po podłączeniu "buczy" w głośnikach....

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Paolo
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2020, 12:37

Re: po podłączeniu "buczy" w głośnikach....

#46

Post autor: Paolo »

@Bacek: dzięki! Co byś sugerował w takiej sytuacji? W pierwszej kolejności chce wymienić końcówkę kabla uziemiającego, jest trochę styrana. Ale gdyby to nie pomogło - przegląd gruntowny? Bo tak jak piszesz, to problem raczej ze wzmacniaczem i trudny do zdiagnozowania na pierwszy rzut? To buczenie na AUX sprawdziłem raz jeszcze - pomijalne.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: po podłączeniu "buczy" w głośnikach....

#47

Post autor: pan_winyl »

Ja bym tam od razu wzmacniacza nie skreślał. Ostatnio wymieniłem gramofon na Elaca miracord 750 mark II- wszystko cacy, nowe przewody, osobno wypuszczony ground + rozlutowana masa w headshelu i co? Buczy. Ampli - niemożliwe vbo philipsa obsługiwał bez problemu. Po śledztwie krótkim winny okazał się przewód - z zewnątrz cacy a jednak zwierał. Po wymianie na inny przydźwięku brak.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: po podłączeniu "buczy" w głośnikach....

#48

Post autor: Bacek »

Zdalnie to ciężko doradzić bo to bardzo wiele rzeczy może byc a nawet złożenie kilku. Zacząć od początku czyli mas w gramofonie, kabla, pre, wzmacniacza. Po pożyczać, testowo poszczególne klocki popodmieniać.

Rozwiązania i problemy nie muszą być oczywiste.
Np u mnie jak grałem na wzmaku GC to wszystko było perfect cicho do czasu aż ktoś nie włączał światła w łazience. Po przejściu na system aktywny wielodrożny i zamianie wzmacniacza na wielokanałowego rotela zaczęło hałasować. Można by powiedzieć że wina Rotela bo tylko wzmak się zmienił. A jednak nie, w pre gramofonowym źle była dołączona masa. Po poprawce i na GC I na Rotelu jest cisza.

Także w oczywistych przypadkach łatwo coś zdalnie doradzić ale ogólnie to jak samoleczenie się z google.

Także ze wszystkim nowym to sprawdził bym najpierw miernikiem czy masa gramofonu jest oddzielona od nas sygnałowych i czy faktycznie ten kabelek masowy do czegokolwiek w gramiaku jest podłączony (chassis, szpindel, rurka ramienia) a potem jechał dalej.
Wszystkie sprzęty masz podłączone do jednego gniazdka/listwy? Jakieś telewizory czy routery w pobliżu? Gramofon stoi na wzmacniaczu?
Lista tych kilku innych rzeczy może być naprawdę długa.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ