Interconnecty - testy różnych kabli

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#31

Post autor: Myszor »

Markowe to nie pamiętam kiedy kupiłem. Chyba nordosty white lightning. Teraz robią za połączenie tunera z wzmakiem :lol: Biorę dyi. Są super.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#32

Post autor: Zeroqll »

To nie jest tak, że przeszedłem na stronę kablarzy, zawsze mówiłem że kable mogą się różnić brzmieniem, ale uważałem że ich wpływ na ostateczne brzmienie jest ograniczony, tzn że mogą poprawić pewne cechy (np tony, rozdzielczość itp), ale nie wszystkie, a zazwyczaj towarzyszył temu spadek jakości innych. Tu po raz pierwszy spotkałem się z sytuacją gdzie interkonekt spowodował efekt jak zmiana wzmacniacza o co najmniej klasę lepszego.
Odsłuch był prowadzony na wzmacniaczach: Audiolab 8000s, Luxman L 550; kolumnach: Canton CT 1000, Equilibrium Atmosphere; odtwarzaczu CD: Micromega Stage 3; kablach głośnikowych Equilibrium Moonlight, kablu sieciowym wpiętym do źródła: Bazodrut Viper; kablu sieciowym wpiętym do Audiolaba: DIY (poziom Bazodruta Killera). Interkonekty do porównania: Cardas Cross, HiDiamond Diamond Black Yellow. IC "lepszy": bardzo wysoki model Tara Labs, "gorszy"- kablel robiony przez jakiegoś magika od hiendowych kolumn i wzmacniaczy lampowych, nie oferowany w normalnej sprzedaży.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#33

Post autor: Myszor »

No widzisz. Zabrakło do porównania porządnego ic dyi za 100pln ;)
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#34

Post autor: Zeroqll »

Kiedyś miałem IC na sommerze (chyba xxl), nie podszedł mi. A jakich Ty Myszor używasz?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#35

Post autor: Myszor »

W sumie to już nie używam bo własciwie słucham tylko gramofonu albo radia a ic to bardziej do cd czy dac.
W gramie są schultze jakieś a w cd klotz chyba od tego gościa http://allegro.pl/klotz-interkonekt-hie ... 96167.html
W testach firmowych kabli warto mieć element porównawczy w formie taniego dyi.
Jak jeszce się cyfrą bawiłem to zauważyłem, że większe znaczenie miała jakość kablą coax albo toslink niż rca.
Przy słabym toslinku między cd a dac gubiły się informacje i to faktycznie było wyraźnie słychać.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#36

Post autor: Zeroqll »

Niestety nie zdążyłem zrobić testu jak te kable się mają przy połączeniu preampu gramofonowego z wzmacniaczem. Może jeszcze uda mi się to zrobić.
chrzan1949
Posty: 47
Rejestracja: 08 cze 2017, 18:40

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#37

Post autor: chrzan1949 »

Zazdroszczę Kolegom zlotych uszu .Gra wszystko nawet kolor farby na scianach,Slyszeli może o tzw ślepym teście?Może lepiej że nie.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#38

Post autor: Pawelec »

chrzan1949 pisze:
15 lis 2017, 18:12
Zazdroszczę Kolegom
No to masz czego zazdrościć, fakt. Natomias ja mogę Tobie tylko współczuć i daj spokój "ślepym testom"
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#39

Post autor: mirhon »

Odświeżę trochę wątek.
Do DAC (zbalansowanego) wyszło mi że wystarczą mikrofonowe XLR z Thomanna za 200 zł.
Jakiś czas temu zacząłem przygodę z gramofonem i nie bardzo chciałem na starcie inwestować w okablowanie.
Do przedwzmacniacza (Shiit Mani) kupiłem na próbę jakiś RCA vivianko (chyba jakiś chiński badziew...) 1.5m
Dwa pytania:

1. Warto kupić coś lepszego ? - budżet max 500 zł
2. Mogę poprzestawiać (trochę dla mnie upierdliwe) sprzęt i skrócić tym sposobem RCA do 0,5 (max 1m), warto ?

i generalnie czy wogóle warto bo wyszło mi na to że gramiak generalnie potrafi zagrać lepiej (nie wszystko oczywiście) od mojej cyfry nawet na tym vivanco :D

Ps. Dodam że tor (słuchawkowy) cyfrowy składałem dość długo. Przerobiłem różne daki (do 20k włącznie) i zostałem ostatecznie na Korg DS-DAC-100. Słuchawki, mam zbalansowany tor STAXa (SR-L700 + SRM 007t) - zestaw jest rozdzielczy i dobrze oddaje cechy źródła.
Maciej71
Posty: 17
Rejestracja: 07 paź 2011, 12:22

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#40

Post autor: Maciej71 »

Wg mnie najlepiej IC zrobić sobie samodzielnie, można poeksperymentować, znacznie obniżyć koszty i satysfakcja ogromna, że coś się własnymi rękami wystrugało. Schiit Mani to bardzo udany preamp, szkoda psuć "jego brzmienie" chińskim kablem
Sony PS-X50, wkładka Pickering XV-15, Roksan Kandy K2, Sony CDP-333ESD, Sony TC-K700ES, DAT Pioneer D-05, Aune Xs-1, kolumny DIY
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#41

Post autor: mirhon »

Problem w tym że ja kompletnie nie z tych co DIY :oops:
Nie wiem czy bym odnalazł lutownicę w garażu, pewnie zarosła brudem.
Może jakiś sprawdzony (o ile jest) DIY z Allegro ?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#42

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Maciej71
Posty: 17
Rejestracja: 07 paź 2011, 12:22

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#43

Post autor: Maciej71 »

to kupujesz u naszych skośnookich przyjaciół interkonektory, których nie trzeba lutować tylko się je skręca (a raczej rdzeń, ekran) przykręca się śrubką i po kłopocie, jak chcesz to mogę polecić jakieś wtyki i kable
Sony PS-X50, wkładka Pickering XV-15, Roksan Kandy K2, Sony CDP-333ESD, Sony TC-K700ES, DAT Pioneer D-05, Aune Xs-1, kolumny DIY
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#44

Post autor: Myszor »

mirhon pisze:
25 wrz 2018, 20:10
Warto kupić coś lepszego
Warto mieć przyzwoite minimum czyli porządne DYI.
Jak sam nie lutujesz lub ci się nie chce to parę osób na forum robi fajne kable np. Pawelec.
RCA nie skracaj. Prawdą jest że im krótszy tym lepszy ale 0,5m nie da ci efektu słyszalnego a a nuż znów przestawisz sprzęt ?
Skrócić łatwo. Wydłużyć nie . :)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#45

Post autor: amrowek »

Myszor pisze:
26 wrz 2018, 11:12
....
Skrócić łatwo. Wydłużyć nie . :)
e tam :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ