Interconnecty - testy różnych kabli

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#241

Post autor: Squonk_94 »

Wy tak serio o różnicach między kablami? I seriio"słyszycie" różnicę?
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
syko
Posty: 2364
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#242

Post autor: syko »

Squonk_94 pisze:
22 paź 2022, 00:19
Wy tak serio o różnicach między kablami? I seriio"słyszycie" różnicę?
Ja usłyszałem różnicę pomiędzy kablem za 5 złotych i kablem za 30. Skok jakościowy był tak ogromny, że ten za 5 zeta poszedł od razu do śmietnika. :D
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#243

Post autor: Merrick »

syko pisze:
22 paź 2022, 14:29
Ja usłyszałem różnicę pomiędzy kablem za 5 złotych i kablem za 30. Skok jakościowy był tak ogromny, że ten za 5 zeta poszedł od razu do śmietnika.
Nie trzeba wydawać wielkiej kasy. Wystarczy kupić przewód o wysokiej jakości miedzi
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#244

Post autor: amrowek »

Squonk_94 pisze:
22 paź 2022, 00:19
Wy tak serio o różnicach między kablami? I seriio"słyszycie" różnicę?
tak serio, serio... bo np takie vitalco a taki sommer peacock i reany czy też inne a cena nie znaczna aczkolwiek różnica duża w jakości dźwięku, sam kabelek cos koło 15 zł
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#245

Post autor: Squonk_94 »

Kurczę, jeśli tak bardzo nie wierzycie w naukę to może sprobojcie zrobić test prawdziwie ślepy? Wiem że to trochę zachodu ale chyba nie ma innej rady. A zaoszczędzicie trochę grosza w przyszłości.
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#246

Post autor: amrowek »

Squonk_94 pisze:
22 paź 2022, 18:40
Kurczę, jeśli tak bardzo nie wierzycie w naukę to może sprobojcie zrobić test prawdziwie ślepy? Wiem że to trochę zachodu ale chyba nie ma innej rady. A zaoszczędzicie trochę grosza w przyszłości.
robiłem, słychać nawet na moje stare uszy :D , Jest różnica nie wszystkie ale na niektórych jest i nie da się słuchać bo jest kicha. vitalco, thomson, K&M ... można jeszcze parę dorzucić, niska jakość i.... taki IC własnej roboty za około 45 zł bije te przewody a cena jest zbliżona
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#247

Post autor: blispx »

Squonk_94 pisze:
22 paź 2022, 18:40
Kurczę, jeśli tak bardzo nie wierzycie w naukę to może sprobojcie zrobić test prawdziwie ślepy? Wiem że to trochę zachodu ale chyba nie ma innej rady. A zaoszczędzicie trochę grosza w przyszłości.
im lepszy tor tym więcej różnic usłyszysz , widocznie jeszcze do tego nie doszedłeś , ps. czytanie o wykonywaniu ślepych testów robi się już nudne uświadamia mnie tylko że piszący uprawia trolling
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 795
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#248

Post autor: Cichy5000 »

blispx pisze:
22 paź 2022, 21:16
Squonk_94 pisze:
22 paź 2022, 18:40
im lepszy tor tym więcej różnic usłyszysz , widocznie jeszcze do tego nie doszedłeś , ps. czytanie o wykonywaniu ślepych testów robi się już nudne uświadamia mnie tylko że piszący uprawia trolling
Pozwolisz, że zgodzę się z Tobą w zupełności.
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#249

Post autor: Squonk_94 »

blispx pisze:
22 paź 2022, 21:16
Squonk_94 pisze:
22 paź 2022, 18:40
Kurczę, jeśli tak bardzo nie wierzycie w naukę to może sprobojcie zrobić test prawdziwie ślepy? Wiem że to trochę zachodu ale chyba nie ma innej rady. A zaoszczędzicie trochę grosza w przyszłości.
im lepszy tor tym więcej różnic usłyszysz , widocznie jeszcze do tego nie doszedłeś , ps. czytanie o wykonywaniu ślepych testów robi się już nudne uświadamia mnie tylko że piszący uprawia trolling
Ahh no tak, trolluje bo podaje argumenty, a tak poza tym to nie mam sprzetu xd

amrowek pisze:
22 paź 2022, 19:47
Squonk_94 pisze:
22 paź 2022, 18:40
Kurczę, jeśli tak bardzo nie wierzycie w naukę to może sprobojcie zrobić test prawdziwie ślepy? Wiem że to trochę zachodu ale chyba nie ma innej rady. A zaoszczędzicie trochę grosza w przyszłości.
robiłem, słychać nawet na moje stare uszy :D , Jest różnica nie wszystkie ale na niektórych jest i nie da się słuchać bo jest kicha. vitalco, thomson, K&M ... można jeszcze parę dorzucić, niska jakość i.... taki IC własnej roboty za około 45 zł bije te przewody a cena jest zbliżona
A jak robiles? Przelacznik A/B? Czy recznie podmieniales przewody co kilka sekund?
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1176
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#250

Post autor: Piterski »

Squonk_94, jak sobie wyobrażasz przełączanie co klika sekund. Jak porównujesz kolumny, wzmacniacze czy inny sprzęt tez przełączasz co kilka sekund?

Ja to podsumuje w ten sposób, że skoro porównywanie brzmienia elementów toru tak u ciebie wygląda to jeszcze musisz ten swój słuch długo potrenować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#251

Post autor: amrowek »

@Squonk_94
zrób IC, kup inne i sprawdź porozmawiamy wtedy czy.... warto ... nie warto .

Jeżeli nie ma dla mnie znaczenia jakość dźwięku to się nie bawię ale.... o to co raz trudniej, no chyba że coś w garażu robię :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#252

Post autor: Squonk_94 »

Piterski pisze:
23 paź 2022, 13:36
Squonk_94, jak sobie wyobrażasz przełączanie co klika sekund. Jak porównujesz kolumny, wzmacniacze czy inny sprzęt tez przełączasz co kilka sekund?

Ja to podsumuje w ten sposób, że skoro porównywanie brzmienia elementów toru tak u ciebie wygląda to jeszcze musisz ten swój słuch długo potrenować.
Tak, zdecydowanie. Jeśli nie ma innej możliwości to taki test nic nie daje biorąc pod uwagę zdolności człowieka do zapamiętywania dźwięku.

Nie trenowałem słuchu, to prawda. Ale w świecie melomanów nie spotkałem jeszcze nikogo kto by taki trening przechodził. Aczkolwiek te przypadki faktyczne treningu słuchu które znam zawsze zakładały blind testy.

A Ty jak trenujesz słuch? Sprawdzałeś jak bardzo po tych treningach jest dokladny? Ile dB w jak szerokim zakresie jesteś w stanie wychwycić świadomie?
amrowek pisze:
23 paź 2022, 18:54
@Squonk_94
zrób IC, kup inne i sprawdź porozmawiamy wtedy czy.... warto ... nie warto .

Jeżeli nie ma dla mnie znaczenia jakość dźwięku to się nie bawię ale.... o to co raz trudniej, no chyba że coś w garażu robię :D
Z testowania kabli już dawno zrezygnowałem. Różnic między poprawnie zaprojektowanymi wzmacniaczami brak, a co dopiero kable xd.


Rzeki nie zawrócę. Ale zachęcam każdego do blind testów. Nic was to nie kosztuje więc w sumie czemu by nie spróbować? Pamiętajcie tylko o wyrównaniu poziomu głośności co jest kluczowe przy jakimkolwiek porównaniu.

Dodatkowo zawsze polecam sprawdzić siebie samego i sprawdzić swoje możliwości:

https://www.audiocheck.net/audiotests_f ... ckhigh.php
https://www.npr.org/sections/therecord/ ... io-quality
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#253

Post autor: Frey »

Squonk_94 pisze:
23 paź 2022, 22:12
Różnic między poprawnie zaprojektowanymi wzmacniaczami brak
Z ciekawości. O co chodzi w tym zdaniu? Rozwiniesz?
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#254

Post autor: Squonk_94 »

Oznacza to że wszystkie poprawnie zrobione wzmacniacze grają tak samo.
Nie chcę spamować w wątku kablowym więc zostawię tylko jeden z głosów mądrzejszego człowieka w tym temacie:

https://archimago.blogspot.com/2021/08/ ... s.html?m=1
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41602
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#255

Post autor: Wojtek »

W innym wątku polecasz Klotza - czemu akurat go, skoro każdy kabel równy? Trochę nie rozumiem.
Squonk_94 pisze:
24 paź 2022, 15:48
Oznacza to że wszystkie poprawnie zrobione wzmacniacze grają tak samo.
Niezła atomówka. Jeszcze tylko przyda się definicja poprawności skoro konstrukcje są różne i podłużne, jedne sobie radzą z kolumną X, inne nie radzą, itd. Nie wiem czy każdy poprawny wzmacniacz sobie poradzi z każdą kolumną, ale że brzmienie to samo... to już mocny hit.

Kłopot polega na tym że nie da się tego tak na prawdę skwantyfikować na wykresach. Podobnie jak różnice kablowe. Prąd to prąd, co nie?

Idąc tym samym tropem, jako autorytet powiem że wszystkie wkładki gramofonowe w gruncie rzeczy grają tak samo.
Bynajmniej nie jest to żaden trolling z mojej strony.
Muszą spełniać pewne normy/standardy i parametry pracy żeby preampy miały co z sygnałem zrobić.
Cała rzecz w różnicach natomiast rozchodzi się o bardziej lub mniej słyszalne niuanse + synergia z resztą toru.

Gdyby trzymać się wykresów to taki Denon DL-103 przy odpowiednim teście gra tak samo płasko jak Ortofon OM :morda:

Nie jestem fanem audio voodoo, ale jak coś słychać to słychać, czy to na ślepo czy na głucho.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ