Wzmacniacz Amplituner AV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Wzmacniacz Amplituner AV

#1

Post autor: Hiper86 »

Nie wiem czy to dobry wątek ale mam nadzieję że będzie ok,

Za chwilę będę się przeprowadzał i chcę wszystko połączyć

Telewizor 4K może OLED? ale z racji ceny bardziej lcd Led
PS4
jakaś telewizja satelitarna

i zastanawiam się aby w salonie wstawić jakiś taki wzmacniacz przez który będę przepuszczał sygnał AV

https://www.mediaexpert.pl/amplitunery- ... ,id-839010

np coś takiego( wybór przypadkowy dla zaprezentowania pomysłu)

Czy chcę iść w dobrą stronę? Któryś z kolegów przerabiał temat pod kątem AV?

Jak byście to połączyli?

Pozdrawiam
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Wzmacniacz Aplituner AV

#2

Post autor: chudy_b »

Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem wielokanałowych wzmacniaczy kina domowego i ogólnie kina domowego jako takiego. To wg. mnie marketingowa ściema, a w praktyce plątanina kabli, worek kasy na głośniki, albo drogi, albo bardzo mocno uproszczony wzmacniacz. A efekt dźwiękowy? Moim zdaniem dobre stereo z porządnym basem spokojnie daje radę nawet w bardzo efekciarskich strzelanych filmach.

Dlatego sugerowałbym Ci kupno porządnego wzmacniacza stereo z dużą ilością wejść. Chodzi o to żeby w razie potrzeby dało się podłączyć rózne zabawki takie jak radio, DVD/BR, CD, gramofon, może jakieś PlayStation, TV. Trochę tego jest. W sposób szczególny podpinam do systemu DVD/BR i TV. DVD z TV łaczę przewodem HDMI, a ze wzmacniaczem chinchami stereo. Oczywiście DVD musi posiadać analogowe wyjście RCA. Nie każdy ma. To mi pozwala ogladać mało wymagające romansidła bez włączania wzmacniacza, a jak mam ochotę na STAR WARSY, to odpalam wzmacniacz i trzęsę wątrobą ;) W typowym połączeniu w KD, DVD łaczy się ze wzmacniaczem, a wzmacniacz z TV. Wszystko po HDMI. Jest łatwo i prosto, ale wzmacniacz musi być włączony zawsze jak chcesz coś obejrzeć. Podobnie jest z TV, szczególnie jeśli korzystasz z zewnętrznego dekodera, czy to satelitarnego, czy to kablowego. Wtedy też musisz nawet na głupie wiadomości odpalać wzmacniacz i trzymać kilka pilotów w ręce. Ja TV mam podpięte do wzmacniacza jako kolejne urządzenie. I włączam wzmacniacz tylko jak potrzebuję. Ja nie mam żadnych zewnętrznych dekoderów. Niestety większość współczesnych TV wyprowadza audio jedynie po optycznym złączu cyfrowym. Takie wejście rzadko występuje we wzmacniaczach, szczególnie trochę starszych. Dlatego potrzebny jest zewnętrzny DAC. Wystarczy chiński mały za 30 zł. Do TV nic lepszego nie trzeba.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Wzmacniacz Aplituner AV

#3

Post autor: dale »

Dokładnie, nic dodać, nic ująć. Ja przechodziłem przez etap kina domowego. Skończyło się na tym że w salonie stoi gramofon i cd, podpięte pod wzmacniacz lampowy, ps4, tuner tv i odtwarzacz sieciowy podpięte są i pod tv i pod wzmacniacz, zaś do telewizora mam podpięty średniej klasy cenowej soundbar z subem bezprzewodowym. To rozwiązanie u mnie jest optymalne pod względem ilości kabli, łatwości obsługi i najlepsze pod względem jakości. Soundbar dodatkowo ma wejście BT więc mogę bezprzewodowo coś zapodać czy to z lapka czy z komórki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz Aplituner AV

#4

Post autor: Wojtek »

Albo pójdź w kwadro :morda:
Jakiś Pioneer QX albo Sansui QRX ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wzmacniacz Aplituner AV

#5

Post autor: Regsoft »

Hiper86 pisze:
12 lip 2018, 00:02
Czy chcę iść w dobrą stronę? Któryś z kolegów przerabiał temat pod kątem AV?
Sprzęt AV nie jest polecany do Stereo na forum choć sam stosuję takie rozwiązanie (ale nie jest to salon). Ale może jestem przypadkiem szczególnej troski no i zrobiłem sporo testów zanim się na to zdecydowałem. To o co pytasz to system 2.1 więc trudno nazwać go wielokanałowym. Funkcjonalnie oczywiście brzmi sensownie natomiast decydując się na nowy sprzęt masz możliwość posłuchania jak to gra. Tu muszę przyznać, że w przypadku wzmaków AV dźwięk Stereo potrafi być delikatnie mówiąc specyficzny (mimo trybu "bezpośredniego"). Sam trawię jedynie nieco tańsze modele AV Denona (droższe brzmią dziwnie). Tego Onkyo nie znam. Gramofon w salonie obok TV do użytku ogólnego to oddzielny temat. Dobrze to przemyśl. Czasem sporo lepszym pomysłem jest rozdzielenie funkcjonalności TV i Stereo ...
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Wzmacniacz Aplituner AV

#6

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:
12 lip 2018, 09:05
Jakiś Pioneer QX albo Sansui QRX
Zrozumiałem aluzję. Znudziło mi się grzebanie w salonie. Szukam jakiegoś bardziej komfortowego miejsca
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz Aplituner AV

#7

Post autor: Wojtek »

Chyba nie zrozumieliśmy się chudy ;) Ja odpowiadałem Hiperowi :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzmacniacz Aplituner AV

#8

Post autor: Hiper86 »

Regsoft pisze:
12 lip 2018, 12:53
To o co pytasz to system 2.1 więc trudno nazwać go wielokanałowym.
dokładnie to własnie nie ma być kino domowe, chodziło mi bardziej o to aby z jednego urządzenia "sterować" TV, PS4, i telewizją.

Gramofon i tzw stereo zostaje przy moim Pionku:)

Ale dziękuję koledzy, muszę to jakoś ogarnąć ....
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
ODPOWIEDZ