Interconnecty - testy różnych kabli

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#136

Post autor: Wojtek »

piotrjazz pisze:
30 paź 2020, 18:43
to powinni przezucic sie na cd ,no bo tam jest przeciez wg pomiarow wieksze pasmo przenoszenia
To akurat jest nieprawda, więc trochę się zagalopowałeś.

Opowiedz nam lepiej o swoich doświadczeniach kablowych Piotr. Co na co zmieniłeś i co to dało ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#137

Post autor: koscidogitary »

Bacek pisze:
30 paź 2020, 22:14
Lascale
Ok, to już wiem - bardzo wysoki SPL, bardzo detaliczne. Drivery, tuby jakie dawałeś?
A co z napędem?
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#138

Post autor: Bacek »

Średnica standard Klipsch k55m, nie zmieniona.. Góra B&C DE120 w mojej tubie supereliptyczny tractrix. Napęd bez pasywek z najda dsp. Fajne dsp bo ma zabudowana analogowa regulacje głośności. Potem Rotel rb 976 mk2. Jak się trafi to może zmienię na NAD T973/974/975. Wcześniej jechałem na pasywnych zwrotkach i różnych wzmacniaczach. Ale aktywny system bardziej mi się podoba. Daje możliwosci których w czystym analogu nie ma.

Także nic audiofilskiego. Ale przy takim konfigu trzeba było by te audiofilskie graty mnożyć x3 na każdy driver
Ostatnio zmieniony 31 paź 2020, 19:42 przez Bacek, łącznie zmieniany 8 razy.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#139

Post autor: Bacek »

Problem w takim konfigu jest dobranie wzmacniaczy które nie szumia, bo przy braku pasywnych zwrotek wszystkie brudy wychodzą ze sredniotonowego.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#140

Post autor: zbyszek1982 »

Bacek pisze:
31 paź 2020, 11:02
Problem w takim konfigu jest dobranie wzmacniaczy które nie szumia, bo przy braku pasywnych zwrotek wszystkie brudy wychodzą ze sredniotonowego.
No i wszystko jasne. System nie różnicuje kabli, bo szum wszystkie różnice maskuje. Szach mat! :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#141

Post autor: Bacek »

U mnie nie szumi :). No może na max głośności z głową w głośniku.
Choć z poprzednim wzmakiem faktycznie tak było.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#142

Post autor: koscidogitary »

Myślę, że to trudny (wymagający) tor do ogarnięcia. Chciałbym tego posłuchać. Kiedyś miałem tubkę od Triangle ale nie podeszła.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#143

Post autor: zbyszek1982 »

Przede wszystkim, to trzeba mieć kubaturę, żeby takie kolumny wstawić. Ja tylko na audio show słyszałem tuby, i w dużych salach robiło to fajne wrażenie.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#144

Post autor: Bacek »

Bo ja wiem 24m2 i dyskomfortu nie ma. Na AS często były wielkie konstrukcje i z basem nietubowym. Tego faktycznie poniżej 50m2 bym nie pakował bo człowiek mógł by łokciami zawadzać. W planach są jeszcze Jubilee, lascale maja jednak dość skąpy dół ale to już faktycznie w innej lokalizacji. Choć i tu by weszły.
Ale trochę zespamowałem ten wątek.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#145

Post autor: zbyszek1982 »

Bacek pisze:
31 paź 2020, 19:10
Ale trochę zespamowałem ten wątek.
Przynajmniej coś ciekawego, a nie bajki z mchu i paproci.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#146

Post autor: Bacek »

koscidogitary pisze:
31 paź 2020, 19:00
Myślę, że to trudny (wymagający) tor do ogarnięcia. Chciałbym tego posłuchać. Kiedyś miałem tubkę od Triangle ale nie podeszła.
Z tego co kojarzę to Triangle miały tuby tylko na wysokich, a tam gdzie tuba błyszczy to średnica. Znaczy potrafi błysnąć wszędzie. Ale na średnicy najbardziej to słychać a na dole z techniczno/rozmiarowego punktu widzenia jest trudna do wykonania. Pomijając to że podbijając efektywność tuby drastycznie zmniejszają thd to do domów mają jeszcze jedną zaletę, kierunkowość. Znacznie zmniejsza to pierwotnie odbicia od ścian bocznych, podłogi czy sufitu.

Kiedyś u znajomego kilka razy słuchałem jakichś większych Triangli, grały fanie. Ale od tamtej pory przeszedłem na złą stronę mocy i od tub już chyba się nie odwrócę.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#147

Post autor: koscidogitary »

Bacek pisze:
31 paź 2020, 21:32
nie odwrócę
Oczywiście, jak najbardziej! Każdy słucha jak lubi a obiektywnie to bardzo ciekawe rozwiązania.
Tak, ja mówiłem o tubce tylko na wysokotonowym ale i to jakoś tak zbyt agresywnie grało - cóż takie mam ucho i tyle. Fakt, tuba na średnim i duży, sztywny papier na basie robi robotę. Słuchałem gdzieś na wystawie takich kolumn - ciekawie to grało ale napędy były z kosmosu i bardzo drogie, kable też :roll: . Poza tym przecież cała estrada na takich systemach wisi; Wysoka skuteczność (i w tym kierunkowość) po prostu się opłaca.
Jak mówiłem: chętnie na spokojnie bym tego u Ciebie posłuchał, taka wymiana doświadczeń jest dla mnie fascynująca.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2020, 06:29 przez koscidogitary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#148

Post autor: koscidogitary »

zbyszek1982 pisze:
31 paź 2020, 19:41
bajki
W każdej bajce ziarno prawdy a w szczególności w tych z mchu i paproci - są bardzo pouczające :shifty:
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#149

Post autor: Bacek »

koscidogitary pisze:
01 lis 2020, 06:20
Jak mówiłem: chętnie na spokojnie bym tego u Ciebie posłuchał, taka wymiana doświadczeń jest dla mnie fascynująca.
Przy aktualnej sytuacji raczej nic nie zorganizuje. Ale późną wiosną jak się uspokoi i znormalnieje będę o Tobie pamiętał.

Agresywność tuby może zależeć z jednej strony od wybranego profilu z drugiej od zestrojenia. Nie wszystko tuba co się świeci.

Estrada ma trochę inne potrzeby więc różnie bywa.

Tractrix czy ekspotential z przyzwoitym driverem nie powinny być nachalne.

Z drugiej strony nie łapię idei stosowania okrągłych tub do domu. Po co zwiększone odbicia od sufitu i podłogi.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#150

Post autor: Bacek »

koscidogitary pisze:
01 lis 2020, 06:20
Słuchałem gdzieś na wystawie takich kolumn - ciekawie to grało ale napędy były z kosmosu i bardzo drogie, kable też
Dlatego na wystawach ciężko coś powiedzieć o jakości poszczególnych składowych. Słuchamy finalnego efektu i tyle.

Swojego czasu zachwycił mnie prosty system znajomego. Klipsch Cornwall I, wzmacniacz chyba MF A1 czy A2 i tanie dvd Pioneera.
Od tego czasu wszystkie te wystawowe prezentacje ze sprzętami za walizki kasy traktuje z dużym dystansem.
Bywa że grają fajnie ale nie jest tak że znacznie taniej się nie da.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ