Tellurium Q - opinie i odczucia

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#76

Post autor: Martynka »

Frey pisze:
28 lis 2022, 22:05
3000%
i z tego 5 procent od metra dla mnie :lol:
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3284
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#77

Post autor: bms01pl »

Black II trafiły do mnie. Przesłuchałem dwa najbardziej osłuchane CD i trzy płyty winylowe. Jest lepiej. To nie jest taka różnica jak przy przejściu ze zwykłych, tanich przewodów sprzedawanych „z bębna” na blue II - wtedy zbieraliśmy z sąsiadem szczęki z podłogi (moja upadła poza dywan…), teraz jest delikatnie lepiej. Fajniej kontrolowany bas (po remoncie lucka miałem wrażenie, że jest go za dużo), lepsza średnica (wokale wyszły trochę do przodu?), więcej szczegołów u góry (i zasadniczo lepiej słychać wszystko z tła). Jak dla mnie to takie uszlachetnienie tego, co wniosły blue II. Trzeba jeszcze trochę posłuchać. Choć nie ukrywam, że może mam za słaby sprzęt żeby wyłapać wszystkie dobrodziejstwa black II.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1577
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#78

Post autor: domibobi »

Ale mnie wrobiliście 😉 Zamówiłem Tellurium Q Blue II 🎼🎶🎵 I tak teraz myślę, głupio że dopiero w weekend się zdecydowałem, zamiast wcześniej i teraz sobie słuchać 😂
@Martynka, wpadnie prowizja za kolejne metry 😉😂😀
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#79

Post autor: Martynka »

domibobi pisze:
03 gru 2022, 21:18
wpadnie prowizja za kolejne metry
Jeszcze dwóch i firma przyśle mi interkonekty :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#80

Post autor: kukiz 30 »

U mnie też był Mikołaj :mrgreen:
Załączniki
IMG_20221206_151907_copy_1856x1388.jpg
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1577
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#81

Post autor: domibobi »

U mnie też Mikołaj zdąży rzutem na taśmę. Wczoraj odebrane. Ale teraz dwa dni na konferencji... także pierwsze próby dopiero w piątek 😀
PXL_20221207_060112668.NIGHT_copy_1440x1366.jpg
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#82

Post autor: dale »

Tak z ciekawości zapytam, bo widziałem na zdjęciach z allego że na tych kablach są strzałki - dla mnie to oznaczenie kierunkowości w kablu.
Czy mógłby mi ktoś z posiadaczy tych kabli, lub mających taką wiedzę, co sprawia, jaka cecha konstrukcyjna fizyczna decyduje o ich kierunkowości? Pytam, bo sam jestem na etapie modyfikacji toru...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#83

Post autor: darkman »

Cholera chętnie bym podpowiedział, ale nie wiem. Bo tu,
viewtopic.php?f=14&t=8891&start=360
(str 23) chłopaki dyskutowali ostatnio ale nie osiągnęli konsensusu. W sumie sam nie wiem, ale skłaniam się do koncepcji "strony podłączenia masy) sam robiąc sobie sieciówki łączę masę po stronie wtyku do gniazdka, a drugą stronę skręcam. No ale to zmałpowałem od kolegów, którzy mają więcej w głowie na ten temat i po prostu jeśli mowa o kablech jw (i podobnie - z oznaczeniami) wpinam jak strzałka pokazuje :roll: jakoś tak bezrefleksyjnie.
Zazwyczaj jesli korzystasz z jakiegoś rysunku dotyczącego zmontowania kabla, to jest pokazane co i gdzie wpiąć - z tego korzystam i hajda na koń. No wiem.. jestem bezwolnym baranem, ale tak mam :lol:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#84

Post autor: dale »

Darku, ja też używam strzałek, jeśli są, jak robię sieciówki z ekranem, też tak robię, tyle że przez kondensator - czemu, bo tak powiedział mi elektronik. Natomiast nie spotkałem się z kablami głośnikowymi, płaskimi, ekranowanymi, dodatkowo nie bardzo wiem do czego tam miało by się je łączyć, żeby efekt był pozytywny - nie jestem elektronikiem, dlatego chciałem się dowiedzieć. Bo na razie wygląda mi to na taki sam mit jak wszelkie antyrezonatory magiczne... (np. viewtopic.php?f=37&t=18851)
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#85

Post autor: Martynka »

dale pisze:
08 gru 2022, 14:30
strzałek
Ja się nie znam ale strzałki są nawet wewnątrz Rotela RHB-10 w przewodach łączących wyjścia z układów do gniazd RCA.

Jedni mówią że to voodoo i ściema. Inni słyszą różnicę. Po co strzałki moim zdaniem:

Zauwazyles kiedyś zmiany w dźwięku podłączając nowy kabel?? Zmiany w tonacji albo dynamice czy jasności odbioru dźwięku aż nabierze on stałej słyszałnej wartości??
To samo z kondensatorami, które po wrzuceniu w system na wyjściu najpierw potrafią grać spokojnie, potem dzień krzyczeć a po kolejnych dwóch się wszystko układa.

Ja tam fizykiem nie jestem ale słuch mam w miarę dobry i system który coś tam przekazać potrafi i różnicować zmiany i te właśnie zmiany podczas grania na nowych elementach systemu słyszę. Podobno ma to związek z układaniem się tych tam cośków pod wpływem przepływu prądu.

Teraz jeżeli już ten przewód uformowales to dobrze go kolejny raz podłączyć w tym samym kierunku. Po to są te strzałki. Zresztą wielu producentów zaznacza w opisie " przewód jest wstępnie formowany, prosimy podłączyć wedlug strzałek"

Pewnie podłączenie strzałka "pod prąd" nie wniesie żadnej zmiany, ewentualnie będziesz dłużej dochodził do momentu aż kabel bedzie miał stałe powtarzalne brzmienie.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#86

Post autor: dale »

To może mieć sens, oznaczenie powtarzalności połączenia. Zaś co do "cośków" - kiedyś mówiono na to demony czy wapory, potem nazwano je bakteriami teraz okazuje się że za wszystko odpowiedzialne są chipy w szczepionkach covidowych :) Może kiedyś i ja dojdę do tego etapu by tak poznac sprzęt i muzykę by miało to znaczenie.
Awatar użytkownika
tomaszek
Posty: 1007
Rejestracja: 17 lis 2017, 11:20
Gramofon: Pioneer PL-50L
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#87

Post autor: tomaszek »

kiedyś gdzieś wyczytałem, że strzałki miały pomagać technikom w lokalizacji źródła przy plątaninie długich kabli
Pioneer PL-50L + MC-1000 / MIT-1 / AT-33PTG mk1 / V15 III L-M (SAS) + Husariaa v2 / SUTy + LAR IA-200HB + M-S Mezzo 8
Music Hall PH25.2 + Beyerdynamic DT 990 PRO
Atoll DR200SE + DAC by Martynka
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3284
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#88

Post autor: bms01pl »

spotkałem się z kilkoma wyjaśnieniami:
1) "cośki" układające się w określonym kierunku podczas przepływy impulsów przez kabel; przy demontażu kabli i ponownym montażu warto zachować ten sam kierunek w związku z tym (ale co to daje? zawracanie "cośków" jest zatem złe?)
2) było też coś o lepszym przepływie jeżeli przewód jest podłączony w kierunku, w którym "wyciągane" były poszczególne kabelki w procesie produkcji (ale to wymaga, aby skrętka była zrobiona z kabelków ułożony od samego początku w tym samym kierunku?)
3) pewnie duże znaczenie dla kupującego oczami ma fakt ilości informacji zawartych na przewodzie - jak dużo napisów, strzałki itp., to na pewno jakość wyższa ;-)

ja byłem bardzo sceptyczny wobec kabli, uważałem, że to nie ma sensu. przesiadając się na ciut lepszy sprzęt już tę różnicę usłyszałem. i tego będę się trzymał 8-)
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1887
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#89

Post autor: Jaculek »

Jest tylko jeden problem, za to fundamentalny: tym kabelkiem płynie prąd PRZEMIENNY (a nie zmienny ani tym bardziej stały), czyli płynie w obie strony. Zawsze. No chyba, że składowa stała ma wartość porównywalną z amplitudą sygnału :lol:
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#90

Post autor: dale »

bms01pl pisze:
09 gru 2022, 10:52
2) było też coś o lepszym przepływie jeżeli przewód jest podłączony w kierunku, w którym "wyciągane" były poszczególne kabelki w procesie produkcji (ale to wymaga, aby skrętka była zrobiona z kabelków ułożony od samego początku w tym samym kierunku?)
W to akurat nie wierzę, typowe voodoo.
bms01pl pisze:
09 gru 2022, 10:52
3) pewnie duże znaczenie dla kupującego oczami ma fakt ilości informacji zawartych na przewodzie - jak dużo napisów, strzałki itp., to na pewno jakość wyższa
A to typowy marketing - dosyć skuteczny (zwłaszcza u takiego gadżeciarza jak ja :) )
bms01pl pisze:
09 gru 2022, 10:52
ja byłem bardzo sceptyczny wobec kabli, uważałem, że to nie ma sensu. przesiadając się na ciut lepszy sprzęt już tę różnicę usłyszałem. i tego będę się trzymał
Inny kabel, inne parametry, inna muzyka. Często też nieco inne ustawienie głośnika :), Czasem inaczej ułożony kabel (zbiera mniej zakłóceń) .. Różne powody, ważne że słuchacz zadowolony :) Też tak mam.
Jaculek pisze:
09 gru 2022, 11:02
Jest tylko jeden problem, za to fundamentalny: tym kabelkiem płynie prąd PRZEMIENNY (a nie zmienny ani tym bardziej stały), czyli płynie w obie strony. Zawsze. No chyba, że składowa stała ma wartość porównywalną z amplitudą sygnału :lol:
Czyli uważasz, że jak żyły "zamieniają się miejscami i rolami" ileś tam razy na sekundę, co za tym idzie kierunek rónież się zmienia, nie można mówić o kierunkowym układaniu się przewodów, bo nie występuje zjawisko jednego kierunku przepływu prądu, które by to powodowało to?
ODPOWIEDZ