Melodika Purple Rain

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Melodika Purple Rain

#61

Post autor: darkman »

Nie, no można. Kawa bez kofeiny, papieros bez nikotyny, piwo bezalkoholowe, kobieta z brodą, która w przyszłości będzie dziadkiem jak nic. Tylko po co? Tak było fajnie do tej pory.
.. a wóda bez alko to zwykła woda. Wodę piją zwierzęta. Czy jest tu jakaś analogia do kabli? Nie wiem, ale popieram klasykę gatunku. Vote to kable!
:D
adler
Posty: 127
Rejestracja: 22 lip 2014, 20:04
Gramofon: Dual 604

Re: Melodika Purple Rain

#62

Post autor: adler »

Dobre.żeby nie bylo jestem po stronie "kablarzy" ale bez voo doo :dance:
Dual CS604
Dj pre2
Rotel Rcd-951
Krell KAV300i
Heco celan xt501
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Melodika Purple Rain

#63

Post autor: zbyszek1982 »

Sporą zagwozdką jest dla mnie to, że w zestawie z tranzystorem Melodika nie kiepści tak dźwięku. Słucha się całkiem przyjemnie.
Wydaje się więc, że problem kablowy jest dużo bardziej złożony.
Awatar użytkownika
finylov
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2016, 10:54
Gramofon: Pro-Ject Carbon

Re: Melodika Purple Rain

#64

Post autor: finylov »

Mam u siebie Melodikę w zestawie z NAD C356 i muszę przyznać, że zadziwiła mnie Twoja negatywna opinia. Wybierałem dość długo, nawet sobie wypożyczałem do porównania, a przedtem poczytałem sporo opinii i prawie same pozytywy. Nie wiem na ile to wiarygodne ale sugerowałem się takimi wątkami - ludzie tam siedzą dość długo, mają sporo postów więc i wiarygodnie to wyglądało
http://www.audiostereo.pl/kable-melodik ... 89631.html

Może coś nie tak jest z podłączeniem czy jak? Z drugiej strony ten kabel sam w sobie ociepla dźwięk, więc może z lampą po prostu zaczyna mulić to wszystko razem.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Melodika Purple Rain

#65

Post autor: zbyszek1982 »

finylov pisze: kabel sam w sobie ociepla dźwięk
Czyli, innymi słowy, obcina skraje pasma. W lampowcu ten efekt był faktycznie dużo mocniejszy niż w tranzystorze. Z tym drugim nie ma praktycznie różnicy względem Cordiala za kilka zł za metr. A skoro nie ma różnicy, to po co przepłacać :)
Awatar użytkownika
finylov
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2016, 10:54
Gramofon: Pro-Ject Carbon

Re: Melodika Purple Rain

#66

Post autor: finylov »

Obcina to niewłaściwe słowo. Osłabia, czy też uwypukla środek co w budżetowych systemach wg mnie ma sens. Bo tam wszędzie góra i dół są sztucznie popodbijane, żeby się sprzęt sprzedał w ciągu 10 minut odsłuchu dla nieosłuchanego klienta. Ja zaczynałem od Cordiala i muszę powiedzieć, że na kolumnach za 2000zł różnica była bardzo znacząca. Mogę wiedzieć z jakiego sprzętu korzystasz?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Melodika Purple Rain

#67

Post autor: zbyszek1982 »

Chyba się nie rozumiemy. Kabel jako element pasywny nie może nic uwypuklić a tylko obciąć, co daje tylko pozorne wrażenie uwypuklenia.

Mój sprzęt masz w podpisie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Melodika Purple Rain

#68

Post autor: darkman »

finylov pisze: Mam u siebie Melodikę w zestawie z NAD C356 i muszę przyznać,
W najbliższym czasie podłączę te fiolety @Zbyszkaxxxx też pod NAD, więc jakieś zdanie sobie wyrobię. I pewnie dam znać.
finylov pisze: co w budżetowych systemach wg mnie ma sens
Niestety nie rozumiem co napisałeś, bo nie wiem co to system budżetowy. Jakie są granice? I jakie znamiona musi spełniać tor aby był budżetowy, a jakie by nie był budżetowy, czyli jaki?
Przy okazji rodzi się pytanie, czy coś co 30 lat temu było niebudżetowe, dziś nadal takim pozostaje czy też prawa rynku i popularność w kontekście i podaży decydują o owej budżetowości bądź niebudżetowości.
Może zatem prościej.
Budżetowe to do ilu szelestów?
nie budżetowe to od ilu szelestów?
(waluta dowolna).


Podobnie jak nie wiem co to jest "uporządkowana scena" podczas odsłuchu. To już z innej bajki, ale BTW. Domyślam się, rzecz jasna o co chodzi, ale w czasie koncertów 'scena', ta żywa jest bardzo często nieuporządkowana, bo to nie zależy od muzyków w istocie lecz od akustyków w znacznej mierze. Określenie o którym mowa wydaje mi się niezbyt trafne i niestety dla mnie brzmi jak nowomowa.

To takie tylko dywagacje. Zwykle proszę o zdefiniowanie danego pojęcia. Wówczas łatwiej o porozumienie.
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Melodika Purple Rain

#69

Post autor: Latro »

darkman pisze: co to system budżetowy. Jakie są granice?
granicą systemu budżetowego jest zdrowy rozsądek :) Przyczym granica zdr. rozsądku zależy od stopnia uzależnienia od produktu :)
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#70

Post autor: cooledit »

Latro pisze: granicą systemu budżetowego jest zdrowy rozsądek :) Przyczym granica zdr. rozsądku zależy od stopnia uzależnienia od produktu :)
Bardziej bym się przychylił do zdania, że granica zdrowego rozsądku zależy od zasobności portfela i możliwości jego posiadacza ale to też nie jest w 100 %-tach jednoznaczne.
Proponowałbym określenie zestawem budżetowym komplet( wzmacniacz, CD, gramofon, przedwzmacniacz, kolumny i kable) w granicach 5000 -5500PLN za całość.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Melodika Purple Rain

#71

Post autor: darkman »

Cool, ale nowe czy 2ga ręka? Bo nowe to ciężko się wyrobić, niestety. (Zwłaszcza z kablami :D :D )
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#72

Post autor: cooledit »

Zdecydowanie używka. Nowe w dobrej klasie to za sztukę trzeba tyle liczyć.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Melodika Purple Rain

#73

Post autor: darkman »

Kabli? To problem faktycznie, bo dwa potrzebne. Chyba, że do mono - modne ostatnio. 8-)
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#74

Post autor: cooledit »

Dark, określamy teraz zakres cenowy sprzętu budżetowego z nie kabla. A jeden to może być cyfrowy jak kto ma potrzebę taką ;)
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Melodika Purple Rain

#75

Post autor: -Wolf- »

Niektórzy mają potrzebę stawiać sobie własne audiofilskie słupy elektryczne :mrgreen:

http://www.antyradio.pl/Technologia/Dup ... czne-10344
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
ODPOWIEDZ