Interconnecty - testy różnych kabli

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#481

Post autor: amrowek »

Marcinus pisze:
29 lut 2024, 13:56
bo ten temat bywa burzliwy
zaraz burzliwy.... jedni słyszą inni nie i tylko tyle lub aż tyle :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#482

Post autor: Bacek »

Ja nie o słyszeniu piszę tylko o tym co wyniosłem z lekcji elektrotechniki.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1170
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#483

Post autor: Piterski »

Panowie elektrotechnika i przybliżony opis zjawisk tam przedstawianych ma się tak do rzeczywistości jak lekcje z mechaniki konstrukcji do metody elementów skończonych. To są teorie w jakimś zakresie wystarczające ale bardzo uproszczone. Do większości zastosowań technicznych może i wystarczające ale im głębiej w las tym jednak temat zgłębiać trzeba bliżej "jądra atomu". Tak więc skoro nie mamy wiedzy na takim zaawansowanym poziomie to odpuśćmy sobie te debaty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#484

Post autor: pawelgrab »

Bacek pisze:
29 lut 2024, 13:15
Żeby zmniejszyć efekt naskórkowości stosuje się linki zamiast solid core
(chodzi, tobie że rdzeń jest całościowy - dopowiem)
Bacek pisze:
29 lut 2024, 16:04
Ja nie o słyszeniu piszę tylko o tym co wyniosłem z lekcji elektrotechniki.
:D raczej nauczyciel pył pezetpeerowcem :lol: to tak, Kolego,

w odbiorze dźwięku przez człowieka ta teoria budowy kabla zasilającego, doprowadzającego prąd do urządzenia zwanego wzmacniaczem, ma się tak jak ..... :obscene-tolietpush: :obscene-tolietcrapper: :obscene-tolietclaw: :liar:



:lol:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
kosimazaki123
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2023, 01:33
Gramofon: dual 1225,1234,1237A

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#485

Post autor: kosimazaki123 »

darkman pisze:
29 lut 2024, 07:31
Liczyłeś czy tylko tak dla poddjerżenji razgawora?
Mea culpa ;) Brałem pod uwagę jeden kabelek. Nie ukrywm też, że zaciekawił mnie temat odrobinę. Szczerze zazdroszcze ludziom, którzy słyszą różnicę po zmianie kabli. Ja tego nie doświadczyłem. Nie mówię tu o porównaniu przewodu z bele czego, a o różnicach bądź co bądź między kablami o niemal identycznej budowie.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#486

Post autor: Bacek »

pawelgrab pisze:
29 lut 2024, 21:36
:D raczej nauczyciel pył pezetpeerowcem :lol: to tak, Kolego,

w odbiorze dźwięku przez człowieka ta teoria budowy kabla zasilającego, doprowadzającego prąd do urządzenia zwanego wzmacniaczem, ma się
Nauczyciel był jeszcze z za buga, przed i zaraz po wojnie kształcony, z pezetperowcami miał tyle wspólnego że żył w ich czasach. Ale raczej w tym zakresie fizyka/elektrotechnika się nie zmieniła do dziś.
Nie bardzo łapie koncepcię z obrazkami ale dla mnie kabel zasilający żadnym wzmacniaczem nie jest.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2395
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#487

Post autor: dale »

kosimazaki123 pisze:
29 lut 2024, 23:19
Szczerze zazdroszcze ludziom, którzy słyszą różnicę po zmianie kabli. Ja tego nie doświadczyłem. Nie mówię tu o porównaniu przewodu z bele czego, a o różnicach bądź co bądź między kablami o niemal identycznej budowie.
Nie ma czego, różnice w odbiorze, w większości wypadków, wynikają z braku umiejętności obiektywnej oceny, podatności na wpływy innych, czy podświadomej niskiej samooceny i chęci dowartościowania się na forum publicznym (albo i prywatnie), na zasadzie "mam i ja, więc też jestem zajebisty".
Mówimy tutaj oczywiście, jak zauważyłeś, o porównaniu kabli złożonych prawidłowo i o zbliżonych parametrach.

Kable mają określone parametry opisujące je, takie jak pojemność czy rezystancja. Te parametry również są do ustawienia w rozbudowanych preampach. Tylko należy zwrócić uwagę, na rząd wielkości, jaka będzie różnica pomiędzy dwoma różnymi kablami, a jak jest różnica w nastawach.
Awatar użytkownika
Dario Antonio
Posty: 16
Rejestracja: 09 kwie 2024, 17:55
Gramofon: Akai AP-100c
Lokalizacja: Sląsk

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#488

Post autor: Dario Antonio »

dale pisze:
01 mar 2024, 07:45
Nie ma czego, różnice w odbiorze, w większości wypadków, wynikają z braku umiejętności obiektywnej oceny, podatności na wpływy innych, czy podświadomej niskiej samooceny i chęci dowartościowania się na forum publicznym (albo i prywatnie), na zasadzie "mam i ja, więc też jestem zajebisty".
Mówimy tutaj oczywiście, jak zauważyłeś, o porównaniu kabli złożonych prawidłowo i o zbliżonych parametrach.

Kable mają określone parametry opisujące je, takie jak pojemność czy rezystancja. Te parametry również są do ustawienia w rozbudowanych preampach. Tylko należy zwrócić uwagę, na rząd wielkości, jaka będzie różnica pomiędzy dwoma różnymi kablami, a jak jest różnica w nastawach.
Na górę
Czytałem kilkanaście stron tego wątku i zastanawiałem się jak to napisać , to mnie kolega wyręczył .
:clap:
Czegoś nie wiem ? Kwestia czasu . 8-)
ODPOWIEDZ