Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

Jak to wszystko połączyć?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#16

Post autor: eenneell »

threaz pisze:Dzięki, poczytałem o już o ekranach :)
Najlepsza wtyczka się nie sprawdzi przy oszczędnym/złym/ bez dobrego ekranowania kablu :(
A o ten (kabel) trudno (bardzo) :(
Ja teraz wolę zmienić wzmacniacz na Dinowski, niż lutować do d..y kabelki do do d..y wtyczek :)
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1209
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#17

Post autor: tollo »

eenneell pisze:Najlepsza wtyczka się nie sprawdzi przy oszczędnym/złym/ bez dobrego ekranowania kablu :(
A o ten (kabel) trudno (bardzo) :(
Dokładnie ;) Dlatego od samego początku proponuje: dobry przewód, dobre wtyki i spokój na długi czas. Uprzedzając pytanie: dobrym przewodem będzie mikrofonowy.
eenneell pisze:Ja teraz wolę zmienić wzmacniacz na Dinowski, niż lutować do d..y kabelki do do d..y wtyczek
Bez przesady.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#18

Post autor: eenneell »

tollo pisze:Bez przesady.
:D
To było takie podkreślenie ważności kabla/wtyczek ;)
Jeśli chodzi o kabel sprawdził się kabelek USB (tel-komp) od jakiejś starszej Nokii- doskonały oplot, dodatkowo ekranowany folią alu. (już kiedyś o tym wspominałem)
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#19

Post autor: threaz »

Co tu zrobić Panowie. Polutowałem wszystko, tak jak mnie poinstruowaliście. Po podłączeniu bez kabelka uziemienia słychać buczenie o bardzo niskiej częstotliwości-norma. Przy podłaczeniu zrobionego uziemienia dźwięk widocznie ustaje. Jednak słychać je dalej, o wyższej częstotliwości. Przy podgłaśnianiu coraz intensywniej.

Jak myślicie czego to wina? Może to być związane z błędnym podłączeniu kabelków przy wkładce? W sumie nieczego nie ruszałem od początku, ale nie ręczę, że wszystko jest cacy.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#20

Post autor: Reymont »

threaz pisze: Jak myślicie czego to wina? Może to być związane z błędnym podłączeniu kabelków przy wkładce?
Może być. Prześledź tor każdego z kabelków jeśli jest to możliwe, lub... masz 4! sposobów połączenia ;)
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Re: Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#21

Post autor: threaz »

No nie wiem, podłączyłem zgodnie z kolorkami w poradniku instalacji i oznaczeniami na wkladce. Dalej to samo, próbowałem też na inne sposoby. Dalej to samo. No niby przy dotykaniu uziemienia nie czuc aż takiej różnicy, czyli tak jakby to nie byl jego problem. Niby przy cichym odsluchu buczenie nie jest takie upierdliwe, ale jednak sam fakt... Może to być problem zużytej, w jakiś sposób zniszczonej igly? Bo ta jest ostro zmaltretowana, juz idzie do mnie nowa. Jeżeli nie, to macie jeszcze jakieś przypuszczenia?
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1209
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#22

Post autor: tollo »

Kiepskiej jakości kable może mogłyby być przyczyną.
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Re: Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#23

Post autor: threaz »

W jakiej cenie mogę zatem kupić kabel, który będzie działał przyzwoicie? Nie możliwe żeby jedynie kable za 100 likwidowały ten efekt.

A może by tak skrócić przewód do powiedzmy 15cm...
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#24

Post autor: misienka2008 »

Jesli uda sie kupic kabel, ktorego zdjecie umiesciles na poczatku watku ( z osobnym kabelkiem uziemienia ) to buczenie moze nie zniknac. Pomaga dopiero dotkniecie/umocowanie go na metalowej czesci wtyku DIN. Problem ten opisywal kolega valve, u mnie tez zadzalalo i dziala do dzis. Wyjasnienie tego zjawiska zostawiam znawcom " elektrycznym "; ja nie mam o tym pojecia.
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#25

Post autor: threaz »

Trochę nie było mnie w domu i nie miałem jak przetestować nowego kabelka. Kupiłem, tak jak polecaliście, mikrofonowy. Musiałem go nieźle ogołocić i poizolować, bo do dina nie wszedłby za nic na świecie, ale jaki efekt! Buczenie nie występuje :P Jednak z odtwarzaniem muszę się jeszcze wstrzymać, bo odesłałem igłę do wamatu i czekam na nową. Moja teoria sferyk/ eliptyk jeden czort, nie może być aż takiej różnicy <---- :lol:
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#26

Post autor: threaz »

No dobra, trochę zaczynam żałować, że wpakowałem się w tego nieszczęsnego idlera. Co do samego napędu nie mam zastrzerzeń, bo obroty trzyma świetnie, to nie mam w ogóle pojęcia, o co chodzi z dźwiękiem. Byłem pewny, że to wina sferyka, który zamówiłem, żeby wymienić starą igłę. Na eliptyku mam znacznie wyraźniej wyeksponowane tony, co mi się bardzo podoba, jednak jedna rzecz pozostała niezmieniona. Przed jak i po zmianie igły dźwięk jest tak samo..."dziecięcy". Jakby zniekształcony, zbyt wysoki. Z najbardziej męskiego głosu wychodzi chłopięcy, a z najbardziej pełnych, głębokich tonów jakieś delikatne przygrywki. Nie wiem w ogóle gdzie może leżeć przyczyna. Chociaż pomyslałem, że to może wina kąta ustawienia wkładki, co może być spowodowane przez niewłaściwe ustawienie ramienia, bo takową regulację mój PE2020L posiada. Jednak po ustawieniu ramienie w dwóch skrajnych pozycjach bylo tylko gorzej. Przy niskim zaczynało dudnić.

Jakieś pomysły? Proszę o pomoc.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#27

Post autor: zbyszek1982 »

Jak możesz to nagraj kawałek tego dźwięku. Jaka jest reszta toru? Tzn. Do czego jest wpięty gramofon? Masz możliwość podłączenia innego gramofonu?
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#28

Post autor: threaz »

Nie wiem, czy dam radę jeszcze dzisiaj nagrać. Gramofon jest wpięty do Marantza 2200 i Scottów 176B. Najśmieszniejsze jest to, że mam też poprzedni słabiutki gramofn Teac Px-300, który miał na pokładzie zwykła at95e i brzmiał o niebo lepiej niż ten PE. Brzmiał po prostu naturalnie. Tak samo jak nagrania, których można posłuchać na yt. W PE bas niby jest, średnie i wysokie też, ale tak dziwnie "dziecięco" zniekształcone. Nie mam pojęcia jak to opisać.

Edit. Dodaję link do odsłuchu. Na początku słychać bardzo wyraźnie różnice. https://soundcloud.com/threaz/nagranie

No i oryginał https://www.youtube.com/watch?v=7X_3yOUKSOc
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#29

Post autor: eenneell »

Mnie to "śmierdzi" za małym naciskiem :?:
Albo igła (bardziej zawieszenie) musi się rozchodzić :!: :?:
Z moich doświadczeń kąt, wysokość nie ma aż takiego wpływu na dżwięk; jedynie nacisk i AS ale na równoważnośż kanałów...
Powwiem więcej; wamatowskie igły (Stylus Japan bla bla bla) są dobre, zawieszenia nie zawsze.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Delikatne "buczenie" w kolumnach przy przejściu Din> Rca

#30

Post autor: zbyszek1982 »

Jesteś absolutnie pewien, że kabelki są dobrze podłączone? Weź miernik i sprawdź gdzie są przejścia. Czerwony to kanał prawy, Zielony, masa kanału prawego, Biały to kanał lewy, Niebieski, masa kanału lewego. To trochę brzmi jakby grało w przeciwfazie.
ODPOWIEDZ