Wieża + gramofon - co zrobić, żeby grało?

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
lalaith
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2010, 22:20

Wieża + gramofon - co zrobić, żeby grało?

#1

Post autor: lalaith »

Mam problem. Próbuję podłączyć nowo nabyty gramofon Technics SL-Q3 do wieży Technics ST CH540. W wieży jest wyjście PHONO. Podłączyłam dwa kable (czerwony i biały) pod wyjścia PHONO, włączyłam wszystko i nic... Talez się kręci, igła szura po płycie i tyle. Nie wiem też jak mam w ogóle ustawić wieżę. Bo mam opcje: radio, CD, deck (odtwarzacz kaset) i wieża wyłączona, na czuwaniu.
CO ROBIĆ???
lalaith
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2010, 22:20

Re: Wieża + gramofon - co zrobić, żeby grało?

#2

Post autor: lalaith »

To tył wieży, phono widać po prawej stronie i tam podłączyłam kabelki
Załączniki
technics.JPG
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wieża + gramofon - co zrobić, żeby grało?

#3

Post autor: Wojtek »

Wieża to Technics SC-CH540 (ST to oznaczenie samego tunera radiowego :) ). Faktycznie, wieża ma wejście phono, a więc ma w sobie wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.

Zbadaj instrukcję obsługi wieży (o ile ją masz). Jeśli nie z pilota to na pewno przy samej sekcji wzmacniacza wieży da się wybrać w jakiś sposób wejście phono jako źródło sygnału. W przeciwnym wypadku ów wejście byłoby jedynie dodane w celach dekoracyjnych, w co wątpię :)

EDIT:
Fajnie że wrzuciłaś zdjęcie tyłu wieży, właśnie o to chciałem zapytać :) Dobrze podłączyłaś gramofon.
Uziemienie podłączasz pod bolec GND (GND = Ground = Uziemienie). Odkręć bolec, zahacz widełki i dokręć.

Pozostaje kwestia ustawienia wieży by czerpała dźwięk z phono jako źródło :) Jeśli możesz to zrób może też zdjęcie frontu wieży?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
lalaith
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2010, 22:20

Wieża + gramofon - co zrobić, żeby grało?

#4

Post autor: lalaith »

JEEEEEEEST!!!!!!!!!!!! Działa!!!! Znalazłam z przodu przycisk SELECTOR i tam można wybrać PHONO :D
Usłyszałam "Smells Like Teen Spirit"!!!!!!!!!! Ale czad! Bardzo, bardzo Ci dziękuję!!! Gramofon też kupiony dzięki Twojej pomocy ;)
Nirvana brzmi super, reszta pewnie też, no ale sprzęt już ukryty w szafie i czekam teraz Świąt :))) Tak że w razie czego to ewentualne problemy wyjdą dopiero po Świętach. Mam nadzieje, że ich nie będzie :)))

Pozdrawiam cieplutko i jeszcze raz bardzo dziękuję :)))
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Wieża + gramofon - co zrobić, żeby grało?

#5

Post autor: Krzyś »

Wojtek pisze:Wieża to Technics SC-CH540 (ST to oznaczenie samego tunera radiowego :) )
ST to oznaczenie tunera i jednocześnie klocka sterującego wszystkim pozostałym (m. in. wyborem źródła sygnału). Sam wzmacniacz nie ma żadnych gniazdek oprócz jednego dużego płaskiego kabla idącego od klocka o oznaczeniu ST i gniazdek głośników, i nie ma za bardzo żadnych elementów regulacyjnych oprócz gałki do głośności i innych tego typu

ps. lalaith, skąd masz "Smells like teen spirit" na winylu? czyżby ostatnio jakaś była reedycja płyty Nevermind?

instrukcja serwisowa dostępna na stronie http://elektrotanya.com/technics_st-ch5 ... nload.html

to tak tylko gwoli informacji, bo nie zdążyłem napisać posta o tym, jak przełączyć źródło na gramofon (:
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wieża + gramofon - co zrobić, żeby grało?

#6

Post autor: Wojtek »

Brawo lalaith :) Też mam nadzieję, że nie będzie problemów. Oby mąż był zadowolony.
Pamiętaj żeby prawidłowo ustawić ramię, ale to już może po świętach :)
Krzyś pisze:ST to oznaczenie tunera i jednocześnie klocka sterującego wszystkim pozostałym (m. in. wyborem źródła sygnału). Sam wzmacniacz nie ma żadnych gniazdek oprócz jednego dużego płaskiego kabla idącego od klocka o oznaczeniu ST i gniazdek głośników, i nie ma za bardzo żadnych elementów regulacyjnych oprócz gałki do głośności i innych tego typu
Wiem wiem, sam kiedyś miałem taki zestaw "klocków" od Technicsa. Zestaw bodajże SC-EH50.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
lalaith
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2010, 22:20

Re: Wieża + gramofon - co zrobić, żeby grało?

#7

Post autor: lalaith »

Krzyś pisze: ps. lalaith, skąd masz "Smells like teen spirit" na winylu? czyżby ostatnio jakaś była reedycja płyty Nevermind?
A do dostania w sklepach, na allegro też jest :)



Do Wojtka:
Ustawienie ramienia? No dobra, to już rzeczywiście po Świętach :) A jest taka wajcha przy ramieniu, ciekawe, czy to do tej regulacji służy.
Pozdrawiam! :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wieża + gramofon - co zrobić, żeby grało?

#8

Post autor: Wojtek »

lalaith pisze:A jest taka wajcha przy ramieniu, ciekawe, czy to do tej regulacji służy.
Ona służy do podnoszenia/opuszczania ramienia :)

Co do ustawiania ramienia to poczytaj sobie ten wątek. Wbrew pozorom dość proste, aczkolwiek bardzo ważne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ