Interconnecty - testy różnych kabli

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
tristan86
Posty: 209
Rejestracja: 21 gru 2018, 15:33
Gramofon: Pioneer PL-112D
Lokalizacja: Wrocław

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#121

Post autor: tristan86 »

Nie chcąc uprawiać dziadostwa z kablami za 30 zł, ani nie chcąc przepłacać, nabyłem interkonekt (Mogami 2549) od polecanego na tym forum pana z Allegro.
Tak się składa, że CD Denona, którym dysponuję ma dwa wyjścia (fix i var) więc ocenię, czy w moim przypadku jest jakikolwiek efekt.

Porównując przewody, którymi aktualnie dysponuję (jakiś Prolink 50 cm i najtańszy Klotz 200 cm) stwierdzam, że różnica jest subtelna, aczkolwiek słyszalna (na korzyść Prolinka - być może dlatego, że jest krótszy). Szczególnie w zakresie skrajów pasma i centrum sceny. To mnie skłoniło, by zainwestować sto parę zł i zapomnieć o temacie (przynajmniej do czasu przesiadki na bardziej wyrafinowany sprzęt).
Pioneer PL-112D + AT VM-95ML | Denon PMA 880R po tuningu | Denon DCD 1460 po tuningu | Pylon Audio Pearl 27 | Sennheiser HD 280 Pro
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10458
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#122

Post autor: Myszor »

Bacek pisze:
16 wrz 2020, 12:28
duże kwoty włożone we wkładkę czy głośniki nie tylko słychać bez specjalnego namaszczenia
Wiadomka. Głośniki najbardziej wpływają na dźwięk. Kable to tylko przyprawa. Ja trzymam się zasady kable to 10 do 20 % kosztu toru.
Choć jak mam okazję potestować coś droższego to oczywiście sobie nie odmawiam bo to nic nie kosztuje.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#123

Post autor: Piterski »

Myszor pisze:
16 wrz 2020, 10:16
amrowek pisze:
16 wrz 2020, 08:58
cyna że srebrem
Nienawidzę. Ciągnie się jak ciastolina :lol:
Ja używam fajnej cyny ołowiowej z dodatkiem miedzi.
Chciałem dać do niej link ale już jej na allegro nie znajduje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#124

Post autor: zbyszek1982 »

Takiej do lutowania rur?
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#125

Post autor: Piterski »

Nie, do celów elektronicznych. Ta miedź to taki sam śladowy dodatek jak w tych innych wynalazkach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Kanapa
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2018, 20:15
Gramofon: Dual sc1226

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#126

Post autor: Kanapa »

Myszor pisze:
16 wrz 2020, 12:49
Bacek pisze:
16 wrz 2020, 12:28
duże kwoty włożone we wkładkę czy głośniki nie tylko słychać bez specjalnego namaszczenia
Wiadomka. Głośniki najbardziej wpływają na dźwięk. Kable to tylko przyprawa. Ja trzymam się zasady kable to 10 do 20 % kosztu toru.
Choć jak mam okazję potestować coś droższego to oczywiście sobie nie odmawiam bo to nic nie kosztuje.
Wewnątrz wzmacniacza, kolumn też wymieniasz kable. Te cieniutkie blaszki którymi sygnał dociera do wyjść rca we wzmacniaczu?
Thorens td318 mkII + Denon DL-301 / ifi zen phono / Yaqin ms-30l / Philips CD604 / Yamaha WXAD-10 / Audio Academy Phoebe III
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#127

Post autor: koscidogitary »

Myszor pisze:
16 wrz 2020, 12:49
Ja trzymam się zasady kable to 10 do 20 % kosztu toru.
Przy hi-endowym sprzęcie myślę, że warto się w to bawić.
Ale jak już się schodzi półkę niżej, to moim zdaniem nie ma sensu.
Ostatnio wróciłem do zwykłej miedzi (kolumnowe) 2x4mm2 a sygnałowe mam teraz posrebrzane Van Damme lo-cap 55pF - pięknie się to skleiło.
Pewnie są jeszcze lepsze przewody - było to już tutaj podnoszone, ale finalnie zostałem z Van Damme i jestem w pełni zadowolony.

Wszystko też zależy od konfiguracji pozostałej aparatury, i lekko offtopując, ale to dla uzasadnienia doboru kabli, aktualnie na wysokotonowych mam niechlubne i nielubiane w Polsce czerwone Jantzen Superior Z-Cap, które w obiegowej opinii "drą mordę" - a tu proszę - detal, muzykalność, przestrzeń, separacja... Same plusy. Nawiasem Troels Gravesen głównie na nich montuje swoje zwrotnice.
Kanapa pisze:
28 paź 2020, 07:36
Wewnątrz wzmacniacza, kolumn też wymieniasz kable. Te cieniutkie blaszki którymi sygnał dociera do wyjść rca we wzmacniaczu?
Mi się zdarzyło to robić, ale przyznam, że efekt był ledwie słyszalny na plus, o ile to nie było tylko placebo - trzeba by było 1:1 porównać wzmacniacz po takiej modyfikacji jak i nie modyfikowany. Przewody, przewodziki to akurat tania rzecz i można bawić się do woli - wspomniałeś o blaszkach w gniazdach RCA - jak już to raczej wymienia się całe gniazda na markowe, ale to dopiero są koszta...
Kanapa
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2018, 20:15
Gramofon: Dual sc1226

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#128

Post autor: Kanapa »

Czyli bawienie się w drogie okablowanie mija się z celem. Fizyki nie oszukasz. Układ jest tak dobry jak jego naslabsza część.
Thorens td318 mkII + Denon DL-301 / ifi zen phono / Yaqin ms-30l / Philips CD604 / Yamaha WXAD-10 / Audio Academy Phoebe III
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#129

Post autor: piotrjazz »

Kanapa pisze:
28 paź 2020, 09:59
Czyli bawienie się w drogie okablowanie mija się z celem. Fizyki nie oszukasz. Układ jest tak dobry jak jego naslabsza część.
Czyli najslabsza czescia moze okazac sie kabel. :D
Swoja droga zastanawialo mnie zawsze dlaczego ludzie tak niechetnie podchodza do tego elementu.
Bez mrugniecia okiem wydadza pieniadze na lepsza wkladke , ramie ,wzmacniacz itd .
I lacza ten system byle drutem , i jak cos nie gra im wymieniaja wzmacniacz lub glosniki.
To tak jakby kupic dobre auto , podjechac na stacje i zatankowac najtansze paliwo, bo przeciez benzyna to benzyna, i bedac niezadowolonym rozgladac sie za nowym.
Kable to takie dopieszczenie systemu i wcale nie musza kosztowac krocie.
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#130

Post autor: Bacek »

piotrjazz pisze:
30 paź 2020, 17:20
Swoja droga zastanawialo mnie zawsze dlaczego ludzie tak niechetnie podchodza do tego elementu.
Bez mrugniecia okiem wydadza pieniadze na lepsza wkladke , ramie ,wzmacniacz itd .
Mogę się wypowiedzieć co do wkładek i wzmacniaczy, ramienia jeszcze nie wymieniałem wiec tu się nie wypowiem.

Wkładki oprócz tego że pomiarowo między dwoma różnica będzie spora to na ucho rozróżnię w 9 na 10 prób na ślepo, i większość osób pewnie też.
Co do wzmacniacza to mam wysoko efektywny system bez zwrotnic pasywnych, wszystkie szumy i zakłócenia wychodzące tu ze wzmacniacza
wychodzą tu jak na dłoni. Co najmniej pomiędzy dwoma z moich wzmacniaczy tylko na podstawie tych zakłóceń pomiędzy utworami przy podkręconej gałce rozróżnił bym je bez problemu, przy samej muzyce już gorzej.

Kabli nie posiadam takich żebym był wstanie powiedzieć czy gra jeden czy drugi ani takich nawet drogich nie słyszałem, chyba żeby wziął rca z urwanym prawym sygnałem.
Zapewne mam kiepski system no ale C'est la vie!.
piotrjazz pisze:
30 paź 2020, 17:20
To tak jakby kupic dobre auto , podjechac na stacje i zatankowac najtansze paliwo, bo przeciez benzyna to benzyna, i bedac niezadowolonym rozgladac sie za nowym.
Demagogia i porwóanie od czapy. U nas chyba tylko na Shell są audiofilskie paliwa. Wszędzie indziej jedno 95 od drugiego będzie się różniło jakimś pojedynczym dodatkiem w śladowych ilościach który ni jak nie wpłynie na silnik ani na jego wydajność. A jeżeli paliwo jest gdzieś kiepskie to zarówno w składzie chemicznym to wyjdzie jak i na hamowni.

W audio jakoś na hamowni to nie wychodzi a w ślepych testach też jakoś nie chce. Nawet zakładając że te testy są obarczone jakimś tam błędem poznawczym, to skoro w zauważalny sposób nie słychać tych zmian to mi akurat szkoda budżetu. Wolę zainwestować w takie rejony gdzie ta różnica będzie wyraźna.

Ale jak kogoś stać i chce to czemu nie. Mnie też bardziej podobają się ładne kabelki od brzydkich.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#131

Post autor: piotrjazz »

Bacek pisze:
30 paź 2020, 18:02
Ale jak kogoś stać i chce to czemu nie. Mnie też bardziej podobają się ładne kabelki od brzydkich.
To jest wlasnie demagogia.
Cena i wyglad ? :shock:
Mnie chodzilo i najlepszy mozliwy dzwiek do osiagniecia z posiadanego systemu poprzez dopieszczenie kazdego szczegolu, zanim ruszy sie z jakims powazniejszym upgradem.
Jak ktos programowo nie uznaje kabli, to nie zamierzam go przekonywac.Tak samo jak nie przekonywalbym kogos do platformy redukojacej drgania, kogos kto stawia gramofon na subwooferze .
Nie ma roznicy , nie slyszy - " jego cyrk, jego malpy".
To samo z plytami jak nie slyszy ktos roznicy miedzy dobrym tloczeniem a zlym , to jego sprawa.
A juz ci ktorzy twierdza ,ze wg pomiarow kable sie nie roznia ,to powinni przezucic sie na cd ,no bo tam jest przeciez wg pomiarow wieksze pasmo przenoszenia , korekcja bledow odczytu itd, acha i nie ma trzaskow, czyli musi byc lepiej :D
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#132

Post autor: zbyszek1982 »

Idę podłączę audiofilska sieciówke do telewizora, może się kontrast poprawi.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#133

Post autor: Bacek »

piotrjazz pisze:
30 paź 2020, 18:43
Nie ma roznicy , nie slyszy - " jego cyrk, jego malpy".
To samo z plytami jak nie slyszy ktos roznicy miedzy dobrym tloczeniem a zlym , to jego sprawa.
A juz ci ktorzy twierdza ,ze wg pomiarow kable sie nie roznia ,to powinni przezucic sie na cd ,no bo tam jest przeciez wg pomiarow wieksze pasmo przenoszenia , korekcja bledow odczytu itd, acha i nie ma trzaskow, czyli musi byc lepiej :D
Ok tylko wszystkie te różnice oprócz kabli można i usłyszeć i zmierzyć. Co się potem komu podoba to już inna sprawa.
Ja nawet nie chcę cię przekonać że kablowe hobby nie ma sensu.

Odpowiadam tylko na pytanie dlaczego ludzie nie przywiązują aż takiej uwagi do kabli a są wstanie wydać pieniądze na inne elementy toru.
Bez względu czy da się tą różnicę usłyszeć czy nie, to skoro jej nie słyszą to poco mają w to inwestować? Dla kolegi audiofila który odwiedzi ich raz na 2 lata?
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#134

Post autor: koscidogitary »

Bacek pisze:
30 paź 2020, 18:02
jakimś pojedynczym dodatkiem w śladowych ilościach który ni jak nie wpłynie na silnik ani na jego wydajność.
Zatankowałem kiedyś sportowo-turystyczny motocykl na stacji krzak i raz, że musiałem go piłować, żeby w miarę dynamicznie przyspieszał (obładowany kuframi i bagażem) a dwa wychlał 2l/100km więcej (na tej samej trasie z tym samym obciążeniem) - to też demagogia? Generalnie odnośnie paliw masz względnie rację ale ton Twojej wypowiedzi taki jakiś... mało sympatyczny?

Zdaje się, że kiedyś pisałeś o swoim sprzęcie, ale na szybko nie mogę znaleźć - co to są za kolumny i wzmacniacze?
Kolumny co są w podpisie to są te?
https://www.q21.pl/klipsch-la-scala-al5-czarny.html

A to co masz w avatarze to jest może to?
https://www.q21.pl/klipsch-heresy-iv-wi ... 0QQAvD_BwE
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#135

Post autor: Bacek »

Lascale w wersji orginalniej, ale zmodyfikowane lekko, między innymi inna tuba i driver wysoko-tonowy.
LaScala.jpg
A w awatarze stare paczki Klipsch Forte I.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ