Pioneer PL-200 - kable? przedwzmacniacz?

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
raphunder
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2012, 16:16

Pioneer PL-200 - kable? przedwzmacniacz?

#1

Post autor: raphunder »

Nie wiem, czy dobry temat wybrałem, ale podbiję ten, bo mi się nie chce nowego zakładać (wiem, leń ;c). Dorwałem dzisiaj gramofon Pioneer PL-200. Oryginalnie chyba ma on wyjście phono (to jest to duże takie, tak?), a mój ma chinche. Ziomek mówił mi, że gramofon ten akurat ma wbudowany przedwzmacniacz (przy przerabianiu wyjścia chyba go tam włożył), ale gramofon podłączony do wieży i tak gra dość cicho. Co jest nie tak? Stamtąd skąd wychodzą chinche wychodzi też jakiś dziwny kabelek, który nie wiem do czego jest, jest on zwykłym kabelkiem, a jego końcówka to samo aluminium bez gumy. Zastanawiam się teraz do czego służy ten kabelek mały i czy nie potrzebny jest jednak przedwzmacniacz? Z góry dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Jak regulować siłę głosu

#2

Post autor: motown »

raphunder pisze:jakiś dziwny kabelek, który nie wiem do czego jest
Czyżby uziemienie?
raphunder pisze:i czy nie potrzebny jest jednak przedwzmacniacz?
Jest potrzebny. Poczytaj istniejące tematy i opanuj podstawy ;]

I witaj na forum ;)
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
raphunder
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2012, 16:16

Re: Jak regulować siłę głosu

#3

Post autor: raphunder »

Tak myślałem, że to może być uziemienie, ale zmyliło mnie to, że ten kabelek wychodzi razem z chinchami. Dzięki :)

A tak na boku, to bardzo ładny nick :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL-200 - kable? przedwzmacniacz?

#4

Post autor: Wojtek »

raphunder pisze:bo mi się nie chce nowego zakładać (wiem, leń ;c).
Wiem, głupota.
raphunder pisze:Oryginalnie chyba ma on wyjście phono (to jest to duże takie, tak?), a mój ma chinche.
To zależy skąd pochodzi, ale generalnie Pioneery z tego okresu widuje się raczej z cinczami niż z DIN5 (zakładam, że taki wtyk masz na myśli).
raphunder pisze:Ziomek mówił mi, że gramofon ten akurat ma wbudowany przedwzmacniacz (przy przerabianiu wyjścia chyba go tam włożył), ale gramofon podłączony do wieży i tak gra dość cicho.
Szczerze mówiąc to nie wiem gdzie by go upchał ;)

"Ziomek" coś kręci.

Podłączenie uziemienia podgłośniło dźwięk z gramofonu?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ