Melodika Purple Rain

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Melodika Purple Rain

#16

Post autor: pawlos »

Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Melodika Purple Rain

#17

Post autor: -Wolf- »

Mam Purple Rain i nie narzekam, ale przyznaję, nie mam skali porównawczej. Jak dla mnie, grają... normalnie :mrgreen:
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Melodika Purple Rain

#18

Post autor: Myszor »

zbyszek1982 pisze:
Myszor pisze: wybitne kable
Cordiale za dychę są przy nich wybitne, bo nie psują dźwięku.
Wyjęte z kontekstu może i brzmi jakoś sensownie.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#19

Post autor: cooledit »

Może troszkę z innej beczki ale w temacie kabli.

Jak mam być szczery to te Melodiki nigdy nie wzbudzały mojego całkowitego zaufania. Nie miałem też okazji ich przetestować. Ale, paradoksalnie, jest jeden plus w istnieniu takich kabli i to w takiej cenie. Pozwala zademonstrować dokładnie i nausznie, że kabel wbrew wielu opiniom i teoriom fizycznym i fizyków, potrafi wpływać na parametry dźwięku. A wielu na tym i nie tylko na tym forum jest temu nadal przeciwnym. A czemu o tym piszę ? Bo podobnie jak kable mają wpływ na dźwięk, tak samo na ten dźwięk mają wpływ wkładki gramofonowe. A to przecież kawałek diamentu, kilka drucików różnej grubości i długości z różnych co prawda materiałów ale zasada budowy w każdym przypadku taka sama. Nikt jednak nie poddaje tego faktu w wątpliwość, że każda gra w zasadzie inaczej. Dlaczego inna sytuacja jest w przypadku kabli? Bo to kawałek druta? Owszem. Ale inne są domieszki, inne sploty, inne średnice i inne izolatory. Dlaczego coś co ma wpływ na dźwięk w jednym miejscu jest pozbawiane tego wpływu w innym? Ot zagwozdka dla mnie.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Melodika Purple Rain

#20

Post autor: chudy_b »

cooledit pisze: Bo podobnie jak kable mają wpływ na dźwięk, tak samo na ten dźwięk mają wpływ wkładki gramofonowe. A to przecież kawałek diamentu, kilka drucików różnej grubości i długości
No jednak nie porównuj konstrukcji przewodu audio do konstrukcji wkładki gramofonowej. To grubo przesadzone porównanie. Jakby budowa wkładki gramofonowej była tak prosta, to nie kupowalibyśmy kiedyś w PRL-u licencji od Tonerala, a dzisiaj wkładki by leżały w sklepie dla idiotów w sześciopakach.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Melodika Purple Rain

#21

Post autor: Pawelec »

Budowa kabelków też nie jest prosta bo potrafią kosztować grube tysiączki :D . U mnie Melodika też gra dobrze ale może sprzęt mam mało czułyyy. U Zbycha pewno fiolecik nie zgrywa się z resztą sprzętu. Może przemalować na jakiś zielony - ponoć spokojniejszy albo oczojebliwy seledyn agresywny. Uwaga tylko z tęczowym bo ponoć się zapalają :( .
A tak poważnie to kabelki grają i basta :) .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#22

Post autor: cooledit »

chudy_b pisze: nie porównuj konstrukcji przewodu audio do konstrukcji wkładki gramofonowej. To grubo przesadzone porównanie.
Nie porównuje stopnia skomplikowania tylko materiały. A na to jak coś gra ma wpływ nie tylko sposób budowy. Wiadomo, że we wkładce są bardziej skomplikowane elementy, ale tu jakoś nikt nie kwestionuje ceny wkładki za 20 000zł mniejszej od pudełka od zapałek a ma mniej więcej to samo co ta za 150zł.
Pawelec pisze: A tak poważnie to kabelki grają i basta :) .
I tej wersji się trzymajmy :D
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Melodika Purple Rain

#23

Post autor: Pawelec »

Tylko nie poruszajmy tematu cen, bo to już zupełnie inny rozdział :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#24

Post autor: cooledit »

Tu się zgadzam - to takie małe handlowe WooDoo jak dla mnie a przynajmniej od pewnego pułapu cenowego.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Melodika Purple Rain

#25

Post autor: Pawelec »

No i zniosłem z góry kable Melodika Purple Rain 2x2,5 mm2 dług. 2x 2,5 m których zdjęcia pokazywałem w poprzednich postach by bezpośrednio porównać z kablami 4audio 2x2,5 mm2 dług. 2x 2,5 m i innymi na zestawie którego słucham najczęściej. Przekładam poraz kolejny i z przykrością muszę przyznać rację Zbyszkowi. Te kable to porażka!!!. Troszkę przez palce czytałem opinie Zbycha i odpowiadałem półżartem a teraz mi głupio. Różnica jest duża. Nie spodziewałem się, że aż taka może być. Także z pełną odpowiedzialnością potwierdzam to co napisał Zbyszek i namawiam WSZYSTKICH niedowiarków w "grające kable" do zwrócenia uwagi na każdy element toru audio którym dysponują :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
adler
Posty: 127
Rejestracja: 22 lip 2014, 20:04
Gramofon: Dual 604

Re: Melodika Purple Rain

#26

Post autor: adler »

Jakie "grające kable" do tych czas myślalem że się tu śmiejemy.Jak kable grają to takich nie chce ,chce te co nic nie wnosza i nie ujmują..Są takowe?Są każde.Zestaw gra różnie raz lepiej raz gorzej,zależy to od wielu czynników ale nigdy nie od kabli.Za chwilkę zagrają tu sieciowki.. :D
Dual CS604
Dj pre2
Rotel Rcd-951
Krell KAV300i
Heco celan xt501
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#27

Post autor: cooledit »

adler pisze: Za chwilkę zagrają tu sieciowki.. :D
Też grają choć w znacznie mniejszym stopniu, ale i tak nic na to nie poradzisz.Bo gdyby było rzeczywiście inaczej a to wszystko było by wyssane z palca bajką to już dawno nic by po tym biznesie nie pozostało a kolumny podłączało by się zwykłym drutem miedzianym albo antenowym bo i takie przypadki widziałem.
This is kind of magic :happy-partydance: :laughing-rolling:
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
adler
Posty: 127
Rejestracja: 22 lip 2014, 20:04
Gramofon: Dual 604

Re: Melodika Purple Rain

#28

Post autor: adler »

cooledit pisze: This is kind of magic
Raczej wyobrażni :lol:
Dual CS604
Dj pre2
Rotel Rcd-951
Krell KAV300i
Heco celan xt501
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Melodika Purple Rain

#29

Post autor: Latro »

adler pisze: Raczej wyobrażni :lol:
Takiś mądry to posłuchaj muzyki bez kabli.. :morda:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
adler
Posty: 127
Rejestracja: 22 lip 2014, 20:04
Gramofon: Dual 604

Re: Melodika Purple Rain

#30

Post autor: adler »

Latro pisze: Takiś mądry to posłuchaj muzyki bez kabli.. :morda:
i tu jest zadzior producentów (naciągaczy grających kabli)..Jestem za stary na takie igraszki. :hand:
Dual CS604
Dj pre2
Rotel Rcd-951
Krell KAV300i
Heco celan xt501
ODPOWIEDZ