Problem z wejściem Phono

Jak to wszystko połączyć?
asia0123
Posty: 49
Rejestracja: 04 cze 2013, 15:42

Problem z wejściem Phono

#16

Post autor: asia0123 »

ale cały wzmacniacz? czy tylko to wejście?

edit: przy podpięciu do wejścia CD muzyka z komputera leci przez głośniki (wydaje mi się że jakoś dźwięk jest słabszy, ale to pewnie tylko mi się wydaje bo puściłam pierwszy utwór z brzegu; tak więc generalnie działa). Jaka diagnoza? :D
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Problem z wejściem Phono

#17

Post autor: tollo »

To, że muzyka leci przez głośniki jest jak najbardziej dobrym objawem! :D Jednak nadal nie wiem, komputer jest teraz pod złączem od CD, buczenie występuje?
asia0123
Posty: 49
Rejestracja: 04 cze 2013, 15:42

Problem z wejściem Phono

#18

Post autor: asia0123 »

nie buczenia nie ma :) wiem, że to dobry objaw, ale dalej męczy mnie to wejście Phono ;)
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Problem z wejściem Phono

#19

Post autor: tollo »

Wykluczyłaś tym samym jeden problem. Teraz analogicznie dalej: gramofon pod inny wzmacniacz/inny gramofon pod wzmacniacz/gramofon + przedwzmacniacz pod Twój wzmacniacz. Jak dla mnie jest coś uwalone w złączach cinch.
asia0123
Posty: 49
Rejestracja: 04 cze 2013, 15:42

Problem z wejściem Phono

#20

Post autor: asia0123 »

problem polega na tym, ze nie mam innych gramofonów/wzmacniaczy :/ ale zepsute jest wejście tak? czyli trzeba to oddać do naprawy?
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Problem z wejściem Phono

#21

Post autor: tollo »

Sprawdź jeszcze gramofon pod złączem od CD. Będzie grało bardzo cicho, zaobserwuj czy buczy. Jeśli nie to wzmacniacz. Niestety naprawa może przewyższyć kosz takiego wzmacniacza czasami.
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Re: Problem z wejściem Phono

#22

Post autor: Rajfal »

asia0123 pisze:buczenie występuje przy połączeniu z komputerem przez kabel z cinchami i jackiem podłączony do wejścia phono w wieży i słuchawkowego w komputerze, buczenie wystepuje też przy podłączeniu gramofonu do wejścia phono, nic nie buczy przy puszczaniu muzyki z płyty cd z odtwarzacza Diora ;)
Z tego co napisałaś wynika, że wejście phono jest uszkodzone. Poza tym, pod wejście phono podpina się tylko gramofon.
asia0123 pisze: edit: przy podpięciu do wejścia CD muzyka z komputera leci przez głośniki (wydaje mi się że jakoś dźwięk jest słabszy, ale to pewnie tylko mi się wydaje bo puściłam pierwszy utwór z brzegu; tak więc generalnie działa). Jaka diagnoza? :D
Tak powinno być.
ale zepsute jest wejście tak? czyli trzeba to oddać do naprawy?
Skoro zawsze po podłączeniu jakiegokolwiek źródła do wejścia phono buczy, a po wpięciu do innego (np. CD) nie, to tak.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z wejściem Phono

#23

Post autor: Wojtek »

tollo pisze:Panie Wojtku, buczenie występuje również przy pracy z CD/Komputera, wiec to chyba nie to. :)
Ja już się gubię w tych opisach szczerze mówiąc, ale jeśli tak jest to pewnie nie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Problem z wejściem Phono

#24

Post autor: tollo »

Ja też się przez chwilę gubiłem. Jednak ustaliliśmy, że najprawdopodobniej jest coś nie tak ze złączami cinch w wzmacniaczu. Ja obstawiam na problemy z uziemieniem/masą.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z wejściem Phono

#25

Post autor: Wojtek »

tollo pisze:Ja obstawiam na problemy z uziemieniem/masą.
W sensie że jest jakieś przebicie w wzmacniaczu? To mogłoby takie problemy powodować, fakt.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Problem z wejściem Phono

#26

Post autor: tollo »

Sama koleżanka powiedziała, że jak dotyka wejścia cinch to buczenie ustaje. Można to łatwo ogarnąć samemu, serwisy niestety lubią za "pierdoły" brać zbyt duże stawki. Zwłaszcza, że jest to Diora.
asia0123
Posty: 49
Rejestracja: 04 cze 2013, 15:42

Problem z wejściem Phono

#27

Post autor: asia0123 »

tollo pisze:Sprawdź jeszcze gramofon pod złączem od CD. Będzie grało bardzo cicho, zaobserwuj czy buczy. Jeśli nie to wzmacniacz. Niestety naprawa może przewyższyć kosz takiego wzmacniacza czasami.
mam wrażenie, że cały mój sprzęt postanowił się na mnie obrazić... - podpięłam do wejścia CD, włączyłam gramofon, było tak cicho, że nie było słychać właściwie nic z wyjątkiem trzasków, po chwili igła zaczęła tańczyć po płycie, po wyłączeniu gramofonu okazało się, że jest zgięta :shock: tak więc dopóki nie zakupię nowej igły chyba nic się więcej nie dowiem... mamy gości, więc pewnie się dzieci do niego dobrały i coś z igłą zrobiły :/
tollo pisze:Sama koleżanka powiedziała, że jak dotyka wejścia cinch to buczenie ustaje. Można to łatwo ogarnąć samemu, serwisy niestety lubią za "pierdoły" brać zbyt duże stawki. Zwłaszcza, że jest to Diora.
nie, nie - mówiłam o jacku - i nie po wpięciu do komputera, tylko przed - trzymając w ręce wtyczkę za to 'metalowe' przed podpięciem jej do komputera (nie wiem jak to inaczej określić, żeby było jasne) i buczenie nie ustaje, tylko, że tak powiem wtyczka 'reaguje' jak się jej dotknie, buczenie się zmienia, ale nie ustaje.
mehow1
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2013, 18:20

Problem z wejściem Phono

#28

Post autor: mehow1 »

Witam
też mam problem z buczeniem. Po podłączeniu gramofonu każdego z wyjść (phono, cd, tuner) słychać cicho muzykę (nie z kolumn) i buczenie w kolumnach.
Jak podłączam kompa pod wejście phono również buczy.
Do podłączenia gramofonu używam przejściówki z din na chinch.

Gdzie tkwi problem?

Mój sprzęt:
Wzmacniacz pionieer a-616
gramofon cec bd 5200
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z wejściem Phono

#29

Post autor: Wojtek »

mehow1 pisze:Po podłączeniu gramofonu każdego z wyjść (phono, cd, tuner) słychać cicho muzykę (nie z kolumn) i buczenie w kolumnach.
Muzyka gra spod igły, bo fizyka robi swoje. Gramofon wpięty pod phono powinien grać zdecydowanie głośniej niż przy pozostałych wejściach.
mehow1 pisze:Jak podłączam kompa pod wejście phono również buczy.
A to dziwne, choć w sumie nie wiem co ten test miałby dać :) Sam komp był wpięty czy też coś jeszcze?
mehow1 pisze:Gdzie tkwi problem?
Może w przejściówce, jeśli przejściówka nie ma wydzielonego kabelka na uziemienie (a są takie, na allegro).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mehow1
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2013, 18:20

Problem z wejściem Phono

#30

Post autor: mehow1 »

Przejściówka była robiona w sklepie ze akcesoriami elektrycznymi. Oni twierdzą, że problem może być ze wzmacniaczem albo wzmacniacz nie jest dostosowany do podłączenia gramofonu, albo wejście jest uszkodzone. Jak to można sprawadzić?
ODPOWIEDZ