Jak połączyć wzmacniacz z amplitunerem?

Jak to wszystko połączyć?
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Jak połączyć wzmacniacz z amplitunerem?

#16

Post autor: Arkadyo »

dale pisze: to można jeszcze wyciągać audio z HDMI Out przy pomocy jakiegoś dodatkowego pudełka.
To nie jest najlepszy pomysł jeśli chodzi o jakość, jak przeglądałem ostatnio takie płytki, parametry ich były mocno średnie, myślę że ten ampli ma mimo wszystko lepsze.
Wybacz ale nie bardzo łapię? Używam na codzień takiego ustrojstwa i nie zauwazylem żeby 0 i 1 mi, no wlasnie co? Swiatło skręca nie tam gdzie trzeba czy co?
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak połączyć wzmacniacz z amplitunerem?

#17

Post autor: Bacek »

Raczej że to wymusza najpierw ADC z sygnału analowego a potem na odwrót, o ile w środku i tak zawsze cyfryzacja się nie odbywa.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Jak połączyć wzmacniacz z amplitunerem?

#18

Post autor: metallsnow »

Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak połączyć wzmacniacz z amplitunerem?

#19

Post autor: dale »

Arkadyo pisze:
08 mar 2023, 09:14
Wybacz ale nie bardzo łapię? Używam na codzień takiego ustrojstwa i nie zauwazylem żeby 0 i 1 mi, no wlasnie co? Swiatło skręca nie tam gdzie trzeba czy co?
Nie chodzi o takie zmiany, po prostu większość takich urządzeń ma bardzo średnie parametry, typu SNR, częstotliwość próbkowania czy nawet, to co Bacek wspomniał, przetworniki analogowo-cyfrowe. To są urządzenia popularne, dedykowane "do wszystkiego" - w opisie znalazłem gdzieś nawet informację marketingową, że służą do podłączania starszego sprzętu, nie posiadającego współczesnej technologii. A taki zewnętrzny DAC, pomijając przetworniki ma często i lepsze zasilanie, mniej siejące, a jak nie ma, to zawsze prosto można podłączyć. Ale może są od tej reguły wyjątki. Trzeba by poszukać, poczytać :).
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Jak połączyć wzmacniacz z amplitunerem?

#20

Post autor: Arkadyo »

dale pisze:
08 mar 2023, 11:40
Arkadyo pisze:
08 mar 2023, 09:14
Wybacz ale nie bardzo łapię? Używam na codzień takiego ustrojstwa i nie zauwazylem żeby 0 i 1 mi, no wlasnie co? Swiatło skręca nie tam gdzie trzeba czy co?
Nie chodzi o takie zmiany, po prostu większość takich urządzeń ma bardzo średnie parametry, typu SNR, częstotliwość próbkowania czy nawet, to co Bacek wspomniał, przetworniki analogowo-cyfrowe. To są urządzenia popularne, dedykowane "do wszystkiego" - w opisie znalazłem gdzieś nawet informację marketingową, że służą do podłączania starszego sprzętu, nie posiadającego współczesnej technologii. A taki zewnętrzny DAC, pomijając przetworniki ma często i lepsze zasilanie, mniej siejące, a jak nie ma, to zawsze prosto można podłączyć. Ale może są od tej reguły wyjątki. Trzeba by poszukać, poczytać :).
Sorki bo chyba ja nie załapałem. Myślałem o podebraniu sygnału cyfrowego coax czy toslin z cyfrowego przewodu HDMI...
Zapomniałem, że istnieją ustrojstwa które z hdmi od razu na analog konwerterują... Nie no jasne to prawie zawsze jest zwykła qpa.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak połączyć wzmacniacz z amplitunerem?

#21

Post autor: Wojtek »

dale pisze:
08 mar 2023, 04:52
To nie jest najlepszy pomysł jeśli chodzi o jakość, jak przeglądałem ostatnio takie płytki, parametry ich były mocno średnie, myślę że ten ampli ma mimo wszystko lepsze.
Przecież to jest tylko kwestia DACa, a nie że po HDMI masz "gorsze audio" niż po innym cyfrowym kablu :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak połączyć wzmacniacz z amplitunerem?

#22

Post autor: dale »

Te pudełka które widziałem miały wyjścia RCA a nie cyfrowe.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak połączyć wzmacniacz z amplitunerem?

#23

Post autor: Wojtek »

Arcy-dziwne zjawisko że DAC ma wyjście analogowe :o
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kadzislaw
Posty: 21
Rejestracja: 11 lut 2023, 01:23
Gramofon: Sony PS4300

Re: Jak połączyć wzmacniacz z amplitunerem?

#24

Post autor: kadzislaw »

metallsnow pisze:
08 mar 2023, 11:10
@kadzislaw
A próbowałeś tego: https://manuals.denon.com/AVRX2200W/EU/ ... fhzhhp.php
Próbowałem - i albo nie umiem, albo po prostu się nie da jak napisał znawca Denonów na elektrodzie.
Arkadyo pisze:
08 mar 2023, 09:12
Nie rozumiem samej idei grania przez wzmacniacz stereo na ampli kd.....
Tak na prawdę to to podłączenie jest mi trochę tak potrzebne jak rybie ręcznik. Z instrukcji wynikało, że coś takiego jest możliwe to chciałem sprawdzić, spróbować.
Tak tylko nieśmiało przypomnę, że było jeszcze pytanie "przy okazji" - czy wymieniać te kabelki w przełączniku, akurat zostało mi trochę przewodu głośnikowego.
Arkadyo pisze:
08 mar 2023, 09:12
U mnie siedzi pilot do: tv, dekodera, ampli kd, wzmacniacza stereo, osobne do dwóch różnych cd, osobnego dac, pilot i klawiatura do boxa na linuksie do streamu sieciowego. Oczywiście w to wszystko wpięty jest jeszcze osobny moduł blutut, wszystkie domowe telefony, xbox i dwa komputery.
Ma to swoje wady i zalety. Nikt w domu tego nie rozumie i mi w tym nie grzebie.
Mam podobnie - może pilotów trochę mniej, ale urządzeń już nie koniecznie.

W temacie pudełka - zasiane już zostało ziarenko w głowie - na razie yamaha wxad 10
Sony PS4300, Sony TA F550ES, Yamaha NS-300
ODPOWIEDZ