor: grzehu82 »

Wyjscia RCA z DAC podpinamy pod wejścia liniowe (CD, Tape, AUX, Video itp) a nie Phono.
Najprostsze np. Fio Taishan D3 mają możliwość podłączenia optyka (Toslink) i poprzez Coaxial (RCA) i przełączanie pomiedzy nimi. Nieco droższe mają jeszcze ponadto możliwość podłączenia poprzez USB, np. SMSL Sanskrith 6th, Cambridge DAC Magic 100. Jest tego wiele...
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
ODPOWIEDZ