Melodika Purple Rain

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Melodika Purple Rain

#46

Post autor: zbyszek1982 »

W Cordialach też mam 99,99, więc to nie to. Szczerze wątpię, żeby było słychać różnicę pomiędzy kablem z miedzi 4n a 6n. Myślę, że problem leży w samej budowie kabla, bo ta jest niestandardowa, tzn przewodniki są różnej grubości.
cooledit pisze:Zastanawiam się tylko czemu taką tajemnicę robią z miejsca produkcji kabli? Może ktoś bardziej obyty z techniką wojskową wie gdzie robią kable do Rosomaka? Czysta ciekawość, nic więcej.
Pewnie chcą budować własną markę. Jantzen Audio też się nie chwali, że robią audiofilskie kable, cewki i kondensatory w Polinku Wilkowo :-) (z polskiej miedzi)
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1822
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#47

Post autor: cooledit »

zbyszek1982 pisze: W Cordialach też mam 99,99, więc to nie to
Raczej nie, ale różnie to bywa. Choć kable na których robiliśmy odsłuchy były z firmy pogardzanej przez większość audiomaniaków a mimo to grało to na bardzo przyzwoitym poziomie.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Melodika Purple Rain

#48

Post autor: kielek »

Chyba nie sztuką jest wydobyć tą miedź,bo czynią to nawet w Kongo,tylko odpowiednio ją przetworzyć do konkretnych celów a Furukawa robi bardzo zacne kabelki,które sam używam ;) Osobiście dla mnie kable mają wpływ na dźwięk,tylko w mojej opinii to kwestia że niektóre mniej wpływają na jego degradację a inne więcej i stąd te różnice w" graniu".
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15089
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Melodika Purple Rain

#49

Post autor: darkman »

cooledit pisze: taką tajemnicę robią z miejsca produkcji kabli?
Nic szczególnego moim zdaniem. Normalna higiena handlowa.
Ostatnio wpadłem do sklepu z kartonikami i zaopatrzeniem plastyków. Towar pakują bardzo estetycznie i dokładnie w folie zewnętrzne z klejem, których ja też używam. Uśmiechnąłem się z satysfakcją bo dobry pomysł, a nie pytałem skąd mają, bo wiem. Pan Tomasz z winyli zresztą też używa tych opakowań do przesyłek zbiorczych. Są po prostu bdb.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15089
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Melodika Purple Rain

#50

Post autor: darkman »

cooledit pisze: z firmy pogardzanej przez większość
Z jakiej, uchyl proszę rąbka tajemnicy, bo u mnie to raczej działa odwrotnie. Jak tupeciarze pogardzają= znaczy, że dobre. :D
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3213
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Melodika Purple Rain

#51

Post autor: Pawelec »

kielek pisze: Osobiście dla mnie kable mają wpływ na dźwięk,tylko w mojej opinii to kwestia że niektóre mniej wpływają na jego degradację a inne więcej i stąd te różnice w" graniu".
Jak zwał tak zwał. Masz rację kielek :) . Dążymy do jak najlepszego efektu więć czy nazywamy to poprawianiem, czy ochroną przed pogarszaniem nie ma to znaczenia. Ważne jest, że występują różnice w "graniu" więc wnioski nasuwają się same. Wkurza mnie tylko to, że o Tych którzy poruszają ten temat mówi się z pogardą jako o "audiofilach". Nikt nikomu nie broni zdania "drut to drut" i słuchania do końca życia na budżetowych kablach nie wiedząc jak naprawdę może zabrzmieć efekt czarnego krążka i nie tylko.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10448
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Melodika Purple Rain

#52

Post autor: Myszor »

Kiedyś już to linkowałem na przykład tego że kabel to nie jest tylko kawałek drutu z siatki ogrodzeniowej. Ludzie się doktoryzują nawet :)

http://www.redinpe.com/attachments/arti ... ipi103.pdf
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Melodika Purple Rain

#53

Post autor: zbyszek1982 »

Myszor pisze: Kiedyś już to linkowałem na przykład tego że kabel to nie jest tylko kawałek drutu z siatki ogrodzeniowej. Ludzie się doktoryzują nawet
No tak, w przypadku kabli telekomunikacyjnych, które mają po kilkadziesiąt, kilkaset metrów, to to wszystko ma znaczenie. Natomiast w przypadku 2m kabla między wzmacniaczem a głośnikiem, wartości rezystancji, pojemności, indukcyjności itd. są tak małe, że nie powinny mieć żadnego zauważalnego wpływu na sygnał.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1822
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#54

Post autor: cooledit »

darkman pisze:
Z jakiej, uchyl proszę rąbka tajemnicy, bo u mnie to raczej działa odwrotnie. Jak tupeciarze pogardzają= znaczy, że dobre. :D
W takim razie dla tych co nie gardzą wzgardzaną powszechnie w "światku" firmą - to VoiceKraft
Pawelec pisze: Wkurza mnie tylko to, że o Tych którzy poruszają ten temat mówi się z pogardą jako o "audiofilach". Nikt nikomu nie broni zdania "drut to drut" i słuchania do końca życia na budżetowych kablach nie wiedząc jak naprawdę może zabrzmieć efekt czarnego krążka i nie tylko.
I tu masz rację. Jeszcze nie tak dawno słowo "audiofil" oznaczało kogoś kto miał większe pojęcie o sprzęcie i jego możliwościach. Dzisiaj jak dla mnie tym słowem określa się chorych dewiantów co wymyślają niestworzone rzeczy i są nienormalni bo potrafią wydać na sprzęt grube tysiące jak można parę stówek. Takiego pomyleńca-odmieńca co wymaga leczenia u psychiatry. Trochę to nie fajne i smutne ale cóż ..... .
A kable grają i będą grały :violin: . Do końca świata i jeden dzień dłużej.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15089
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Melodika Purple Rain

#55

Post autor: darkman »

Zdzichu, Ty coś masz podły nastrój od wczorajszego wieczora. A ja grappę otworzyłem 12 letnią prosto ze słonecznej Italii, co to nasi na ich stolicę Rzym mówią, a Oni sami Roma.. jak do baby jakiejś kurde.
A.. jestem tylko 50 km od Ciebie.. hm... :think:
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1822
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#56

Post autor: cooledit »

Globus mnie napierdziela ostatnio. Chyba za mały poziom C2H5OH.
darkman pisze: A.. jestem tylko 50 km od Ciebie.. hm... :think:
No to bracie .. ja siedzę i czekam , chata prawie wolna , sprzęt się grzeje ( aktualnie Klaus Schulze z podłego formaty mp3) .
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Melodika Purple Rain

#57

Post autor: kielek »

Na AS była już nie jedna wojna na temat tych co słyszą i nie słyszą kabli,więc nie ma co roztrząsać tematu. Ważne,by każdemu niezależnie od okablowania cały system grał na miarę oczekiwań :)
Latro
Posty: 1918
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Melodika Purple Rain

#58

Post autor: Latro »

Jedno jest pewne..bez kabli nic ino cisza, a więc kable mają niebagatelny wpływ na dźwięk ;)
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
adler
Posty: 127
Rejestracja: 22 lip 2014, 20:04
Gramofon: Dual 604

Re: Melodika Purple Rain

#59

Post autor: adler »

Latro pisze: Jedno jest pewne..bez kabli nic ino cisza, a więc kable mają niebagatelny wpływ na dźwięk ;)
Nie slyszal kolega o transmisji bezprzewodowej?
Dual CS604
Dj pre2
Rotel Rcd-951
Krell KAV300i
Heco celan xt501
Latro
Posty: 1918
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Melodika Purple Rain

#60

Post autor: Latro »

Ale temat dotyczy kabli, więc pisałem na temat :)
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
ODPOWIEDZ